KARI KURACIE PRSIA S JABLKOM

June 28, 2016


Ahoj! Dnešok bol super, bola som v kine na film Podfukári: 2. dejstvo (Now you see me 2) a aj napriek tomu, že som nevidela prvý diel, film sa mi veľmi páčil! Ale k téme dnešného článku: s príchodom prázdnin som mala takú predstavu (a po 28 dňoch som začala ...), že budem viac variť a piecť :)

Tento recept mám z knihy, ktorú som si kúpila už dávnejšie, pretože ma v nej zaujalo viacero receptov - netradičných receptov. Prvý, ktorý som vyskúšala a neľutujem, je kari kuracie prsia s jablkom. Tento recept je veľmi veľmi jednochý, so.. let´s do this!ČO BUDEME POTREBOVAŤ?
- 200g kuracích pŕs
- 1 jablko
- 1 cibuľa
- 1 hrnček vody
- 2 PL horčice
- 1 ČL kokosového oleja
- 3 ČL sójovej omáčky
- 2 ČL kari korenia

POSTUP PRÍPRAVY:
V hrnci si roztopíme lyžičku kokosového oleja a zľahka na ňom opražíme nadrobno nakrájanú cibuľu. Pridáme na kocky nakrájané kuracie mäso, jablko, sójovú omáčku, kari korenie, horčicu a zalejeme hrnčekom vody. Za občasného miešania mäso dusíme prikryté po dobu 25 minút (cca, ja som nechala trochu dlhšie :D). Ak by sa mäso pripaľovalo, len dolejeme kúsok vody. Ak by ste to chceli zahustiť, môžte pridať napríklad grécky jogurt, ale ja som nezahusťovala. Podávame napríklad s ryžou :)

Tento recept je bez lepku (bez múky), bez pridaných sladidiel a zaberie približne 2 hodiny prípravy. Tak dobrú chuť!   ~Car

3 comments

 1. Mňam! No, najbližšie keď nebudeme mať smenu ani jedna, prídeš ku mne a navaríš! :D ♡ ʕ•́ᴥ•̀ʔっ

  ♡ {Holika Holika} Naked Face Illuminating Powder ♡

  ReplyDelete
 2. Mäso síce nejem, ale hneď mi namiesto toho napadlo tofu a určite to musím skúsiť, keďže to vyzerá veľmi dobre!
  BEELIEVIN // Facebook Page

  ReplyDelete
 3. Teda! Vypadá to suprově!
  BLOND SITE

  ReplyDelete