TRNAVA - DOD & CITY

January 29, 2016


Ahoj! Dnes budem písať o Trnave, v ktorej sme s Gabčou a Gabčou strávili niekoľko hodín. Urobili sme si taký menší výlet, pretože na Trnavskej univerzite sa konal Deň otvorených dverí. 

Vstávali sme ráno dosť skoro, pretože vlak nám išiel už o 4:08. Prišla som do mesta a skočila som po Gabču. S druhou Gabčou sme sa stretli až na stanici a rýchlo sme si našli svoje miesta v kupéčku. Cesta bola strašne dlhá a vážne som začala rozmýšľať, že ak sa tam dostanem, ako budem zvládať cestovať stále 5,5 hodiny. 
Keď sme došli do Trnavy bolo 9:32. Vydali sme sa na cestu a išli sme k univerzite aj s mapkou v ruke, haha. Pre istotu som ju vytlačila, aj keď už raz sme v Trnave boli s inými spolužiakmi a našli sme ju (univerzitu) - cestu som si ako-tak pamätala, no nie úplne. 

Na prízemí sme sa poradili, kde nájdeme katedru klasickej archeológie a vydali sme sa na 4. poschodie (a keďže majú výťahy na čip, museli sme ísť po schodoch). Keď sme po tých schodoch konečne vyšľapali, zostali sme trocha zaskočené, pretože sa tam nachádzali študenti, ktorí pilne študovali svoje zošity a tak sme usúdili, že majú skúšku a že asi nie sme na správnom mieste.
Nakoniec sme ale boli na správnom mieste a dve profesorky si nás vzali do takého kabinetu a povedali nám pár info o katedre, o predmetoch a aj nás sa pýtali nejaké otázky. Potom nás jedna z nich vzala aj do laboratória (v ktorom sa strašne dýchalo :DD) a ukázala nám pár vecí. Videla som aj originál úlomok z vázy z doby Rímskej ríše ♡. Potom sme si už len vybavili ospravedlnenku a vybrali sme sa na obed.

Po obede sme sa trošku prechádzali po meste, fotili a niečo aj natáčali, a potom sme skočili aj na kávičku do podniku, ktorý som si už teraz obľúbila a vidím to tak, že ak budem študovať práve v Trnave, budem tam chodiť často.
O 14:27 nám išiel vlak domov, chvíľku sme čakali na stanici, a potom sme sa presunuli na nástupište. Cesta domov bola ešte dlhšia ako tam (časovo nie, no mne to tak prišlo) a už som nevedela ani ako si mám poskladať nohy. Opäť sme mali kupéčko, ktoré sme si obsadili celé :). Celkovo bolo super, no až na tú cestu. Len som sa utvrdila v tom, že tam fakt chcem ísť študovať a dúfam, že sa mi to aj podarí.   ~Car

5 comments

 1. Trnava je super město (y) sama jsem v ní teda nebyla, ale znám z ní pár lidí a celkem jim závidím ^-^

  ReplyDelete
 2. V Trnave som zatiaľ ešte nebola, ale je to krásne mesto ❤
  BEELIEVIN

  ReplyDelete
 3. Držím ti palce, aby jsi se tam dostala! ♥

  Another Dominika

  ReplyDelete
 4. V Trnave som ešte nebola, ale tá kaviareň vyzerá skvele! :)
  www.tobecreativehasnolimits.blogspot.sk

  ReplyDelete
 5. To musel být super výlet :) Ta kavárna vypadá vážně skvěle :) A mě teda naopak cesta zpátky připadá vždycky hrozně rychlá, například když jsme jeli autobusem z Anglie, tak mě přišlo, že jsme hned doma,narozdíl od cesty tam :D A jinak ti moc přeju,ať se na tu univerzitu dostaneš! :)

  ReplyDelete