History - What it means to me

January 17, 2016


Ahojte pri ďalšom článku! Dnes som sa rozhodla, že napíšem článok o téme, ktorá je mi veľmi blízka a bude ňou história. Ani ja sama presne neviem, kedy ma to začalo viac zaujímať, no už nejaký ten rok-dva to bude. Keby sa ma niekto pred 5 rokmi opýtal, či by som išla študovať históriu alebo nejaký odbor, ktorý s ňou súvisí, pravdepodobne by som povedala nie, no dnes je všetko iné.

Tak ako aj iní ľudia majú svoje hobby, aj ja ich mám a jedným z nich je aj história. Okrem nej som tancovala folklór a keby som nemusela, neskončila by som s ním. Prečo som skončila práve v tom konkrétnom súbore by som tu nerada písala, je to vec, čo sa týka mňa a ich, no rozhodla som sa, že opäť začnem, aj keď teraz to bude popri učení sa a tréningom z Yoseikanu ťažké. Robím to preto, pretože tancovanie - no hlavne folklór je niečo, čo ma napĺňa a vždy sa dokážem odreagovať. Ako hovorila jedna osoba, ktorú som si veľmi vážila - "Folklór nie je len tanec, je to životný štýl." Neviem či nie práve toto spojenie, spojenie tohto životného štýlu s tým, že folklór je vlastne kus histórie a naša minulosť ma nepriviedol k tomu, čomu sa v živote chcem venovať.

Už v prvom ročníku na strednej škole som ako-tak vedela, že pôjdem týmto smerom, ale vtedy som si ešte nebola na 100% istá. Dnes už som. V treťom ročníku, v ktorom sme mali už semináre (plus jedna dvojhodinovka z daného predmetu), som si zvolila práve dejepis a geografiu (geografiu sčasti preto, pretože sme toho na nej veľa nerobili, ale aj tá mi istým spôsobom prirástla k srdcu) a v štvrtom ročníku som si maturitné predmety zvolila taktiež dejepis a geografiu.

Archeológia - pri menšom prieskume internetu asi minulý rok (v treťom sa mi zdá), som hľadala nejaké vysoké školy, ktoré by ma zaujali a našla som. Našla som školu, ktorá vyučuje nie len predmety, ktoré sú zaujímavé, no zaujímajú aj mňa. Iste, na Slovensku je viacero škôl, ktoré ako odbor ponúkajú archeológiu, no mňa najviac zaujala Trnavská univerzita, pretože ich archeológia je zameraná len a len na dejiny staroveku - Ríma, Grécka a orientálnych civilizácii. Práve témy, ktorá v dejepise milujem najviac, a preto dúfam, že moja cesta bude v budúcnosti smerovať práve na túto univerzitu.

Hudba - určite nie jeden z vás pri počúvaní hudby zažil tie "zimomriavky", ktoré sa objavia, keď počúvate hudbu, ktorá je vám veľmi blízka. Ja to zažívam dosť často - hlavne pri počúvaní ľudoviek, no aj hudbe, ktorú na internete nájdete pod názvom Celtic Music alebo Medieval Music. Tieto žánre mám veľmi rada a keď sa potrebujem ukľudniť alebo učiť, tieto pesničky sú mojim najlepším priateľom.

Koniec-koncov, aj teraz sa mi treba ísť učiť (dejepis :D), tak sa do toho idem pustiť. Dúfam, že sa mi nakoniec podarí splniť si tento sen a študovať niečo, čo ma naozaj zaujíma a baví a dúfam, že aj vy budete študovať niečo, čo vás baví a nebude do školy chodiť ako za trest! :D   ~Car

1 comment

  1. Kedysi som dejepis nemala veľmi v láske a vôbec som nevidela dôvod, prečo by sme sa mali učiť o niečom, čo sa stalo roky, desaťročia či až storočia dozadu. Avšak teraz je všetko inak - hodiny dejepisu si užívam, keďže aj ja som si vybrala ako maturitné predmety dejepis a geografiu, avšak ja sa chystám na žurnalistiku ♥
    No držím ti palce ♥
    BEELIEVIN

    ReplyDelete

© G A L K V I N N E. Design by FCD. All rights reserved.