WISHLIST FOR 2016

January 06, 2016

Ahojte! Témou dnešného článku bude Wishlist, teda zoznam vecí, ktoré by som si chcela zaobstarať alebo dosiahnuť v tomto roku. Neviem či takto naraz spíšem všetko, ale aspoň akú-takú predstavu, ako by tento rok mohol vyzerať, by som mala.


#1: Z materiálnych vecí by som si tento rok (alebo aspoň teraz na začiatku) chcela kúpiť aspoň jeden pár pekných lodičiek, ktoré by som využila napr. na maturity alebo potom neskôr na vysokej škole na skúšky.

#2: Ako jednu z prvých vecí by som si mala zaobstarať novú kabelku, pretože tá, ktorú mám teraz, už pomaly dosluhuje.

#3: Svetlé džínsy - jedna z vecí, ktoré v šatníku nikdy nie sú na škodu, no ešte som nenašla také, ktoré by mi hneď padli do oka.

#4: Ďalšou vecou sú slnečné okuliare, ktoré som mala, no žiaľ som ich minulý rok nechala (zabudla) v Egypte, keď sme boli na dovči :(

#5: Milujem cute hrnčeky, či už na čaj alebo kávu. Mám doma dva také "moje". Jeden som dostala na Vianoce ešte v roku 2014 od bývalého zamestnávateľa a milujem ho, pretože je veľký a môžem si doň spraviť veľa veľa čaju <3. Druhý som si kúpila nedávno, ten som ešte nestihla celkovo odskúšať, no keď sa o pol roka dostanem na intrák, hrnčekov nebude nikdy dosť :D

#6: Zlaté bijou hodinky. Dala som ich do wishlistu, no kúpila som si ich asi pred troma dňami, takže jednu vec mám už splnenú :)

#7: Nové čižmy, keďže tie, ktoré mám teraz už majú vyše 2 rokov a tak aj vyzerajú (haha).

#8: Na tento rok by som si rada kúpila aj nový kabát. Chcela by som ho v nejakých iných farbách, ako sú bežné - čierny, hnedý, sivý alebo béžový. Možno by som išla do takej farby, ako je na obrázku - žltej.

Fotoaparát: Čo sa týka ešte tých materiálnych vecí, tento rok by som si rada zaobstarala nový a celkom môj fotoaparát. Mám už aj jeden vyhliadnutý, no musí kvôli svojej cene počkať do februára, keď mi príde januárová výplata :D Je to práve ten typ, do ktorého som sa zamilovala na prvý pohľad a som ochotná zaňho dať tých 149€.


Šošovky: Ďalším z mojich 2016-cieľov sú aj šošovky. Nikdy som šošovky nemala, no z okuliarov, ktoré nosím na diaľku ma stále častejšie bolí hlava a hlavne po robote, keď ich mám 8 hodín vkuse pri tom hnusnom svetle, ktoré tam je, mám potom migrény celý večer. Snáď to s nimi bude lepšie :)

Maturita: Prvou z tých nemateriálnych vecí a vecí, ktoré by som tento rok chcela dosiahnuť alebo sa v nich zlepšiť je úspešné absolvovanie maturitnej skúšky. Či už písomnej alebo ústnej. Celkový pocit z toho mám.. vlastne ani neviem. Na písomnú maturitu sa celkom teším na slovenský jazyk, pretože mne gramatika nikdy problém nerobila, no trochu sa obávam literatúry a aj angličtiny. Na ústnu časť sa zase teším na dejepis a geografiu, pretože viem, že tieto dva predmety dám, no obávam sa slovenčiny (profka ma tak trošku nemá rada) a angličtiny.

Vysoká škola: Tento rok sa určite chcem dostať aj na vysokú školu, pretože si neviem predstaviť, že by som už mala ísť rovno pracovať a z gymnáziom toho v rukách nemám veľa. Ak sa mi to podarí a dostanem sa na vysokú školu, na ktorú chcem, bola by som asi ten najšťastnejší človek na svete. Chcela by som študovať archeológiu a konkrétne na vysokej škole (univerzite) v Trnave.

7. kyu v Yoseikane: Kým sa však poberiem preč z môjho rodného mesta z Košíc (dúfam, že sa dostanem do Trnavy), tak by som určite chcela dosiahnuť 7. kyu v Yoseikane ("Čo to je Yoseikan?").

Tanečná: Veľmi silno rozmýšľam a som tak na 70% rozhodnutá, že sa vrátim aj k tancovaniu, pretože aj to je šport, ktorý ma napĺňa a veľmi mi chýba. Tancujem už 5 rokov s istými prestávkami a stále ma to zavedie späť, pretože folklór nie je len šport alebo tanec, ale je to životný štýl, ktorý človek buď nemá rád, alebo ho miluje :)

Fotenie: Chcela by som sa takisto viac venovať aj foteniu, pretože som zistila, že ma to veľmi baví. Mám už aj prvú offcial zákazku, no uvidíme, ako to s ňou dopadne :D

Ateliér: K fotografovaniu určite patrí aj nejaký ten ateliér, no ten nevidím veľmi ružovo na tento rok. Určite na ňom chcem pracovať a uvidíme, kam sa dostanem :D Zatiaľ mám taký "provizórny" v hosťovskej izbe haha.

Cestovať: Ďalší cieľ na tento rok. Veľmi by som chcela cestovať, alebo aspoň cestovať viac ako doteraz. Rozmýšľala som aj nad tým, čo budem robiť počas tých 4-och mesiacov, čo budem doma medzi strednou a vysokou a chcela by som sa pozrieť - možno do LA v Amerike... to je asi len môj sen, ale človek nikdy nevie :)

Ostrihať si vlasy: Vec, alebo skôr čin, ktorý idem spáchať práve zajtra. Rozhodla som sa, že už potrebujem zmenu a vlasy si farbiť už nechcem (aj kvôli psoriáze, ktorú mám), a preto som sa rozhodla, že sa dám ostrihať.

Naučiť sa runové písmo a po latinsky: Opäť taký trošku-sen, ale vážne by som to raz chcela vedieť. Latinčinu budem mať (ak sa dostanem) na výške, no runové písmo by som sa chcela naučiť sama :)

Blog: Tento rok by som sa viac chcela venovať aj blogu a troška sa do toho opäť dostať.

Točiť videá: Jeden z posledných cieľov, ktoré mám teraz na začiatku roka je točiť videá. Táto činnosť nie je veľmi vzdialená fotografovaniu a možno by sa mi to zapáčilo aj viac :D

Spať vždy aspoň 8 hodín: No a taký posledný cieľ, ktorý (ako som už zistila) je viac než nesplniteľný, ale vždy sa o to treba pokúsiť. Spánok je veľmi dôležitý a každodenne pociťujem jeho nedostatok - hlavne v škole, no aj v robote. Dnes po tréningu teda pôjdem spať skôr :DD

Ak ste došli až sem, tak vám ďakujem za prečítanie celého článku. Tieto veci/ciele by som chcela splniť tento rok, alebo sa v nich zdokonaliť. Nie sú to predsavzatia, no stále je na tom začiatku roka niečo na ten štýl - nový rok, nový začiatok. Ale takto to môže byť aj každý deň - nový deň, nový začiatok. A čo vaše ciele na tento rok?

2 comments

  1. Vybrala jsi krásný věci :) jen teda nevím, jak bych vypadala v těch brýlích :D zbytek si představit umím, ale tohle teda VŮBEC :D a ateliér je skvělý nápad, určitě můžeš využít i ten pokoj pro hosty, ono stačí koneckonců bílé plátno a dobré světlo :) držím palce, ať ti vše vyjde!
    Getmovin by Deni

    ReplyDelete
  2. Jeden pár poriadnych lodičiek by som potrebovala určite aj ja ! Super wishlist :)
    my blog : THE COLORFUL THOUGHTS

    ReplyDelete