THINGS WHICH I WANT TO GET DONE BEFORE I DIE

January 27, 2016


Ahoj! Dnes pre vás mám článok, v ktorom by som chcela písať o veciach, ktoré chcem splniť pred tým, než zomriem. V priebehu života sa to samozrejme ešte mnoho krát zmení, veď len za posledných pár rokov sa toho zmenilo strašne veľa, no tieto veci sú fakt tu a teraz a podľa toho by som chcela, aby sa môj život niesol ďalej.

Stala sa mi istá vec, o ktorej nechcem hovoriť, no bol to práve ten impulz, ktorý som v živote potrebovala. Jednou z prých vecí, ktoré chcem práve teraz urobiť/splniť a chcem to get done predtým, než zomriem je flexitariánstvo. Na blogu mám na túto tému článok, v ktorom podrobne vysvetľujem, prečo chcem práve tento spôsob alebo štýl stravovania sa a celkovo žitia. Doteraz som to viac-menej veľmi nedodržiavala, no teraz mám inú motiváciu a viem, že ak budem chcieť, tak mi aj vydrží.

Tento zoznam je samozrejme nekonečný, no spomeniem tu ešte pár vecí, niektoré sú v rebríčku mojich hodnôt vyššie, iné sú nižšie, no chcela by som si ich splniť samozrejme všetky (veď prečo by som to tu inak písala :D). Učiť sa - či už do školy alebo aj celkovo niečo nové, poprípade sa zlepšovať v niečom, čo už ako-tak viem. Určite sa chcem učiť hlavne to, čo ma baví a v živote nechcem nikdy robiť prácu, ktorá by ma nenapĺňala. Chcem študovať to, čo ma baví a nájsť si v tomto odbore aj uplatnenie (a viem. že ak sa budem snažiť zo všetkých síl, tak je to možné a nie nereálne). Chcem žiť pozitívne a túto energiu rozdávať aj naokolo. Chcem podporovať ľudí v tom, čo ich baví, pretože viem, že ak sa človek venuje niečomu, čo ho baví, jeho život má úplne iný zmysel aj inú podobu. Človek je šťastnejší, v živote sa mu darí viac, akoby sa mu darilo, keď je nešťastný a nevie, čo robiť. 

Chcem prestať hovoriť "mám v p**i", pretože niektoré veci tam fakt mať nemôžem. Nemôžem sa na život pozerať len ako na vec, ktorú mám a ktorá mi bola daná len tak. Chcem prestať hrešiť a používať vulgárne slová. Chcem byť k ľuďom milšia, dokonca aj k tým, ktorých nemám až tak rada (pretože v mnohých prípadoch si za to môžem sama). Určite sa chcem oveľa lepšie správať k mojim rodičom, pretože ich mám rada z celého srdca a vždy ma to zabolí, keď ich vidím nešťastných kvôli niečomu, čo som neurobila alebo urobila zle. Chcem tráviť čas s mojimi babkami, pretože viem, že tu nebudú navždy a keď sa to raz stane nechcem ľutovať tie chvíle, ktorí som strávila doma nič nerobením a mohla som byť s nimi.

Chcem si poplakať práve vedy keď na to mám náladu. Chcem blogovať bez toho, aby sa na mňa ľudia pozerali ako na čudnú osobu, keď si niečo v svojom živote fotím/dokumentujem. Chcem ostať v kontakte so svojimi spolužiakmi aj po strednej, pretože takých ľudí už na svete nenájdem. Chcem kresliť, pretože ma to baví, no nemám na to čas. Chcem si nájsť čas práve na robenie vecí, ktoré ma bavia, no kvôli iným nie veľmi dôležitým veciam ich odsúvam na vedľajšiu koľaj.

CHCEM ŽIŤ TU A TERAZ, PRETOŽE PRÍTOMNOSŤ JE TO JEDINÉ, ČO V SKUTOČNOSTI MÁM.

2 comments

 1. Ja som sa stala vegetariánkou zo dňa na deň. Je to zo začiatku trochu ťažké, keďže zrazu sa pozeráš do chladničky či na školský obed a nevidíš nič, čo by si mohla zješ, ale chce to len pevnú vôľu a pred každým jedlom si pripomínať, prečo to vôbec robíš. Ja preto, lebo som sa nikdy necítila dobre pri jedení mäsa a verím, že aj tento môj malý krôčik pomôže svetu; ty pre svoj zdravotný stav. Zatni sa, povedz si, že to dokážeš, choď si za svojim cieľom a daj sa na flexitariánstvo.

  Snažím sa učiť sa. Je to ťažké, ale ide to a verím, že zmaturujem so známkami, s ktorými budem spokojná. Pretože akosi dúfam v to, že práve dobrá matura ma posunie ďalej na skvelú výšku, tá potom k dobrej práci a ja sa budem každé ráno zobúdzať s úsmevom na tvári. To je jediný môj životný cieľ, za ktorým kráčam - byť šťastná.

  Ja sa tiež radím medzi ľudí, ktorí majú vulgarizmy a nadávky vo svojom slovníku, ale... Nehreším na verejnosti, skôr len tak s kamarátkami, ale my to už neberieme ako zlé a neslušné. Veď sú to len obyčajné slová - kto povedal, že budú "zlé" či "škaredé"?
  Ale byť milšia chcem byť i ja - no verím, že už aj teraz pre to niečo robím :D Teda aspoň že to tak vnímajú ľudia okolo mňa :D

  A plač. Smej sa. Prejavuj svoje emócie, lebo to je to, čo nás robí ľuďmi.
  A bloguj. Ja verím, že minulým týždňom som sa už definitívne preniesla cez tú pomyslenú hranicu a nevadí mi, že ľudia vedia, že mám blog. Totižto... Mesiac dozadu o blogu vedeli moji štyri najlepší kamaráti plus spolužiak a spolužiačka, pri ktorých mi neprekážalo, že to vedia (a rodina, samozrejme, ale tí to vedia už roky). Takto to bolo dlho-predlho, až do doby, kým sme si v triede nezaložili pamätníčky, kde si navzájom čosi píšeme alebo kreslíme. Keď som videla, ako do môjho dve moje spolužiačky, o ktorých som ani len zďaleka netušila, že o tom vedia, napísali "máš krásny blog" a ďalšia moja spolužiačka za mnou prišla s tým, kedy som jej to chcela povedať, tak vtedy som spanikárila (a zrušila blog na tie dve hodiny). Ale hlava mi rýchlo vychladla a ja som si uvedomila, že mi naň vlastne nikto nič zlé nepovedal a jediné odozvy, ktoré od mojich spolužiakov prichádzajú, sú kladné a povzbudivé. Takže sa prestaň báť aj ty, prenes sa cez to a ukáž všetkým, že blogovanie je úžasná vec.

  A buď sama sebou.

  BEELIEVIN

  ReplyDelete
 2. Ja som musela zmeniť stravu zo dňa na deň. Trpím migrénami už 3 roky a veľa ľudí si povie, že je to okej, no nevedia si ani len predstaviť, čo za bolesť to je. Chodila som celé tie roky po lekároch a nepomohli mi, lekári sú naozaj na pi**, keď už si to takto v svojom článku poňala.:D Napokon som sa obrátila na alternatívnu medicínu k jednému lekárovi, ktorý verí, že problém je v strave a tú mi zmenil, tak, aby som nekonzumovala potraviny škodlivé pre migrénu. Už to mám naordinované asi 3 mesiace a spočiatku ma to držalo, no po vianociach sa to nejako rozsypalo, no naozaj sa snažím. Určite sa neboj takého niečoho, iba ti to prospeje. Mne vyhodil z jedálnička skoro všetko, takže myslím si, že vyhodenie iba mäsa sa dá zvládnuť.:) Inak držím ti s tvojim životným bucket listom, ja mám taký čo sa týka cestovania.

  ReplyDelete

© G A L K V I N N E. Design by FCD. All rights reserved.