MASKY NA VLASY - RECENZIA (ELNINO)

April 14, 2017


Ahojte! Dnes pre vás mám recenziu, alebo lepšie povedané, recenzie, na dve masky na vlasy, ktoré som mala možnosť vyskúšať vďaka e-shopu parfemy-elnino.sk. Obe masky boli (teda ešte sú, nakoľko som ich ešte nestihla spotrebovať) super, ale jedna z nich je predsa len lepšia a sadla mi viac, ako tá druhá. Tak poďme na to!


Ako prvú som sa rozhodla rozobrať masku od značky Kallos - Vanilla Shine Hair Mask. Značka Kallos vyrába svoje produkty už vyše 35 rokov - hlavne v spolupráci (kooperácii) s talianskymi kozmetickými firmami. Výrobky tejto značky sú obľúbené aj u mnohých profesionálov. Čo sa týka mňa, s Kallos kozmetikou som sa po prvýkrát stretla, keď sme so sestrou a mamkou na Vianoce dostali keratín Kallos. Dostali sme ho v 1000 ml balení a odvtedy (až doteraz) ho ešte stále máme, pretože to balenie je fakt obrovské. Ale prejdime k maske, o ktorej je táto recenzia.


Túto masku som obdržala v menšom balení - a teda 275 ml. Je to ideálna veľkosť, ak to chceme porovnať s ostatnými maskami, ktoré bežne nájdeme v drogérii. Balenie obsahujúce 1000 ml je také long-story, čiže na používanie na dlho. Každopádne, čo sa týka ceny, je aj jedno balenie aj druhé veľmi výhodné a lacné. Aj napriek tomu, že túto masku používajú aj profesionáli, je jej cena pomerne nízka - 1,32€ za 275 ml a 2,94€ za 1000 ml. Jedným z dôvodov, prečo je to tak, je napríklad to, že značka Kallos sa nezameriava na drahú reklamnú kampaň. Táto maska je určená pre suché a matné vlasy, obsahuje proteín z pšenice a pentanolu. Vanilková vôňa masky je výrazná, no len začiatkom. Vlasy sú po nej, ako po mnohých iných maskách, hebké a dobre sa rozčesávajú. Čo sa týka pomeru ceny a kvality, odporúčam rozhodne, avšak aj navzdory tomuto, ma o trošičku viac oslovila druhá maska, ku ktorej sa presunieme nižšie :)


Druhá maska je od značky Orofluido. Značka tejto kozmetiky mi bola pred vyskúšaním tejto značky úplne neznáma. Zaujímavé je, že značka sa inšpiruje tradíciami berberských a egyptských žien a vo svojich výrobkoch využíva tri prírodné oleje, ktoré chránia hlavne pred UV žiarením. Konkrétne táto Orofluido Mask Colour Protection - obsahuje 250 ml a na e-shope ju zoženiete za 8,22€. Oproti maske od Kallos je to trošku cenový skok, ale za mňa sa určite oplatí investovať aj do tejto masky, pretože ja som ostala milo prekvapená a lákalo ma po nej siahať častejšie! Na prvý pohľad ma (ako amatérsku grafičku) zaujal hneď obal, ktorý je, nielen že naozaj nádherný, ale pôsobí aj trošku luxusnejšie. Po otvorení masky sa pod viečkom nachádzal aj ochranný plastík, ako je to v prípade drahších krémov a v prípade masky od Kallos tento plastík chýbal.


Konzistenciu majú obe masky, dalo by sa povedať, rovnakú. Vôňa tejto, druhej, masky mi pripomína iné vlasové masky, ktoré som niekedy používala. Na internete som sa však dočítala, žeby mala mať vôňu jantáru a vanilky, čo celkom sedí - je veľmi príjemná. Obe masky sa používajú na mokré vlasy, nechajú sa pôsobiť tak 3-5 minút a následne sa z vlasov zmyjú. Maska od značky Kallos je vyrobená v EU a maska od značky Orofluido je vyrobená v Španielsku, aspoň tak sa píše na ich obaloch. Dúfam, že bola pre vás táto recenzia zaujímavá a prínosná, budem rada, ak mi do komentárov napíšete, aké produkty sú vaše najobľúbenejšie, čo sa týka starostlivosti o vlasy!    ~Car

3 comments

  1. Kallos masku jsem měla, jen jinou verzi a přišla mi za tu cenu moc fajn :) Já jsem upřímně hrozný lajk co se vlasů týče, používám už asi tisíc let jeden šampon od lorealu, který je k dostání v salónech a nemůžu ho vypotřebovat protože je obří :D Jinak občas použiju kondicionér a pak olejíček do vlasů. Naštěstí se často stříhám a mám vlasy nad ramena, tak nemaj vlasy moc šancí se zničit :D

    ReplyDelete
  2. Poznám len to Orofluido a veľmi mi sedí. Okrem toho je aj veľmi dobrá maska značky Macadamia a Dr. Santé

    AN Beauty Blog

    ReplyDelete

© G A L K V I N N E. Design by FCD. All rights reserved.