FALL FILMS & SERIES LIST ~ BLOGTOBER

October 16, 2017

Pri predstave ideálneho večera, ako som už spomínala v článku Fall Tag, vidím seba, zabalenú v deke a v ruke knižka, poprípade pustený nejaký filma alebo seriál. Aké filmy/seriály som si počas tejto jesene už pozrela, alebo na ktoré sa chytám, vám napíšem nižšie a budem rada, ak mi dáte vedieť, či sú niektoré z nich aj na vašich must-see zoznamoch. Začnem seriálmi, ktoré mám obecne radšej ako filmy, pretože sa v nich stane dejovo oveľa viac a povedala by som, že vzťahy k jednotlivým postavám si jednoduchšie vytvorím počas pozerania seriálu, než počas pozerania filmu (tu by som asi ale vynechala Harryho a dala ho do kolónky "výnimky").

The Tomorrow People
Nie som si istá, no zdá sa mi, že tento seriál som tu na blogu v obľúbencoch už niekedy spomínala. Je to jeden z tých seriálov, ktorý si človek (alebo aspoň ja) dokáže pozrieť znova a znova. Túto jeseň som si ho celý pozrela opäť (už po tretíkrát) a myslím, že to nebude naposledy. Milujem dejovú líniu a prakticky celý seriál, hercov, .. všetko :)

Lucifer
Current favorite series. Môj obľúbený seriál spolu s nasledujúcimi dvoma, ktorý si pozriem veľmi rada a najviac na ňom milujem, že sa vysiela v pondelky a tak sa mi s každou novou epizódou nový týždeň začína oveľa lepšie. Ďalšiu vec, ktorú na tomto seriály milujem, je určite Luciferov humor. Tento seriál naozaj odporúčam.


Outlander
Luciferom sa týždeň krásne začína, no a so seriálom Outlander končí, nakoľko sa vysiela v nedeľu. Milujem celý koncept a príbeh tohto seriálu, Jamieho a vzťah, ktorý majú medzi sebou s Claire. Vizuálne je seriál veľmi dobre sporacovaný a užívam si každú epizódu. Možno aj kvôli nemu (alebo vďaka nemu) som sa zamilovala do Škótka a do škótskych Highlands.

Victoria
Ďalší historický seriál, hneď po Outlander-ovi. Tento je jeden z tých seriálov, ktorý by som nazvala ako večernú oddychovku po náročnom dni a spolu s Luciferom ako spestrenie pondelka. Dej by mal byť podľa skutočnej udalosti, samozrejme nie je všetko autentické. Aj napriek tomu si tento seriál veľmi rada pozriem a oddýchnem si pri ňom.

Inhumans
Jeden z posledných "úlovkov". Nový seriál od Marvella, ktorému sa ešte len snažím prísť na chuť, no zatiaľ to nie je také zlé, ako pri niektorých iných seriáloch, že nedopozerám ani prvú epizódu. Každopádne sa mi páči koncept seriálu a viac k nemu ešte ani nemôžem napísať, nakoľko je vydaných zatiaľ ešte len zopár epizód.

Harry Potter
Jesenná klasika. Skôr by som ale asi povedala, že je to celoročná klasika - najmä jesenná a vianočná. Harryho som videla už nespočetne veľa krát a stále si ho veľmi rada pozriem znovu. Najradšej mám prvú a šiestu časť. Okrem filmu milujem aj soundtracky z týchto filmov. Určite nie som jediná (okrem mňa poznám s istotou ešte minimálne jednu maniačku - moju sestru, haha).

Hunger Games
Ďalšia celoročná klasika. Hunger Games som videla už tiež veľmi veľa krát a rada si ich pozriem znovu, no na nich musím mať tú špecificú náladu. Z týchto štyroch častí mám najradšej prvú a druhú časť. Knižky som čítala od dvojky, no neviem, či by som po nich siahla opäť.

Valerian
Na tento film sme boli s Dadou v kine už pred istou dobou, akurát včera som ho našla aj na nete a určite sa chystám pozrieť si ho znova. Páčil sa mi príbeh a celkovo spracovanie filmu, no nebolo to tak ako napríklad v prípade Harryho.

On Drakon
Neviem, či tento film, alebo skôr rozprávku, poznáte, každopádne je to moje must-see. Videla som to už asi piaty krát a pozrela by som si to znova. Ide o ruskú rozprávku o láske medzi dievčaťom a chlapcom=drakom. Príbeh je veľmi pekný a s titulkami mi nevadí ani originálny ruský dabing. Spracovanie je tiež veľmi pekné a na jesenný večer film ako stvorený!

5 comments

 1. Victoria je veľmi pekný seriál. Taký pozitívny a s dobrým hereckým obsadením.

  ReplyDelete
 2. zdá sa ze mam co robit tuto jesen! :D musim doplnit chybajuce serialy
  Ivana xx

  ReplyDelete
 3. Harry Potter je na jeseň a Vianoce skutočne najlepšia voľba :)

  Sabi z blogu Beautiful savage

  ReplyDelete
 4. mrzí ma, že the tomorrow people skončili len s jednou sériou, pretože ten seriál som doslova zhltla. lucifera sme začali pozerať minulý rok na dejepise, pustila nám ho učiteľka, keď sme nemali čo robiť a som jej za to vďačná, strašne ma to chytilo, ale akosi som naň prestala mať čas. keď však dopozerám teraz začatého mr robota (odporúčam!), tak sa pustím znova do lucifera.

  ReplyDelete
 5. Už pár dní/týždňov ma to láka, aby som si po stý krát pustila Harryho Pottera, no na druhú stranu čakám na taký pokojný jesenný alebo zimný večer, kedy si budem môcť vychutnať film naplno - v deke, s čajom alebo horúcou čokoládou a niečim sladkým :D ❤
  A STYLISH BEE // Facebook Page

  ReplyDelete

© G A L K V I N N E. Design by FCD. All rights reserved.