EVERYONE CAN HAVE A BAD DAY (OR WEEK)

November 08, 2017

Po samých veselých článkoch, myslím, že bolo na čase (nemuselo by) pridať aj nejaký ten "menej-veselý". Minulý týždeň sa stalo niečo, čo mi až doteraz vŕta hlavou, neviem sa toho zbaviť a celkovo mi to na chuti žiť nepridáva. Erasmus bol úžasný, tešila som sa, že som tu, chcela som tu ostať celý rok - dokonca som už požiadala o predĺženie pobytu. A potom sa to stalo. Zistila som, aké dokážu byť ľudia svine a ako dokážu človeku v okamihu zničiť vidinu niečoho, čo si buduje, niečoho, na čom pracoval naozaj dlho a tvrdo. A čo sa stalo? Nechcem to preberať dopodrobna, dajme tomu, že som urobila chybu, keď som uverila človeku a to som nemala (pretože ľudia sú .. ľudia ..).

After all happy articles, I think it's time for "less-cheerful" one (but not necessarily). Something happened to me last week and I can't get rid of it, I'm thinking about it all the time and I just don't want to live like that. My Erasmus stay here in Prague was amazing, I was grateful that I can be here, I also wanted to stay here whole year - I've already asked for extension of my stay, but then it happened. I found out how people are evil and nasty (some of them of course) and how they can, in a minute, destroy your whole life and the vision of something you're building long and work for it really hard. And what happened? I don't want to talk much about it, let's just say, that I believe wrong people and I shouldn't.


No a tak sa sťahovanie na byt nekoná. Už som sa s tým zmierila a dúfam, že internát mi predĺžia, pretože som už podala žiadosť o predčasné ukončenie, ale malo by sa to dať vyriešiť. Neviem, čo by som ale robila bez podopory rodiny a bez priateľov, ktorých tu v Prahe mám - pravdepodobne by som sa zbalila a išla hneď prvým vlakom domov a na všetko sa vykašľala. Dúfam, že už bude dobre a život opäť naberie ten správny smer - ten, ktorý mal ešte pred týždňom a že budem opäť šťastná. Dnes asi len toľko, dúfam, že som vás týmto pesimistickým článkom neodradila a že sa uvidíme pri ďalšom!    ~Caroline 

So I'm no longer going to move to the apartment. I know now, that it is like it is and I just hope, that I'm going to be able to stay in the dormitory, because I've already asked for early termination. I don't know what I would do without support of my family and without friends I have here in Prague - I would probably pack all my stuff and go for the first train home. I hope everything will be all right eventually and that my life will be as good as it was one week ago. I hope I didn't scary you with this pessimistic article and that you will come here for another one. With love, Caroline.

4 comments

 1. Tak to mě moc mrzí, že ti to se stěhováním nakonec nevyjde, ale není to konec světa a určitě zase bude líp, držím palce :)

  Another Dominika

  ReplyDelete
 2. Mrzí ma, že sa sťahovanie nekoná a človek tebe blízky ťa takto zradil (veľmi nechápem takýchto ľudí, keby sa to týkalo stretnutia na kávu, tak by to bolo iné, ale sťahovanie je seriózna vec, s ktorou netreba žartovať a zahrávať sa s ľuďmi); ale verím, že všetko povybavuješ a budeš si môcť ďalej vychutnávať Prahu naplno!
  A STYLISH BEE // Facebook Page

  ReplyDelete
 3. Je mi moc líto, že se ti takovéhle věci takhle sešly, nicméně se to stává a je třeba jít dál. Lidi budou lidi, mám pocit, že už mě na nich nic nepřekvapí. Přeju ti hodně štěstí do blízké budoucnosti, měj se krásně. xx

  AESTHETICxKAT

  ReplyDelete