3-DAYS GEOGRAPHIC TRIP

May 21, 2017


Až na pár odrenín a jeden veľký škrabanec bol tento výlet celkom fajn. Tri dni sme len chodili, vozili sa autobusom, ale videli sme toho naozaj dosť. Po prvýkrát som videla aj Beňatinu, kde som sa chcela ísť pozrieť už dávnejšie a našla som jednu nádhernú lokalitu neďaleko Košíc, kde by boli nádherné fotky, čiže to nebolo až také márne :)

Prvý deň sme od školy vyrážali o 7:35 a našou prvou zastávkou bola maďarská lokalita Ipolytárnoc, kde sme mohli vidieť sedimenty z praoceánu, stopy nejakých -saurov (dino-saury :D) a 3D animáciu zvierat žijúcich v tej dobe. Druhou a poslednou zastávkou bola Šiatorská Bukovina, kde sme si vyšli na hrad, pozreli si kameňolom a ešte niečo, no to si už nepamätám (ako z toho napíšeme správu, to bude sranda :D). Do Košíc sme sa vrátili okolo 8-mej večer.


Druhý deň sme odchádzali tiež 7:35 a na prvej zastávke, ktorá bola plánovaná sme nestáli, pretože sa na Dargove (v Dargove ?!) ťažilo, čiže by nás tam pravdepodobne ani nepustili. Šli sme teda rovno na druhú zastávku, ktorou bola Beňatina. V tejto lokalite sme navštívili viacero miest, nie len jazero, a potom sme sa presunuli do Podhorode. Nasledoval Ladomírov a poslednou zastávkou bola vodná nádrž Starina. V taškách/vakoch sme okrem porebných vecí nosili ešte kladivá a kamene (rozumej vzorky), ktoré vážili naozaj veľa. 

No a posledný deň sme tých zastávok nemali až tak veľa - pohybovali sme sa v okolí Jasova a údolia rieky Teplice, kde sme si potom tak trošku pobudli, nakoľko na nám pokazil autobus a dosť dlho sme čakali na náhradu. No a prínos tejto exkurzie? Mám doma asi 8 kameňov, z toho asi pár mám aj pomenovaných. V mobile mám 9 nahrávok, ktoré budem musieť ešte prepisovať a spolu s našou skupinkou budeme musieť urobiť ešte správu z exkurzie. No a nakoniec, takto za tri dni sa mi trošku priblížil aj charakter niektorých mojich spolužiakov :) Tak dúfam, že som vás týmto článkom veľmi nenudila a vidíme sa pri ďalšom!     ~Car

9 comments

 1. Veľmi zaujímavý školský výlet, na takéto teda my zo školy nechodíme :/
  Krásne fotky

  ReplyDelete
 2. Je super, že máte možnosť spoznávať to, o čom sa učíte v škole, aj prakticky - určite vám to len pomôže :D
  Vyzerá to veľmi pekné miesto i na rodinný výlet alebo prechádzku (s troškou vzdelávania :D)
  Krásne fotky! ❤
  A STYLISH BEE // Facebook Page

  ReplyDelete
 3. Jééj vyzerá to tam naozaj pekne. :)

  Rebelliouslily

  ReplyDelete
 4. Śliczny Blog & Cudowne Zdjęcia <33
  Może wspólna obserwacja :)?

  http://believeinhimselfx33.blogspot.com/

  ReplyDelete
 5. zaujímavy výlet :) pekne prostredie

  ReplyDelete
 6. Vyzerá to ako krásne miesto z fotiek ♥

  ReplyDelete
 7. Nádherné prostredie a fotografie :)

  ReplyDelete
 8. Veľmi pekne spracovaný článok a skvelé fotky :) Na takýto výlet by som ihneď išla aj ja!

  www.frenchstyle.eu

  ReplyDelete