AND YES, I WILL MISS THIS :(

May 21, 2016


Ahojte! Dnešok je tak celkovo smutnejší deň, keďže včera sme mali rozlúčku a dnešným dňom mi začal akademický týždeň. Síce som sa už čo-to začala učiť, vôbec sa mi do toho nechce (a zase sa učím len to čo ma baví a čo sa chcem učiť - kedy príde rad na slovenčina, fakt netuším).

Zdá sa, akoby to bolo včera, kedy som s nesmelými očakávaniami vystúpila z električky a v šatách kráčala do sveta stredoškolákov. Na ceste do školy som stretla aj moju 4-ročnú spolusediacu Gabču, s ktorou sme sa vlastne poznali z grafického blogu už dlho predtým, no zistili sme to až počas prvého týždňa na Šrobárke. Prvý ročník bol namáhavý, kým sme si zvykli na toľko učenia (veď naučiť sa 2 A4 z bioly boli smrť), no teraz s tým už vôbec nemáme problém. Na konci prvého ročníka sme boli na našom prvom výlete vo Viedni, na ktorý sme sa tešili snáď celý rok, haha

Druhý ročník som začala až o týždeň neskôr, ako ostatní, pretože som akurát vtedy bola na folklórnom festivale v Španielsku, no aj tento rok bol úžasný. Zo všetkých 4-och rokov ale najťažší, čo sa učenia týka. Po polročnom vysvedčení sme si vyberali semináre do 3. ročníka a môj výber padol na dejepis-geografia-ekonomika. Koniec ročníka sme oslávili na výlete v Paríži, na ktorom bolo fakt neuveriteľne!

Tretí ročník bol taktiež úžasný. Semináre som milovala a tešila som sa na nich týždeň dopredu (pretože sme ich mali len 1x za týždeň - dvojhodinovku). Počas tohto ročníka sme si volili predmety do maturitného a môj výber sa nezmenil dejepis-geografia. Z ekonomiky som chcela ísť maturovať ako z nepovinného 5. predmetu, no nevyšlo to. Na konci roka sme boli v Prahe a aj tento výlet bol úžasný.

Štvrtý ročník začal a aj zbehol nenormálne rýchlo. Stužková bola nezabudnuteľná a aj celkovo celý rok. Na hodiny som sa do školy mostly tešila a rada som sa na nich učila. Ani sme si vlastne neuvedomili ako rýchlo a už sme písali písomné maturity. Bez váhania by som si tento rok zopakovala - vlastne aj všetky 4 roky, ak by to bolo s rovnakými ľuďmi a profesormi. Včera sme zažili aj rozlúčku, ktorá pre nás (hlavne večer), bola dosť náročná a neubránili sme sa ani slzám.

Šrobárka, síce už nie je to, čo bývala, pre mňa je nepredstaviteľnou súčasťou života a nedokážem si predstaviť tieto 4 roky stráviť niekde inde. Dali mi toho do života veľa, hlavne ľudí a kamarátstva na celý život. Ďakujem všetkým, ktorý boli toho súčasťou a je mi veľmi smutno (už po pár hodinách) za všetkým a všetkými. Thanks a lot!    ~Car(tie dvere - ach - ranný posilovací tréning haha - plus schody => ranné kardio :DDD)

(síce bola menšia, no bola to naša trieda a nevymenili by sme ju!)
Budete mi fakt všetci chýbať!

4 comments

 1. Bože ani nevrav, nerozumiem, že to zbehlo tak rýchlo, 4 roky s vami znamenajú pre mňa neskutočne veľa a ďakujem, že som mohol mať takú úžasnú triedu 💗😅

  ReplyDelete
 2. Ja si už ani nepamätám, aké pocity som mala pri maturitách. :D Ale viem isto, že stredná bola lahoda, vysoká je niečo úplne iné. :)

  www.rebelliouslily.blogspot.sk

  ReplyDelete
 3. Odchádzať je také čudné... Ja som dnes oficiálne konečne domaturovala a do školy vojdem už len raz - zobrať si vysvedčenie a... koniec. Štyri roky som tam bola deň čo deň, zrazu je po všetkom. Ale môj mozog to stále nejako nevie spracovať :D
  My so spolužiakmi ešte chceme ísť niekam na chatu, keď už budeme všetci prijatí a podobne, takže nám po rozlúčke slzičky nevyšli, preto som ani veľmi nevnímala, že to bol jeden z posledných momentov, kedy sme boli tak pekne spolu ♥

  Ale držím na ďalší týždeň palce - a na tento veľa sily a vytrvalosti ♥♥♥
  BEELIEVIN

  ReplyDelete
 4. Krásny článok, super fotky! :) Tiež som maturantka a zdieľam rovnaké pocity ako ty! :)
  partofnicol.blogspot.sk

  ReplyDelete