WHAT SPORT AM I DOING IN PRAGUE? ~ ERASMUS

October 13, 2017


Tak isto, ako o yoseikane, aj o tomto bojovom umení som sa dozvedela od niekoho. Yoseikan som spoznala vďaka sesternici a keďže tu v Prahe yoseikan klub nie je, chcela som si nájsť niečo iné, podobné, čo by som mohla cvičiť aj tu. Veľmi dlho som rozmýšľala, či sa v rámci Erasmu prihlásim do programu Buddy (čiže program, vďaka ktorému vám bude pridelený buddy - človek, ktorý sa o vás počas štúdia stará a pomáha vám, s čím potrebujete pomôcť), pretože v Prahe som už dvakrát predtým bola a dorozumieť sa v mojom prípade nie je problém, no nakoniec som sa predsa len rozhodla prihlásiť - veď za to nič nedám. 

tých modrín mám oveľa viac.. no patrí to ku karate a ja sa za to nehnevám :)

Ak sa na Erasmus chystáte a uvažujete presne nad touto vecou, tak vám radím a odporúčam - choďte do toho! Možno to bolo šťastie a možno len náhoda, no po prihlásení a vyplnení profilu, kde píšete niečo o sebe (ja som spomenula práve yoseikan, tancovanie, blog a fotenie), mi prišiel e-mail od Davida, študenta Policajnej akadémie, larpistu a zároveň trenéra Koryu Uchinadi - okinawského karate. Na prvý tréning a zároveň aj prvé stretnutie s Davidom som išla opäť pomocou môjho verného pomocníka - aplikácie Google Maps. Cesta mi trvala nejakých 50 minút, vzhľadom na to, že som cestovala skoro cez celú Prahu, ale tešila som sa. 

Tušila som, ako bude tréning prebiehať, keďže je to dosť podobné yoseikanu, ale pár vecí bolo predsa len inak. Čo nie je zlé, práve naopak, pretože tým človek získa trošku väčší rozľad. Po dvoch týždňoch a návšteve domova (kvôli svadbe bratranca), som si do Prahy priviezla aj Gi (kimono) a síce to nie to isté, ako majú ostatní (oni majú biele klasické karate gi a farebné pásy, my máme modrý vrch a modro-biely spodok a všetci máme rovnaké pásy), ale aspoň už necvičím v teplákoch, haha. Tréningy sú super, dvakrát týždenne a raz za 14 dní máme na programe aj zbrane. Zatiaľ sme mali dvakrát nunchaku a myslím, že to ide celkom dobre - na to, že som ich predtým v ruke držala len raz.


Okrem Koryu Uchinadi chodím ešte jedenkrát za týždeň na kruháč - teda niečo veľmi podobné ako fitko - ak nie rovnaké. Trénujeme opäť s Davidom a dávame si teda dosť do tela, čo je potom (ale aj počas toho) najlepší pocit na svete! A aby som nezabudla, tak aj na kurz sebaobrany, po ktorom máme hneď ten kruháč. Akurát dnes som bola aj vo fitku, ktoré je blízko našej "koleje", takže uvidíme, či pridám na zoznam aj fitko (v podstate kardio - hodinku na páse a k tomu nejaké tie drepy, brušáky a tak). Určite budem chcieť napísať článok aj po Erasme - ohľadom cvičenia a tak, zatiaľ sa teda majte krásne a vidíme sa pri ďalšom článku :)

2 comments

 1. Páni, tak to toho stíháš strašně moc :) Je super, že si měla takové štěstí na svého buddy :)

  Another Dominika

  ReplyDelete
 2. Hello there,
  I just found out your blog and I really like it! I am your new follower now, dear. :)

  I will appreciate a lot if you check out my blog and follow me back:

  Carstvo zapisanih misli so we can stay in touch.

  Have a wonderful day! ♡

  ReplyDelete