PRAGUE FOR THE SECOND TIME

June 14, 2016


Čau čau :) Po roku, kedy som bola v Prahe prvýkrát, som sa tam opäť dostala počas tohto víkendu. Nápad na tento výlet bol vlastne z iniciatívy spolužiaka (teraz už asi ex-spolužiaka ... až sa to zle píše), ktorý mal prijímačky na VŠE, no a ja som išla len tak na výlet :)

Išli sme v sobotu večer, doobeda som bola ešte pomáhať v obchode. Vlak nám išiel niečo po 21hod., no v meste sme boli už skôr (okolo pol 6tej cca) a tak sme šli do baru (?) pozerať futbal s ešte jedným spolužiakom, čo mňa vôbec nebavilo, keďže ja futbal nejak moc nemusím, ale tak kecali sme a nejak som to prežila :DD Dala som si tam aj šalát, pretože som bola fakt hladná, haha.


Potom sme skočili ešte do MC, kde som si dala kávu a zmrzku a šli sme na vlak. Zvolili sme RegioJet, aj kvôli cene a som celkom spoko ;) V kupéčku boli obsadené 3 miesta, z toho 2 boli tie naše a nemali sme tušenia, kedy k nám pristúpi ďalší pasažier, no nakoniec k nám prišli 2 známi-neznámi, pretože sa nejakou náhodou ocitli v blízkosti našich spoluobčanov, ak viete čo myslím a naše kupé bolo z polovice voľné, tak sme potom kecali s nimi. K. ešte počítal príklady a ja som len tak sedela a hrala sa na mobile.


Potom sme si objednali koláč z ponuky RegioJet, ktorý je fakt úžasný, no nevládali sme ho dojesť, haha. A k tomu aj mätový čaj z čerstvej mäty, ktorý bol úplne úžasný! V pokročilej nočnej hodine sme rozložili sedačky a urobili si vlastne takú celokupéčkovú posteľ, kde sme si 4 ľahli a snažili sa aj trošku si pospať :) Už v Česku, no nemám ani tušenia na akej zastávke, k nám nastúpila dievčina, ktorá mala vlastne miesto v našom kupé, no na tie rozložené sedačky sa už tak nejak nezmestila, ale vedľajšie kupé bolo celé voľné, tak išla tam :)

Do Prahy sme prišli okolo 6tej ráno a na hotel ubytovať sa sme mohli ísť až od 14:00, takže sme mali fakt dosť času na potulovanie sa Prahou :D. Na stanici sme si kúpili lístky na MHD a metro a šli sme na Václavák, kde sme skončili na raňajkách opäť v Mekáči, ach. K. opäť počítal, ja som si trošku pospala (haha). Potom sme sa len tak túlali po Prahe, vozili sa MHD tu a tam, nakoniec sme skončili v nejakom parku a v diaľke sme uvideli kostol z Vyšehradu (Praha je ale malé mesto :DD).
Našou ďalšou zastávkou bolo obchodné centrum, kde sme si dali malinovú limonádu, v ktorej boli aj čerstvé (?) maliny, no bola fakt chutná! Potom sme sa už pomaly pobrali na hotel. Hotel sme si vybrali presne ten istý, v ktorom sme minulý rok boli vrámci školského výletu. Na recepcii sme sa zaregistrovali a keď sme prišli na izbu, zvalila som sa na posteľ a zaspala som. Večer sme sa dohodli s ďalšími spolužiakmi (síce z druhej triedy, ale to nevadí), ktorý boli v Prahe tiež na prijímačky, že sa stretneme a pôjdeme na večeru. Vybrali sme si Pizzeriu Einstein (snáď sa to takto píše), v ktorej majú akciu jedlo za 1/2, ak máte ISIC, takže sme sa fajne najedli a dali si parmezánový burger s hranolkami.

Večer sme došli na hotel okolo pol desiatej, dali si sprchu a zaľahli a spali. Budík sme nastavili na 5:20, no vstali sme až o hodinu neskôr a strašne sa nám nechcelo. Raňajky sme bohužiaľ nestihli a cesta na VŠE nám trvala približne pol hodinku. Kým K. napísal prijímačky, čakala som ho na univerzite, potom sme šli na obed, kde sme si dali kuracie mäso na kokosovom mielku, smotane, kari a ananáse s ryžou .. mňamka! Vlak domov nám išiel o 14:46 a museli sme prestupovať v Žiline, čoho sme sa obávali, pretože RegioJet mal 10 minút meškanie a na prestup tam bolo 9 minút, no nakoniec ten druhy vlak z Bratislavy mal meškanie tiež a prišiel na stanicu ešte neskôr ako ten náš :) Domov sme dorazili o jedenástej večer - strašne unavení, no K. prijímačky urobil úspešne, takže super :)   ~Car


3 comments

 1. Tiež si nejako neviem zvyknúť na to, že moji spolužiaci už... nie sú moji spolužiaci :D
  Nočné RegioJety sú celkom fajn - aj za tú cenu, ale hlavne za to pohodlie (také, ako už len vlak vie pohodlný byť :D) - pretože myslím, že ste šli presne tým, ktorým sme šli aj my rok dozadu do Prahy :D
  Aj my sme hneď šli do Mekáča :D Prešli sme sa po prázdnej Prahe, a keďže bolo vtedy dosť chladno (hoci bol už asi koniec mája), zaliezli sme do McDonald's hneď čo otvorili :D
  A ako tak pozerám fotky... hneď by som sa tam vrátila, Praha je krásna ♥
  BEELIEVIN

  ReplyDelete
 2. Veľmi krásne fotky! Prahu zbožňujem! :)
  partofnicol.blogspot.sk

  ReplyDelete
 3. Tak je super, že si si to užila. :) A taky že kamarád udělal přijímačky...
  Já jsem sice v devítce, ale také pocituji to, že vlastně moji spolužáci už vlastně nejsou moji spolužáci. :/
  DENYII

  ReplyDelete