Erasmus - Láska na dobu určitú

March 02, 2017


Ahojte! Opäť asi začnem vetou, že je tento týždeň náročný, ale tento vážne je! Okrem školy, som začala chodiť aj na Tomesu (3x do týždňa), čo je taká "terapia" na psoriázu a je to vlastne solárko s vodou so soľou z mŕtveho mora. Zatiaľ som bola 4x a už som sa trošku pripiekla, haha, čiže budem do leta asi opálená viac ako som bola za celé minulé leto. Každopádne mi to ale pomohlo a už teraz vidím zmeny (dosť výrazné), čo ma teší! Ale prejdime na tému článku :)

Recenziu na knižku som na blogu pravdepodobne ešte nemala, takže je táto prvá. O knižke Erasmus - Láska na dobu určitú som sa dozvedela tiež z recenzie nejakej blogerky a zaujala ma. Chcela som si ju vypožičať z knižnice (už keď som si zaplatila to členstvo na jeden rok), ale nebola dostupná. Rozmýšľala som, či si ju teda kúpim, no nakoniec som bola v robote na 12-hodinovej zmene a jednou z výhod robenia v kníhkupectve je, že som ju za zmenu stihla prečítať - samozrejme, venovala som sa aj robote. Kniha sa čítala veľmi ľahko, bola písaná podobnou formou, ako blog (denníčky) a možno práve pre to sa mi tak ľahko čítala.

Čo sa týka príbehu, nebudem vám tu písať nič, čo by ste sa z obálky nedozvedeli, nechcem spoilerovať, ak by sa niekto rozhodol knižku si prečítať. Je o dievčati menom Adriana, ktorá sa vyberie na Erasmus pobyt do Prahy, kde spoznáva mnoho nových ľudí a vytvára si kamarátstva a skoro každý deň si užíva študentský život prostredníctvom rôznych párty. Ani nevie ako a zamiluje sa do chlapca z Francúzska. Knižka nás prevedie počas celého jej pobytu v Prahe, ktorý si nakoniec predĺžila na celý rok - mala ísť najprv len na pól roka. Knižka nie je vôbec dlhá, čiže by ste to nemali čítať celú večnosť, haha. Rozhodne vám ju odporúčam - pridám vám tu ešte oficiálny popis:

Prebdené noci, zahraničná láska, žiadne starosti a obavy o budúcnosť, to je Erasmus. Výnimočný program, na ktorom "teraz alebo nikdy" nie je len prázdna fráza. Na Erasme sa ľudia na nič nehrajú a riadia sa tým, že všetko, čo nie je zakázané, je povolené a "žiť pre moment" je mottom všetkých. A tak spojil aj Slovenku Adrianu s jej prvou veľkou láskou, Francúzom Julienom, a priateľov s otvorenou mysľou z rôznych kútov Európy. Rozdielne kultúry, odlišné národnosti a spoločná angličtina. Bublina, v ktorej veľmi rýchlo vznikajú priateľstvá a ktorá predstavuje únik z reality. Mali sme možnosť byť vyvolení – ísť na nezabudnuteľnú cestu za dobrodružstvom v stovežatej Prahe. {zdroj}

Zaujala vás knižka? Možno vám budem o pol roka písať aj ja takéto denníčky 
z Erasmu, ak nám to vyjde :)

7 comments

 1. Anonymous3.3.17

  Great post

  Chic Poradnik

  ReplyDelete
 2. Kniha vyzerá zaujímavo, možno si ju niekedy prečítam, keď budem mať čas. :)

  Rebelliouslily

  ReplyDelete
 3. O tomhle typu solárka slyším poprvé? nevíš, jestli je to dobré i na aknozní pleť? Jinak o těch láskách z Erasmu bych mohla taky napsat knížku hahaha, protože jsem ,,buddy", takže se o ně na naší univerzitě starám a někteří, co se do sebe zamilovali, jsou spolu už i 2 roky. :) BEAUTYPUSINKA

  ReplyDelete
  Replies
  1. O tom, čo som sa o tom dočítala, keď mi to po prvýkrát spomenula kožná, tak by to malo byť aj na aknóznu pleť :)

   Delete
 4. To vypadá dobře, i když radši preferuji knížky co mají co nejvíce stran, protože nemám ráda, když to rychle skončí:))

  Jinak taky sem pracovala v knihkupectví a nejlepší práce vůbec, protože jsme si mohli jakoukoliv knížku půjčit domů:)

  ReplyDelete
 5. Rozmýšľam, že robotu v kníhkupectve si asi budem musieť zohnať aj ja :D, páči sa mi to že by som počas zmeny mohla prečítať nejaké knižočky :D. Robíš v nejakom veľlkom kníhkupectve? Znie to inak ako dobrá knižka na také pohodové ľahké čitanie :). Aaa, chystáš sa na erazmus? Ja keby som nemala hroznú angličtinu, strašne sa mipáči myšlienka isť do zahraničia, ale čo už nemam na ta gule.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ďakujem za otázky :) Robím v Panta Rhei, ale nie konkrétne na knižkách, ale v Creative, čiže ri takých malých vecičkách, z ktorých sa ďalej niečo vyrába :) Chystám sa na Erasmus, zhodou okolností presne do Prahy (ako knižka, haha). Síce to nebude celkom v angličtine, ale tak dúfam, že si ju precvičím aspoň s ďalšími ľuďmi na Erasme :)

   Delete