UGO OČISTA

October 27, 2017

Do UGO očisty som sa chcela prihlásiť už minulý rok, no na jeseň som ju už nestihla a na jar mi to nevyšlo so školou, teda by som nestíhala chodiť si ráno po tie šťavy. Na Erasme som sa na to ale dala a prihlásila som sa do očisty tu - v Prahe. Vybrala som si prevádzku v OC Flora, ktorú mám po ceste do mesta/do školy. Pred očistou a takisto aj po nej by sa mali dodržiavať tri čisté dni, plus tri dni, kedy pijete len šťavy. Dokopy to dáva 9 dní. Ako som ja zvládla prvých 7 dní? Poďme sa na to pozrieť!


Prvé tri dni - teda "čisté" dni, boli úplne v pohode. Väčšinou som si dala šalát, pila som veľa vody a kávu som nahradila bylinkovým (asi najčastejšie zeleným) čajom. Tretí deň som už mala na kávu naozaj veľkú chuť, no nedovolila som si to pokaziť a dala som si len zelený čaj v Cafefine (ktorý bol ale naozaj výborný!). Večer pred spaním mi ale bola hrozná zima a bola som dosť hladaná. Ešte k tomu som nevedela zaspať a aj keď som si do postele ľahla okolo 21:30 s trochu horšou náladou, zaspala som niekedy o 3 v noci, ach.

Ráno (prvý deň na šťavách) som sa samozrejme zobudila unavená a nálada nesiahala vysoko. Aj napriek tomu som ale vyliezla z postele a šla si po svoju prvú várku štiav. Už ohľadom tej prvej som bola dosť skeptická, keďže to bola řepa-celer-mrkev-jablko a zo všetkej zeleniny nemám rada práve mrkvu. Po ochutnaní som ale ostala prekvapená a táto raňajková šťava bola dobrá. Vypila som z nej ale len trošku viac ako polovicu, lebo toho bolo naozaj dosť. Svačinu som rovno preskočila, pretože celkovo tu v Prahe veľa nejem a nebola som hladná a tak som si otvorila rovno obed. Ten mi zo začiatku tiež celkom chutil (bílá ředkev-rukola-koriandr-citron-okurka-jablko), no potom som tam začala cítiť niečo, čo mi naozaj prestávalo chutiť. Vypila som z nej troška viac ako 2/3, no tie posledné hlty som musela zapiť čajom. Po obede som opäť nebola hladná a tak som aj druhú "svačinu" preskočila. Potom som sa chystala na tréning, pred ktorým som si dala len čistú vodu a šla som. Mala som v pláne vypiť večernú fľaštičku v elektičke smerom na tréning, no nebola som hladná a tak som preskočila aj večeru. Pred začatím tréningu som si dala 1/4 dezertu (borůvky-granátové jablko-hruška-skořice) a tento dezert som po tréningu na dvakrát ešte dopila. Musím povedať, že som sa naň tešila už od rána a bol výborný. Po tréningu som mala naozaj skvelý pocit (ako skoro po každom) a spať som išla s veľmi dobrou náladou.Druhý deň som sa zobudila na budík, vstala som, pripravila sa do školy a po ceste na prednášku som si bola aj po šťavy. Na prednáške bolo troška ťažšie sa 90 minút sústrediť, aj keď nie nemožné. Raňajkovú fľaštičku som otvorila až cestou v metre späť na internát po prednáške. Raňajky mi veľmi chutili (kapusta-špenát-ananas-jablko-máta) a pila som ich aj vrámci obeda, keďže tie fľašky sú naozaj veľké (0,5l). Po obede som si k šťave ale dala aj menší šalát, pretože som bola včera po tréningu dosť vyčerpaná (a to nebol ani tak namáhavý) a dnes ma čakal "dvojfázový" tréning - alebo skôr jedna hodina kurzu sebaobrany a hneď po nej ďalšia hodina kruhového tréningu. Nechcela som sa spoliehať na to, že vydržím cvičiť dve hodiny vkuse, dávať pozor a sústrediť sa len zo štiav. Po tréningu sme si s chalanmi ešte zahrali nejaké hry a potom som už šla na kolej, kde som zaspala hneď, ako som si ľahla do postele.

Tretí deň začínal úplne v pohode, ráno som sa zobudila vyspatá a bez únavy. Pred prednáškou som si bola po šťavy a potom na prednáške som sa vedela aj sústrediť a dávať pozor. Nebola som veľmi hladná a tak som si namiesto raňajok dala rovno svačinu (mrkev-jablko-zázvor-pomeranč), ktorý som aj tak nedopila úlne celý. Na obed som si potom dala fľašku "večera", keďže obed bol ten istý, ako v prvý deň a veľmi mi nechutil. Večerná fľaštička bola kapusta-špenát-ananas-jablko-máta a tá mi chutila aj druhý deň, kedy bola na raňajky. Po obede a po prednáške som sa ponáhľala späť na kolej (keďže cesta z Hostivařu trvá všade dlho, veľa toho človek okrem cestovania počas dňa ani nestíha), dala som si sprchu, zbalila si veci na tréning a utekala na ďalšiu prednášku. Sústredenie na prednáške mi vydržalo až do jej konca, alebo skôr, kým som odišla. Odišla som o 15 minút skôr, aby som stihla električku (tram) na tréning. Tento tréning bol trošku špeciálny, keďže sme mali vlastne workshop so zakladateľom systému KAPAP a svetovo známym učiteľom sebaobrany - Avi Nardia. Tréning som si veľmi užila a dnes s ním máme ďalší workshop, takže sa veľmi teším. Po tréningu sme sa vydali ešte do kina na Thora (bol fakt super!) a počas filmu som si dala poslednú fľaštičku UGO očisty - dezert (červené víno-brusinky-borůvky-jablko-máta).


Dnes som sa zobudila okolo 10tej, nakoľko v piatky už školu nemám, šla som na normálny obed - dala som si ryžu, sójové mäso a zeleninu vo vegan bistre a bolo to naozaj výborné! Cestou späť na kolej som bola ešte nakúpiť (hlavne na zajtra, keďže ideme na akciu CQB workshop a budeme tam skoro celý deň) a teraz mám hodinku na to, aby som sa pripravila na tréning, ešte asi zavolám domov a na vás sa budem tešiť pri ďalšom článku - buď to pri zhrnutí Blogtobra, alebo pri článku, ktorý chystám o bojových umeniach :) Tak sa zatiaľ majte!     ~Caroline

5 comments

 1. Veľmi pekný a zaujímavý článok! Veľa som o tejto očiste nepočula, dokonca nepoznám nikoho, kto by ju skúšal, preto si mi veľmi pomohla :D Určite by ma zaujímali aj nejaké záverečné výsledky a taktiež to, koľko to všetko vôbec stojí a či sa to oplatí ❤
  A STYLISH BEE // Facebook Page

  ReplyDelete
 2. Docela mě hodně překvapilo, že si všechny šťávy ani nevypila, čekala bych, že vypiješ úplně všechny, ale zase je fajn, že si neměla hlad, když si byla jen na sťávách :)

  Another Dominika

  ReplyDelete
 3. Veľmi zaujimavý článok. O ugo výzve som počula už predtým, ale sama by som sa asi nato nikdy neodhodlala, keďže moja strava je zameraná hlavne na bielkoviny:). Páči sa mi, že si všetko detailnejšie rozpísala (aj príchute štiav a tak) a bola som prekvapená, že si nebola až tak hladná. Máš môj obdiv:D. Okrem ugo výzvy ma zaujalo, že chodíš aj na tréningy bojového umenia a teším sa na nový článok!:)

  ReplyDelete
 4. To bych asi nevydržela pít několik dní jenom šťávy, ale UGO si ráda dávám když jdeme třeba do kina :-)
  All my cosmetics

  ReplyDelete
 5. This is a great inspiring article.I am pretty much pleased with your good work.You put really very helpful information... ugo v ii

  ReplyDelete