17.9.16

BIONATURAL.SK ~ RUBY FRUITS LIP BUTTER (AKAMUTI)


Ahoj a prajem pekný sobotňajší deň :) Dnes je vonku nejak nie veľmi pekne, no dúfam, že v pondelok sa nebude opakovať situácia z pred dvoch týždňov, kedy som mala zápis a celý deň len pršalo. Dnešok avšak nebude patriť denníčku, ale recenzii produktu z e-shopu bionatural.sk, ktorý mi tento produkt na vyskúšanie poskytol. Značka Akamuti nie je u nás až tak rozšírená, no je to škoda. Akamiti začala vyrábať od roku 2003. Všetky výrobky sú vyrábané ručne a Akamuti je dokonca aj držiteľom 2 ocenení - ocenenie Beauty Award 2011 udelené časopisom The Green Parent a Beauty Award 2010 udelené časopisom The Natural Health. Viac o značke si môžete prečítať na tomto odkaze.

Kakaovo-citrusové maslo na pery má za úlohu upokojiť, zjemniť vaše pery, udržať ich hladké a príjemné na dotyk. Takisto vás dostane svojou ovocnou sviežou vôňou. Je to čisto prírodný produkt, veď to uvidíte aj nižšie pri spomenutí zloženia. Éterické oleje mu dodávajú úžasnú ovocnú vôňu plnú energie. Balený je v plastovej nádobke, design vrchnáku je veľmi pekný a ladený do oranžovej farby úplne vystihuje aj vôňu, ktorá je svieža - citrusová.


Balenie obsahuje 15ml a je to trošku väčšie balenie, než na aké som ja zvyknutá pri balzámoch na pery. Preto vydrží veľmi dlho a vidím to na ešte dlhé spolunažívanie :) Konzistenciou mi pripomína trochu hustejší krém, ale roztiera sa výborne a na perách je taktiež veľmi príjemný. Veľmi rada ho používam večer, keď idem spať, ale takisto aj ako podklad pod matný rúž, ktorý mi pery dosť často vysušuje.

Zloženie: olej zo sladkých mandlí Almond Oil (Prunus dulcis), bio olivový olej (Olea europa), bio včelí vosk (Cera alba), bio kakaové maslo (Theobroma cacao), Wildcrafted Fairly Traded olej z červenej palmy z voľného zberu zakúpený prostredníctvom Fair Trade (Elaeis guineensis), éterický olej Červená mandarínka (Citrus reticulata), bio éterický olej Sladký pomaranč (Citrus aurantium), éterický olej Myrha (Commiphora molmol)

Toto je moje prvé maslo na pery, ktoré som mala možnosť vyskúšať, pretože väčšinou som používala len balzámy, no určite nebude posledné. Neviem síce kedy sa k nejakému inému dostanem, pretože tento som si obľúbila a je ho naozaj hojne, no určite vám potom dám vedieť. V e-shope bionatural.sk toto maslo nájdete za 5,58€ (cca 150Kč), čo je podľa mňa vzhľadom na výdrž skvelá cena. Za mňa 5/5 bodov.     


A čo vy, používate maslo na pery alebo balzámy? Stretli ste sa už so značkou Akamuti?
~Car

7 komentárov

 1. takéto produkty mám veľmi rada..masielka,balzámiky :) aj keď nedokážem ich používať nejak pravidelne :)
  MakeUpByVeo

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Zatim jen balzámy, ale mozna bych nějaké máslíčko vyzkoušela :)

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Super článok a chválim fotky!! :)
  partofnicol.blogspot.sk

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Zbožňujem balzamy na pery, ale maslo som zatiaľ ešte nemala :) Vyzerá zaujímavo a tvoje hodnotenie je tiež super :)

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Balzamov na pery mám toľko, že by som si ďalších 5 rokov nemusela žiaden kupovať. Nájde sa medzi nimi jedno-dve maslá, tie od Labella, ktoré si neviem vynachváliť. Toto vyzerá tiež kvalitne, veľmi sa mi páči to zloženie.
  SweetSunshine

  OdpovedaťOdstrániť
 6. Super nápad :)
  Já zas můžu doporučit od Manufaktury balzám s hroznovým olejem a bambuckým máslem :3

  MagicBeautyLife

  OdpovedaťOdstrániť

GALKVINNE © . SINCE 2015. Design by FCD. Edited. ALL RIGHTS RESERVED.