24&25 OF SEPTEMBER

September 25, 2017


Musím sa priznať, že zo začiatku to bolo ťažšie - byť zrazu sama. Potom, čo mamka s Dadou odišli, som v Prahe ostala sama a okrem svojej spolubývajúcej na mojej "koleji" poznám ešte jedno dievča, ale zatiaľ je to všetko. Je to síce ešte len tri dni, čo tu som, takže to bude časom dúfam oveľa lepšie. V sobotu večer som mala z okna nádherný výhľad na západ slnka, no veď posúďte sami. V nedeľu sa v Prahe konal Bloges Art Market, ktorého som sa chcela zúčastniť a po chvíľke hľadania, som miesto konania tejto akcie aj našla. Pri vstupe sme dostali Strongbow a mohli si užiť market.Samozrejme som neodišla s prázdnymi rukami a kúpila som si tam vak #furtplnej a rúž od Alex :) Po markete som sa vydala na potulky Prahou - hľadať Ikeu. Priznám sa, že som to niekedy v pol ceste chcela vzdať a vrátiť sa na internát, no povedala som si, že keď som sa už toľko trepala, tak ju aj nájdem. Dorazila som, vzala si vozík a šla nakupovať. Skončila som pri pokladni s podsedákom, vešiakmi na uteráky a dvoma obrazmi, ktoré som potom ťahala cez skoro celú Prahu - prestupovala som 3x a keď som sa konečne dostala na kolej, bola som naozaj doriadená. Na izbe som ešte stále nemala internet, takže som pozbierala ešte posledné sily a zišla do haly pozrieť si novú epizódu zo seriálu Outlander a nakoniec som napísala ešte aj jeden článok, na ktorý sa môžete tešiť v rámci projektu, ktorý na október chystám :)Dnes som vstala okolo deviatej, no kým som sa dostala z postele, bolo asi jedenásť. Prichystala som sa a vybrala sa na obed do Cafefin-u, ktorý sa nachádza hneď na Jiřího z Poděbrad, čo mám vlastne cestou do mesta. Dala som si kávu (cappuccino) a kurací šalát a ako som už písala v príspevku na Instagrame, bolo to niečo iné, ako som bola doteraz zvyknutá, no aj tak to bolo veľmi chutné. Po obede som sa vrátila späť na kolej, vybavila si internet, prezliekla sa a vydala sa späť do mesta. Bola som si vybaviť Changes v rámci Learning Agreementu a nakoniec mi škola vyšla len na stredu a štvrtok, takže sa veľmi teším :) Dnes to vyzerá len na takýto kratší report a nabudúce sa uvidíme pri ďalšom článku!

8 comments

 1. Beautiful photos :)

  Zapraszam do mnie:
  BLOG

  INSTAGRAM

  ReplyDelete
 2. cafefin je jedna z kaviarní, ktoré som počas svojho minulotýždňového výletu do prahy nestihla navštíviť a fakt veľmi som chcela, nuž ale čo... nabudúce. vraj tam majú úžasný avokádový toast (a na ňom som si chcela pochutiť, keďže avokádo zbožňujem)!
  rozmýšľam, koľko peňazí za jedlo a kávu by som tam utratila v takýchto kaviarničkách..
  a bloges marketu by som sa tiež veľmi rada raz zúčastnila, keby to bolo možné. :)

  ReplyDelete
 3. Teda super chodit do školy jen dva dny v týdnu, jo to mi v práci chybí :).
  Koukni ke mě na blog: Beauty by K.

  ReplyDelete
 4. Nádherné fotky, trošku závidím, že si mala možnosť zúčastniť sa Blogges Art Marketu:)

  Saja Frey Blog

  ReplyDelete
 5. Asi ešte nikdy som neodišla z Ikey bez toho, aby som si niečo nekúpila :D To, že ju máme tak blízko, je síce super, no moja peňaženka už protestuje :D
  Teším sa na ďalšie články z Prahy, je vidieť, že sa ti tam páči a využívaš všetky nové možnosti naplno :D ❤
  A STYLISH BEE // Facebook Page

  ReplyDelete
 6. Školu dvakrát týdně ti celkem závidím, já také nastupuji na vysokou a budu mít rozvrh od pondělí do pátku :D hodně štětí v Praze, je to krásné město. Jsem ráda, že ho mám jen pár kilometrů od naší vesnice :)

  LADY LENNA

  ReplyDelete
 7. Školu jen ve středu a ve čtvrtek ti závidím, taky bych to chtěla někdy zažít :D Aspoň díky tomu budeš mít i spoustu času na objevování krás Prahy ♥

  Another Dominika

  ReplyDelete