EVERYONE CAN HAVE A BAD DAY (OR WEEK)

8.11.17

Po samých veselých článkoch, myslím, že bolo na čase (nemuselo by) pridať aj nejaký ten "menej-veselý". Minulý týždeň sa stalo niečo, čo mi až doteraz vŕta hlavou, neviem sa toho zbaviť a celkovo mi to na chuti žiť nepridáva. Erasmus bol úžasný, tešila som sa, že som tu, chcela som tu ostať celý rok - dokonca som už požiadala o predĺženie pobytu. A potom sa to stalo. Zistila som, aké dokážu byť ľudia svine a ako dokážu človeku v okamihu zničiť vidinu niečoho, čo si buduje, niečoho, na čom pracoval naozaj dlho a tvrdo. A čo sa stalo? Nechcem to preberať dopodrobna, dajme tomu, že som urobila chybu, keď som uverila človeku a to som nemala (pretože ľudia sú .. ľudia ..).

After all happy articles, I think it's time for "less-cheerful" one (but not necessarily). Something happened to me last week and I can't get rid of it, I'm thinking about it all the time and I just don't want to live like that. My Erasmus stay here in Prague was amazing, I was grateful that I can be here, I also wanted to stay here whole year - I've already asked for extension of my stay, but then it happened. I found out how people are evil and nasty (some of them of course) and how they can, in a minute, destroy your whole life and the vision of something you're building long and work for it really hard. And what happened? I don't want to talk much about it, let's just say, that I believe wrong people and I shouldn't.


No a tak sa sťahovanie na byt nekoná. Už som sa s tým zmierila a dúfam, že internát mi predĺžia, pretože som už podala žiadosť o predčasné ukončenie, ale malo by sa to dať vyriešiť. Neviem, čo by som ale robila bez podopory rodiny a bez priateľov, ktorých tu v Prahe mám - pravdepodobne by som sa zbalila a išla hneď prvým vlakom domov a na všetko sa vykašľala. Dúfam, že už bude dobre a život opäť naberie ten správny smer - ten, ktorý mal ešte pred týždňom a že budem opäť šťastná. Dnes asi len toľko, dúfam, že som vás týmto pesimistickým článkom neodradila a že sa uvidíme pri ďalšom!    ~Caroline 

So I'm no longer going to move to the apartment. I know now, that it is like it is and I just hope, that I'm going to be able to stay in the dormitory, because I've already asked for early termination. I don't know what I would do without support of my family and without friends I have here in Prague - I would probably pack all my stuff and go for the first train home. I hope everything will be all right eventually and that my life will be as good as it was one week ago. I hope I didn't scary you with this pessimistic article and that you will come here for another one. With love, Caroline.

Comments

 1. Tak to mě moc mrzí, že ti to se stěhováním nakonec nevyjde, ale není to konec světa a určitě zase bude líp, držím palce :)

  Another Dominika

  ReplyDelete
 2. Mrzí ma, že sa sťahovanie nekoná a človek tebe blízky ťa takto zradil (veľmi nechápem takýchto ľudí, keby sa to týkalo stretnutia na kávu, tak by to bolo iné, ale sťahovanie je seriózna vec, s ktorou netreba žartovať a zahrávať sa s ľuďmi); ale verím, že všetko povybavuješ a budeš si môcť ďalej vychutnávať Prahu naplno!
  A STYLISH BEE // Facebook Page

  ReplyDelete
 3. Je mi moc líto, že se ti takovéhle věci takhle sešly, nicméně se to stává a je třeba jít dál. Lidi budou lidi, mám pocit, že už mě na nich nic nepřekvapí. Přeju ti hodně štěstí do blízké budoucnosti, měj se krásně. xx

  AESTHETICxKAT

  ReplyDelete