DELICIOUS CAKE WITH MATCHA

March 9, 2016


Hello! Tento recept som robila už strašne dávno, zdá sa mi, že to bolo ešte minulý rok niekedy v decembri, no k úprave som sa dostala až teraz. Neviem, či by som si tento koláč dnes dala, možno áno, ale bez tej plnky, keďže som úplne zmenila jedálniček (o tom budem písať určite neskôr :D). Je to veľmi chutný (i keď nie veľmi zdravý - menšia kalorická bomba) koláč s Matcha.

Možno niektorý z vás poznáte Matcha Green Tea, možno nie, no je to veľmi ospevovaný zelený čaj. Pochádza z východnej Ázie a poznali ho už vyše 2300 rokov pred našim letopočtom. Tento japonský zdravý nápoj je niekoľkonásobne silnejší ako zelený čaj. Vzácne a účinné latky, ktoré matcha čaj má, sú liečivé a ich pozitívny účinok na zdravie pocítite okamžite. Koncentrácia živín v jednej dávke je ohromujúca. V jednej šálke čaju matcha máte taký pomer živín ako v cca 10-ich šálkach zeleného čaju. (zdroj: peknetelo.eu)

Tento recept je veľmi jednoduchý a pozostáva z prípravy  tzv. piškóty a plnky. Budete na to potrebovať - na piškótu: 4 vajíčka, 4 PL polohrubej múky, 4 PL práškového cukru, kypriaci prášok a matcha čaj (ja som dala 4g, ale mohla som dať aj viac); na plnku: 2 PL práškového cukru, 250 ml smotany na šľahanie, smeta-fix (nie je nutné) a vanilkový extrakt (cca 2 ČL).

Začneme tým, že si vajíčka rozdelíme na bielka a žĺtka. Bielka vyšľaháme do konzistencie "snehu". K žĺtkam pridáme cukor, múku, kypriaci prášok a matcha čaj a vymiešame mixérom. Potom pridáme sneh a už len zľahka vyšľaháme, aby nám cesto "nespadlo". Pečieme pri 180° cca 18-20 minút. Po vybratí z rúry nezabudnime zatočiť do vlhkej utierky.

Plnka je tiež veľmi jednoduchá. Do misky dáme cukor, smotanu na šľahanie, smeta-fix a vanilkový extrakt a šľaháme do tuha. Potom necháme aspoň 15 minút v chladničke. Vychladenú piškótu vyrolujeme z utierky, pridáme plnku a znova zatočíme. Hotovo! Dobrú chuť :)

6 comments

 1. Mňamy, matcha piškóta to znie dobre a ešte s takým jednoduchým krémom! :) To mi pripomína, že už som dlho nič nepiekla :)

  ReplyDelete
 2. O Matcha Green Tea som ešte nepočula a veľmi ma to zaujalo, keďže zelený čaj úplne zbožňujem. Zákusok vyzerá naozaj ľahko a chutne, takže ho raz (možno keď sa konečne poriadne naučím piecť) skúsim. :)

  ReplyDelete
 3. O Matcha Green Tea jsem slyšela, ale spíš v tom smylu, že se o něm vždycky někdo někde zmíní, ale teprve teď jsem se dočetla, co je na něm tak zázračného :)
  Recept vypadá zajímavě a určitě i dobře chutná :)

  Another Dominika

  ReplyDelete
 4. O Matcha čaji som počula zatiaľ len veľmi dobré veci, avšak sama som ho ešte nevyskúšala. Ale skúsim sa po ňom poobzerať a zapíšem si tento recept, nech ho potom tiež vyskúšam ❤
  BEELIEVIN

  ReplyDelete
 5. Vyzerá to naozaj super! Zatiaľ som nepočula o koláči s matcha, takže som celkom prekvapená :)
  31shadesofaubergine

  ReplyDelete

© G A L K V I N N E. Design by FCD. All rights reserved.