THERE´S COMFORT AT THE BOTTOM OF A SWIMMING POOL

January 21, 2016


Byť či nebyť? Tento citát mi stále častejšie vŕta v hlave. Kto vie, či kvôli maturite, alebo kvôli tomu teroru, čo máme teraz v škole. Človek by tam aj niekedy chcel ísť, at least kvôli spolužiakom, no ani to už nie je až taký dobrý dôvod. 

Každý deň už dva týždne vkuse sa niečo učím a na druhý deň stresujem, čo v škole zase pokašlem, no zatiaľ sa mi darí nič až tak neskaziť. Vysvedčenie je už trochu jasnejšie, no človek pri našich profesoroch nikdy nevie, čo nakoniec vymyslia a modlí sa, aby tá známka, ktorá už svieti v klasáku, tam aj ostala. Zatiaľ to vyzerá veľmi pekne - že nakoniec skončím bez jedinej 3-ky. Som veľmi rada a pyšná na seba, pretože som si dokonca aj francúzštinu celý polrok držala na dvojke a nakoniec tú 2-ku aj mám ♡

Na budúci týždeň to vyzerá, že sa naši profáci zapoja do štrajku a my všetci dúfame, že bude trvať najmenej 2 dni (a najviac týždeň, pretože aj maturity sa nezadržateľne blížia), aby sme si aspoň trocha vydýchli a stihli si porobiť veci, ktoré nám do tej školy treba, no popri nej to nestíhame.

O chvíľu budeme vypisovať a posielať prihlášky na vysoké školy, na čo sa aj celkom teším, keďže je to pre mňa niečo nové. Ach, mala by som sa ísť učiť národné dejiny na dejepis, ale keď toho je tak veľa.. nie žeby som dejepis nemala rada, práve naopak, ale po týchto dvoch týždňoch už fakt nevládzem a robím všetko iné, než to, čo mám. Keď to všetko prežijem, tak vám sľubujem, že nabudúce tu už pribudne fakt zmysluplný článok :D Btw. už mám foťáčik (aspoň niečo pozitívne dnes)   ~Car

3 comments

 1. Akoby som čítala vlastné slová. Takisto neviem, kde mi hlava stojí a nič nestíham, chodím do školy nevyspatá a zároveň nervózna. Je ťažké zrazu do hlavy natrepať toľko učiva - a to ani nechcem vedieť, ako to potom bude vyzerať cez akademický týždeň, lebo to budem potom asi iba plakať a napchávať sa čokoládou.
  Vyzerá to tak, že ja tento polrok skončím len s dvoma dvojkami - a som viac než len spokojná, pretože tie známky, čo som mala na národných dejinách boli otrasné :D
  Držím palce ❤

  ReplyDelete
 2. Veľmi ti držím palce a prajem veľa síl!! Ja mám prvú maturitu, až o rok, no mám toho už teraz tak veľa, že to nezvládam, neviem si predstaviť ešte horšiu verziu toho, čo mám teraz.

  ReplyDelete
 3. Držím ti palce, aby si všetko zvládla! :) Síce nie som ešte v maturitnom ročníku a neviem, čo to môže byť za stres, ale škola dokáže byť občas naozaj jedno veľké peklo a ako si napísala, už ani tí spolužiaci nie sú stále dôvodom, aby som sa do školy tešila.

  ReplyDelete