FM PARFUMY ~ PARFUMYLACNO.SK

February 22, 2017


Ahojte! Dnešok je jeden z tých dní, kedy máme relatívne kľud, keďže nám odpadli všetky hodiny okrem jednej. Stále rozmýšľam. či pôjdem do školy a urobím zadanie na geoinformatiku, pretože program, v ktorom robíme, doma neviem nainštalovať, ach. Nejak to ale budem musieť vyriešiť :) Okrem takého malého update-u pre vás dnes mám pripravený článok o Parfumoch FM Group. No a čo to vlastne tieto pafumy sú? Sú to kvalitné pafrumy za nízke ceny, pričom v ich originálnom názve sa uvádza "nezamieňajte s..". Toto znamená, že parfumy tejto skupiny nie sú v žiadnej spojitosti s originálnymi parfumami, no sú nimi inšpirované - nedá sa na 100% povedať, žeby išlo o identickú vôňu, aj keď obsahuje rovnaké zložky.


V mojom prípade som mala možnosť vyskúšať parfum Frederico Mahora Pheromone - Dámsky parfum FM 18 nezamieňajte s Chanel Coco Mademoiselle. Na zrecenzovanie mi ho ponúkol e-shop parfumylacno.sk a za to som im veľmi vďačná. Chvíľku som hľadala, kým som narazila práve na tento a aj napriek tomu, že som sa snažila aspoň trošku priblížiť zloženiu svojho najobľúbenejšieho parfumu, má úplne inú vôňu. Rozhodne ale nie v negatívnom zmysle. Je to sladká kvetinová vôňa, v ktorej ja osobne cítim hlavne mandarínku a pomaranč. Celkové zloženie je:

 • hlava: mandarínka, pomarančový kvet, bergamot, pomaranč
 • srdce: turecká ruža. mimóza, ylang ylang, jazmín
 • základ: vetiver, biele pižmo, fazule tonka, pačuli, vanilka, živica opopanaxVôňa obsahuje 50 ml parfumu, čo vám určite vydrží na dlhú dobu. Ako už určite viete (alebo možno aj nie :D), ja osobne mám suchú pokožku, a preto mi na nej parfumy dlho nedržia, pretože nemajú vlastne na čom držať. Používam preto malé množstvo vazelíny - samozrejme bez parfumácie. Nanášam ho na zápästie, predlaktie a krk, pretože tieto miesta sú prirodzene teplejšie a práve teplo pomáha parfumu rozmiestniť sa do priestoru, ak ma chápete :) Tento parfum sa radí, alebo je to typ "provokujúceho" parfumu. Obsahuje 20% vonných esencií - o rozdieloch medzi parfumom, parfumovanou vodou a toaletnom vodou som už dávnejšie písala v tomto článku.


Vôňa drží okolo tých 5-6 hodín a potom ju treba prestriekať. Okrem tejto vône mi v balíku e-shop pribalil aj jednu vzorku, konkrétne ide o Dámsky FM Parfum 358 nezamieňajte s Yves Saint Laurent - Manifesto a musím sa priznať, že tento ma oslovil ešte o čosi viac ako FM 18-tka, čiže určite časom poputuje ku mne domov, haha. Okrem parfumu a vzorky sa v balíku nachádzal aj "katalóg" vôní. Budem veľmi rada, ak mi v komentároch dáte vedieť, či ste už o tejto skupine parfumov počuli alebo mi napíšte, aké sú vaše obľúbené parfumy/vône :)     ~Car


(pozn. autora: modelku mi opäť robila moja sestra, haha)

7 comments

 1. tiež som mala možnosť vyskúšať tieto parfumy a môžem povedať, že podľa mňa sú veľmi dobre ;)

  ReplyDelete
 2. Ja som od nich testovala tiež, a mne parfum voňal totožne s mojím obľúbeným a dokonca aj výdrž bola skvelá, takže neviem, od čoho to záleží. :) xx

  Simona | l i v e i n f o x w o r l d

  ReplyDelete
 3. To je zajímavý článek a určitě je skvělé vyzkoušet levnější vůně, téměř totožné s těmi dražšími. Tuto možnost bych také uvítala :-)
  All my cosmetics

  ReplyDelete
 4. máš nádherné fotky :) ja som tiež testovala jeden FM parfum, a výdrž a vôňa boli neskutočné :)
  MakeUpByVeo

  ReplyDelete
 5. jéžiš, ten voní už designem :D

  ReplyDelete
 6. Krásné fotky :) To musí krásně vonět :)
  Gingernika

  ReplyDelete
 7. Škoda, že nevydrží o něco déle :) A moc povedené fotky, tleskám!

  Piosek

  ReplyDelete