FALL TAG ~ BLOGTOBER

October 12, 2017

Už pri písaní prvého článku v rámci projektu Blogtober som spomínala, že práve toto obdobie - jeseň - je moje obľúbené ročné obdobie, takže dnes som sa rozhodla napísať taký kratší tag práve o tomto ročnom období a čo na ňom mám najradšej!

1. Obľúbená vec, čo sa týka jesene? 
Mojou asi najobľúbenejšou vecou, čo sa týka jesene, budú farby. Všetky krásne farby, do ktorých sa ponorí svet práve s príchodom jesene. Ďalej určite počasie, keďže ja som presne ten typ človeka, ktorý nemá rád veľmi teplo a radšej mám zimu. Najideálnejšie počasie pre mňa je ale počas jesene a jari, kedy je to niečo medzi letom a zimou. 

2. Módny trend, ktorý počas jesene miluješ? 
Nosenie svetrov, kabátov a šálov. Veľmi rada nosím veľké šály/šatky, ktoré niekedy nahradia mikinu/bundu. Ďalej musím spomenúť aj nosenie jesenných topánok (kotníkových čižiem) a v rámci make-upu krásne nude odtiene jesene (hlavne všetky odtiene bordovej!).

3. Obľúbený jesenný nápoj? 
Káva .. a čaj! Bez týchto dvoch vecí si neviem predstaviť svoj deň a síce je klišé, tak všetky tie fotky, kde sú blogerky (alebo aj ne-blogerky) zabalené v deke večer pri seriály/filme/knižke a v ruke držia čaj/kávu - to je predstava môjho ideálneho jesenného večera!

fotografia je z hradu Karlštejn, kde sme boli s Erasmákmi na výlete.. kúzelné miesto

4. Aké je jesenné počasie tam, kde bývaš? 
U nás, teda na Slovensku (alebo teraz v Česku, keďže "bývam" tu), je počasie počas jesene v podstate rovnaké, keďže sme susedia. Ráno býva zima, niekedy aj hmla, dosť často je počas jesene zamračené. Potom sa počasie trošku počas dňa oteplí a večer je podobne ako ráno. Aj keď posledné dni ma tu v Prahe dosť prekvapili, keďže bolo celkom teplo počas celého dňa.

5. Dážď alebo hmla? 
Myslím, že v tomto prípade by som zvolila tú hmlu, aj keď to pri šoférovaní nie je nič príjemné. Každopádne, ak nešoférujem, nerada zmoknem, takže hmla.

6. Kabáty alebo oversize svetre? 
Kabáty! V skrini mám síce oveľa viac svetrov, ako kabátov, oveľa radšej nosím kabáty.

7. Jablkový koláč alebo tekvicový koláč? 
Popravde, tekvicový koláč som zatiaľ ešte nikdy neskúšala, takže jablkový! Každopádne ho určite chcem niekedy vyskúšať a zistiť, čo na ňom väčšina ľudí vidí!

8. Chladné rána alebo útulné večery?
Nikdy som nebola (a asi ani nebudem) morning-person. Vždy si užívam chvíle strávené v posteli a niekedy je veľmi ťažké vyliezť z nej pred obedom .. každopádne by som na tom chcela zapracovať. Čiže za mňa to budú určite tie útulné (cozy) večery pri filme/seriály alebo knižke, zabalená do deky a užívajúca si tieto chvíle venované len samej sebe.

9. Obľúbená jesenná sviečka?
Práve teraz mám na internáte na stole sviečku káva-lesné ovocie, ale takou mojou najobľúbenejšiou kombináciou (či už počas jesene, alebo iného obdobia) je kombinácia vanilka a pečené jablko!

10. Obľúbená činnosť počas jesene?
Práve teraz, v Prahe, je to cvičenie. Nie je deň, kedy by som nechcela ísť cvičiť a nejak som do toho spadla. Článok o tom, čo tu počas Erasmu cvičím už chysám, tak sa máte na čo tešiť. Okrem cvičenia ale aj prechádzanie sa Prahou a pitie kávy v najrôznejších kaviarňach urkytých v zákutiach Prahy :)

Post a Comment