H.O.P.E - HOLD ON, PAIN ENDS

March 12, 2016


Hello there! V poslednom čase frčím na rôznych starších pesničkách a medzi obľúbené patrí určite aj pesnička, ktorá sa týka práve tohto obdobia (maturít) - Smola a Hrušky-Matura. Aby som sa trošku odreagovala a dala si pauzu od myšlienkových pochodov týkajúcich sa maturít (ktoré sú v podstate už o dva dni - písomné myslím), vybrala som sa do mesta na kávičku a nákupy a obetným baránkom bola opäť moja sestra (nie žeby nechodila na nákupy a kávičky rada, samozrejme).

Užili sme si spolu opäť pár úžasných chvíľ, no čo je ešte dôležitejšie, náš výletík splnil svoj účel a aspoň na chvíľku som myslela na niečo iné, než sú stresy a nervy z maturít. Stále mám chuť, každý deň, niečo natáčať. Nejaké nové recepty, ktoré v poslednom čase skúšam, no vôbec nie je čas. (Už si ho fakt musím nájsť!). Ale obávam sa, že po písomných to bude ešte horšie, keďže už nás nebudú bombardovať iba zo sloviny a angliny, ale aj z dejepisu a geografie (akoby to doteraz fakt nerobili :DDD)

Ale teraz sa vráťme späť k podstate článku :). Okrem pesničiek si v poslednom čase veľmi často pozerám rôzne citáty a uvedomila som si, že práve citáty sú jednou z vecí, ktoré ma dokážu veľmi motivovať. Počas februára (presnejšie od 7.) som úplne zmenila stravu a za ten mesiac aj pár dní vidím zmenu, hlavne čo sa energie a porcií týka. Predtým som prišla po škole domov a skoro každý deň ma premohla únava a ľahla som si spať. Dnes už to nie je až také, ako bolo predtým.. samozrejme, nie každý deň prekypujem energiou, ale mám jej oveľa viac, ako predtým. A aj čo sa týka porcií jedál - nedokážem už zjesť toľko, koľko som zvládla pred 7. februárom. Of course, chce to nie len zmenu stravy, ale aj cvičenie, ale na to si teraz už fakt neviem nájsť čas (pevne verím, že aj k tomu sa dostanem časom snáď skôr ako neskôr). 

Btw, v tomto článku som sa s vami chcela podeliť o pár citátov, ktoré ma v posledom čase fakt nakopli a zlepšili mi deň :) No a potom sa poberiem učiť sa, keďže toho mám ešte veľmi veľa na zopakovanie a osvieženie si v pamäti. :D3 comments

 1. Skvělý! Ty citáty jsou paráda, poslední dobou se na ně také hodně koukám, protože chci být šťastnější a potřebuji nějak nakoupnout a mít inspiraci:-)
  www.jdeocestu.blogspot.cz

  ReplyDelete
 2. Prajem ti veľa veľa šťastia k maturitám!
  Aj ja sa už dlho predlho premáham, snažím sa vylúčiť zo svojho života čokolády a iné sladkosti, pretože viem, že to nie sú dobré veci, ale je to ťažké. Cvičiť cvičím yogu, pri ktorej sa dokážem dokonale odreagovať. Citáty zbožňujem, stále ma nakopnú, dodajú mi inšpiráciu a chuť usmievať sa. :)

  ReplyDelete
 3. ty citáty jsou super:) jinak moc hezký blog http://praguestyle1.blogspot.cz/

  ReplyDelete