ZDRAVÉ OVSENÉ VAFLE (OATS WAFFLES) :)

October 4, 2016

Ahoj! Dnes som bola po škole v Galérii (obchodné centrum) s cieľom kúpiť si vafľovač. Zdalo sa mi, že som pri našich čumingoch s Dadou nejaké takéto mašinky videla v obchode Tedi, takže som sa išla pozrieť najprv tam. Našla som ho takpovediac hneď, ale nebol to taký ten klasický vafľovač. Namiesto klasických obdĺžnikov/štvoruholníkov má morské zvieratká - delfína, kraba (alebo raka?) a morského koníka, takže také malé spestrenie, haha.


Teraz už ale prejdime k receptu. Tento recept je bez cukru, bez múky a bez klasického mlieka, našla som ho niekde na internete a zaujal ma. Už hotové vafle sú veľmi chutné napríklad len čisto s medom, alebo s jogurtom a ovocím. Čo sa týka ingrediencií, tak na prípravu takýto vaflí budeme potrebovať:

~ 2 hrnčeky rozmixovaných ovsených vločiek 
~ 2 vajíčka
~ 1 hrnček Alpro - Almond Unsweetened
~ 1 banán
~ 1 čajovú lyžičku mletej škorice
~ 1 čajovú lyžičku kypriaceho prášku


V prvom rade si oddelíme vajíčka - bielko od žĺtka. Bielká vyšľaháme do konzistencie snehu a dáme nabok. K žĺtkom pridáme rozpučený banán a vymiešame do jednotnej hmoty. Potom k nim pridáme rozmixované ovsené vločky, kypriaci prášok, škoricu a Alpro nápoj. Vymiešame a potom to spojíme aj so "snehom". Ja som ich piekla približne 2-3 minúty, prvé trocha dlhšie, pretože vafľovač ešte nebol dostatočne nahriaty. Moje prvé domáce vafle a už teraz viem, že si ich budem robiť častejšie, pretože boli fakt chutné!    ~Car


5 comments

 1. Mňám, vyzerá to užasne, hneď by som si dala. :-) Skvelý tip :)

  Inak pozývam na giveaway na mojom blogu. :-)

  http://alfa-lu.blogspot.sk/2016/10/giveaway.html

  ReplyDelete
 2. Jéj, ďakujem ti za skvelý tip, úprimne som wafle bez múky, cukru a klasického mlieka ešte nikdy nerobila ale tento recept vyzerá, že by mohol byť naozaj veľmi chutný a ja ho určite v blízkej dobe vyskúšam! :)

  ReplyDelete
 3. Seems like a delicious recipe babe, I'm loving it !!


  New post - http://www.sapphireziva.com/2016/10/falling-for-fall.html

  xo, kanchan

  ReplyDelete
 4. Lovely, I followed u on G+ and blog, may b u can follow back !!

  New post - http://www.sapphireziva.com/2016/10/falling-for-fall.html

  xo, kanchan

  ReplyDelete
 5. Kto by si nedal vafle v tvare kraba alebo morského koníka? Mňam, vyzerajú fajne. Naozaj fajne, na to, že sú bez múky i cukru.. :)
  SweetSunshine

  ReplyDelete

© G A L K V I N N E. Design by FCD. All rights reserved.