MY SCHOOL LEAVING EXAMINATION (WRITING PART)

March 17, 2016


Ahojte! Tak dnešný článok bude zameraný na "denníček". A o čom inom by maturantka písala počas maturitného týždňa (písomného), než o maturite? Tak aké sú moje prvé dojmy a ako to u nás celkovo prebiehalo? 

S vedomím, že sa toho za posledné dni už veľa nenaučím, som si v pondelok poobede pozrela krásny (samozrejme historický) film "Alžbeta" - film o kráľovnej Alžbete, dcére Anny Boleynovej a Henricha VIII. 

Večer ma neskutočne začala bolieť hlava. Tabletka nepomohla, a tak som si musela urobiť žihľavový čaj a dať si na polhodinku saunu. Po studenej sprche som už bola ako nový človek a hor sa spať. Ako naschvál som zaspať nevedela a minimálne dve hodiny som sa len tak prevaľovala v posteli.

Ráno som stres nemala, no ani chuť do jedla. Maturita u nás prebehla bez problémov, prišli sme do školy, počkali do 9:15, potom sme išli do určenej triedy a sadli si na určené miesto. Prišla učiteľka a ani sme sa nenazdali a už sme vypĺňali záhlavie odpoveďových hárkov.

Keď nám rozdali testy a dali pokyn, aby sme si skontrolovali, či máme všetky strany, začala som sa smiať. Smiať, pretože keď som videla, aké ukážky sme dostali, na nič iné som sa nezmohla. Test nebol nejak extra ľahký, boli tam aj ľahšie otázky, no aj zákernejšie. Po teste sme boli na obede a potom sme písali sloh. Na témy vyžrebované ministrom školstva sme čakali približne 15 minút (už si celkom nepamätám) a keď nám doniesli papierik s témami, bolo jasné, že si vyberiem rozprávanie. Téma bola celkom fajn: "Dnes som mal/mala rande so svojim mestom..." Na sloh sme mali 2,5 hodiny, no po hodine som ho odovzdala a odišla som (zapísala som 2 A4 konceptu plus 2 A4 čistopisu).

Keď som prišla domov, pustila som si novú epizódu seriálu Lucifer a takisto si večer dala saunu. Zaspala som ani neviem kedy. Na ďalší deň sme písali povinný cudzí jazyk, v mojom prípade angličtina na úrovni B2. Opäť sme čakali do 9:15, sadli si na miesto v triede a čakali, kým nám rozdajú všetky veci a pustia listening. Listening bol celkom easy, dokonca aj reading, no gramatika bola trochu ťažšia, ale celkovo sa mi zdá, že test z angličtiny bol ľahší ako zo slovenčiny.

Téma na sloh bola: "Holidays, customs and traditions in our country." Téma mi nejak celkovo nesadla a v tom zhone som písala aj trošku od veci, no mám tam spomenuté aj sviatky a tradície.

Po slohu sme si išli na chvíľku sadnúť, no väčšina sa ešte psychicky pripravovala na maturitu z matiky. Mňa sa to chvalabohu netýkalo a bola som fakt šťastná (aj teraz som), že už mám písomné maturity za sebou.

3 comments

 1. Ja som bola úplne najviac vystresovaná asi z toho, či náhodou nepreložím cez seba odpoveďové hárky :D A nebola som sama - mojim spolužiačkam sa o tom dokonca i snívalo :D
  Tiež som písala rozprávanie, no keby som mohla, tak teraz by som písala o čomsi inom, aspoň teda iný príbeh. Nepísalo sa mi nejako zle, ale nevedela som prestať kontrolovať čas, čo ma stresovalo asi najviac, lebo som sa najviac bála, že to nestihnem; a aj som skončila chvíľočku pred oficiálnym koncom.
  Aj mne sa zdala byť angličtina trochu ťažšia a téma na sloh sa dvakrát nepáčila ani mne, ale tak dúfam, že nejaké body mi tam naškrabú :D :D
  Neviem si predstaviť, že by som dnes mala písať ešte matematiku :D
  Teraz nám už ostáva učiť sa na máj, lebo som si istá, že príde rovnako rýchlo, ako prišli písomné matury :D

  ReplyDelete
 2. Tak doufám, že to dobře dopadlo. Já maturuji příští rok a už teď jsem z toho dost vedle!
  www.jdeocestu.blogspot.cz

  ReplyDelete
 3. Jujda maturity,som rada, ze to uz mam za sebou, nebolo to sranda obdobie :)
  Pozyvam na VELKU GA o Nivea, Rimmel a ine! Tu: http://biancaprincipessa.blogspot.sk/2016/03/giveaway-bioderma-nivea.html

  ReplyDelete