I FOUND THE RIGHT ONE AT THE WRONG TIME (DAYS IN PICTURES)

November 25, 2016

Ahoj! Tak ako už nakupujete darčeky na Vianoce? Ja to vidím oveľa ružovejšie, keďže od novembra mám asi tú najlepšiu brigádu, akú som doteraz mala a chodím tam s radosťou :) Síce to môže byť aj tým, že som si s ľuďmi tam fakt sadla. V posledných dňoch to bolo opäť dosť náročné, vysoká škola sa už ukazuje v tom správnom svetle, zdá sa. Ale mne to nevadí, chodím tam rada a som rada za ľudí, ktorých som tam stretla, pretože sú super!


Dosť som premýšľala aj nad inými vecami, než nad tými, ktoré sa týkajú školy. Rozmýšľala som nad svojou "stratégiou" a nad tým, ako sa dostanem tam, kde sa napríklad o taký rok vidím. Rozmýšľala som aj nad blogom a rozhodla som sa, že budem písať (zatiaľ aspoň niektoré) články aj v angličtine. Dopredu hovorím, že moja angličtina nie je dokonalá a stále sa ju len učím, no chcela by som ísť na Erasmus (ďalšia vec, ktorú práve riešim a dosť nad ňou uvažujem) a uvidíme, či sa mi to podarí.

Hi! Are you already buying presents for Christmas? I am. And it's easier now, because I've been going to a new job since this month and I love it! It's mostly because of people there, but I really enjoying being there every time. Previous days were tough, but it's university, so .. Nevertheless I don't care, I'm also spending amazing time there, because I was lucky and I met amazing people.

Today, I've been thinking a lot about random things, also about things which aren't connected with school. I've been thinking about what am I going to do next to get where I'm seeing me in next year. I decided, that I'll be writing articles also in english. My english isn't the best, but I'm still learning it, so.. And I also dealing with some stuffs about Erasmus and I hope that this will be reality in some months from now.
V pondelok som to trochu nedomyslela s baterkou v mobile a keďže sa minula, neostávalo mi nič iné, ako si na prednášku z Praveku nájsť nejakú inú zábavku, a tak som si bola kúpiť v Panta Rhei knižku - Korene hriechu. Je to historický román z obdobia dejín Uhorska a je super. Knižka sa veľmi dobre číta a mne osobne sa nestáva často, žeby som čítala každé jedno slovo ako pri tejto. 

Vo štvrtok som mala pred školou ešte chvíľku času a tak som sa trocha prešla po areáli školy (fotky vidíte nižšie :D) a dala som si kávu v našej univerzitnej kaviarni. Káva mi tu veľmi chutí a majú tam aj rôzne iné veci - bagetky, koláče a tak, takže je to super miesto na oddych - aj medzi hodinami. Budem veľmi rada, ak mi do komentárov napíšete, ako ste sa v posledných dňoch mali vy a ja sa teraz idem učiť Geológiu, keďže zápočet z nej nebude len-tak.    ~Car

On monday, my phone literally "died", I was forced to find something different to do during Prehistory class, so I went to Panta Rhei and I bought myself a book. I bought historical novel - The Roots of Sin and this book it's amazing.

On thursday I had some time before my first class, so I walked across out little-campus (in pictures below :D) and I bought caffé in our university cafeteria. Caffé there is very tasty and it's great place for relax - especially between lessons. Write me in the comments what you've done in previous days - I'll be very happy and now, I need to learn Geology, because we'll have an exam next week from this subject and it's hard subject. :)    ~Car


16 comments

 1. Všetci už riešia darčeky, ale ja ich určite budem zháňať týždeň pred Vianocami. K tej brigáde ti gratulujem a krásne fotky! :)

  www.thefashiontwiins.blogspot.sk

  ReplyDelete
 2. To máš super, že ti dobroty zo školského bufetu chutia. :D U nás na Veterine ( tiež v KE ) máme celkom dobré jedlo, no kuracia bageta z automatu je oveľa lepšia. :D

  Pozývam teba a tvoje čitateľky na súťaž:
  www.rebelliouslily.blogspot.sk

  ReplyDelete
 3. Já už pár dárečků mám, ale zatím nic moc. Jinak také takhle vždycky přemýšlím dopředu. Myslím si, že stanovení cílů je super věc! BEAUTYPUSINKA

  ReplyDelete
 4. Hi Dear!
  I like your blog so much!
  Following you from now :)
  I will be very happy if you follow me back :)

  valerianest.blogspot.com

  ReplyDelete
 5. Super fotky a držím palce s Erasmom, ja som bola a je to na nezaplatenie ;)


  Zvláštne dievča

  ReplyDelete
 6. Myslím že ještě pár malých dárečků a měla bych mít vše! :D

  ReplyDelete
 7. Nápad s Erasmem nebo jakokouliv pracovní/studijní stáží naprosto schvaluju! Já byla takto při vysoké v Africe a bylo to nejlepší rozhodnutí :)

  Zápisky z cest a života v Anglii ⇨ Secrets of M

  ReplyDelete
 8. Ako sa poznám, darčeky na Vianoce začnem riešiť tak týždeň pred, zatiaľ sa tým ešte nezaťažujem :D Inak super fotky, knižka ma celkom zaujala, najmä to, že sa odohráva v Uhorsku!
  PS: Držím palce na Erasmus, snáď ti to vyjde!
  CAROLINE

  ReplyDelete
 9. Tak to máš super, u nás byl bufet bléé :D Krásné fotky

  SmileThess

  ReplyDelete
 10. Včera sme boli s kamarátkami v Avione a už som tak trochu začala s vianočnými nákupmi :D Hoci to bude chcieť ešte veľa návštev obchodov, keďže pri mnohých ľuďoch nemám ani najmenšiu predstavu, ale s takýmto začiatkom by som tohto roku možno konečne nemusela zháňať veci na poslednú chvíľu :D
  A STYLISH BEE // Facebook Page

  ReplyDelete
 11. to je dobre, ze clanky budu aj v anglictine, urcite si tym prilakas viac citaletlov :) a na chyby sa zo zaciatku vykasli, ja si myslim, ze dolezitejsi je aj tak obsah :) kym nie si native speaker, tak si myslim, ze sem tam nejaka chyba sa da v pohode prehliadnut :)

  ReplyDelete
 12. really amazing and so beautiful dear ! I follow you,can u follow me back please ? :D
  http://beautyworld830.blogspot.ba/

  ReplyDelete
 13. Och, ja by som chcela mať tu tvoju radosť a entuziazmus ku škole :D. A aku brigadu si si našla že si taká spokojná? Je to ľahšie ked človek niečo zarobí a može si potom dovoliť kupovať veci čo naozaj chce. Ja stálu brigádu nemám a tak fakt vyrábam len maličkosti, tlačím fotky alebo vyrábam prkotinky s fima, či kupujem fakt úplne drobnosti :D.
  Vy máte v tom bufete aku lacnu kavu :D WTF :D, to aj ja chcem toto. Inak veľmi pekné fotky :)

  ReplyDelete
 14. Good luck with Erasmus ♥ I believe it will work out and change your entire approach towards your life the future. Speaking from my own experience..

  LENNY MALI i DANMARK

  ReplyDelete
 15. Co se týče dárků tak mám tak dva..ostatní je zatím v procesu :D Jinak erasmus určitě zkus. Sama bych ho ráda vyzkoušela ale docela se bojím :D

  MagicBeautyLife

  ReplyDelete
 16. No toto takto citat pocas prednasok knihy😆, ale ja som to tiez obas robievala🙂

  ReplyDelete

© G A L K V I N N E. Design by FCD. All rights reserved.