WHAT DOES COFFEE MEAN TO ME?

October 10, 2017

And here we are again. Ďalší deň, ďalší článok. Dnes som si povedala, že vám poviem niečo o mojom vzťahu ku káve a čo pre mňa momenty, kedy si kávu môžem vychutnať znamenajú. Keď som bola malá (alebo mladšia), nemala som kávu vôbec v láske a nevedela som pochopiť, ako ju niekto môže piť, nevoňala mi. Prvýkrát som kávu pila niekedy na strednej škole a postupne som si na ňu zvykla. Nie je to také, že bez kávy si teraz neviem predstaviť svoj deň, je to ale môj pôžitok a chvíľka uvoľnenia sa.


Tématicky píšem tento článok práve na ceste späť do Prahy vo vlaku a popri tom pijem .. kávu. Častejšie som ju začala piť v maturitnom ročníku, kedy sme mali medzi hodinami v škole veľké pauzy a keďže som dochádzajúca, mohli sme ostať buď to v škole, alebo si ísť niekde von sadnúť - a začali sme chodiť na kávu. Najprv to bolo latté a pri ňom ešte chvíľku ostaneme. Pokračovalo to nástupom na vysokú školu, kedy sme mali opäť veľmi dlhé medzery medzi hodinami a začali sme stále častejšie navštevovať našu univerzitnú kaviareň, kde majú by the way, to najlepšie latté, aké som zatiaľ pila. Nad kávou sme počas toho prvého roka na vysokej škole strávili asi hodiny a bolo nám dobre. Riešili sme nad ňou rôzne veci a socializovali sa. 

Potom kávu začala častejšie piť aj Dada a ako správne sestry so správnym sesterským vzťahom sme si z chodenia na kávu urobili taký náš menší rituál a chvíľku, kedy si môžme oddýchnuť a porozprávať sa. Som si vedomá toho, že náš vzťah je veľmi pekný a nepoznám veľa súrodencov, ktorí by niečo takéto mali. Obecne, nemáme zlý vzťah ani s rodičmi, za čo som naozaj vďačná (a viem, že si mamka bude tento článok čítať.. ale preto to nepíšem :D). Počas leta sme s Dadou chodili na kávu často, teraz je to ale ťažšie, nakoľko som odcestovala na pol roka do Prahy - a tie naše chvíle mi chýbajú.


Predým, než som do Prahy odišla, prešla som z latté na cappuccino, ktoré teraz pijem oveľa častejšie, než latté. Čítala som raz jeden článok, v ktorom sa písalo, že káva nie je návyková a ľudia ju pijú často pre to, pretože im chutí a vytvoria si práve ten návyk, že keď si dajú kávu, doprajú si tak zároveň aj čas pre seba a čas bez všetkých tých starostí, ktoré majú počas celého dňa viac než dosť. Do Prahy som sa tešila aj na to, že budem objavovať nové kaviarne a vychutnávať si momenty s kávou, čo som úspešne začala a mienim v tom pokračovať. Samozrejme, ak niekto kávu nemá rád, môže si namiesto nej dopriať niečo úplne iné, na chvíľku si sadnúť, nadýchnuť sa a nemyslieť na nič iné. Pretože kvôli týmto chvíľam sa ráno oplatí vstať a užívať si celý deň, celý život. Tak smelo zaliať kávu (alebo objednať si kávu) a vychutnávať si život!

1 comment