AND SO IT GOES ...

January 10, 2018

Presne si pamätám, ako som sa cítila minulý rok počas skúškového obdobia. Bolo to moje prvé skúškové, ktoré som nakoniec zvládla úspešne, niekedy som mala pocit, že som rada, že je skúškové, pretože sme nemuseli chodiť do školy.. no narozdiel od semestra, museli sme sa oveľa viac učiť. Terat, mám pocit že to skúškové je veľmi krátke a že čo sa týka vecí do školy, nič nestíham. 


Tento pocit ma pred koncom roka 2017 dostal natoľko, že som mala až stavy depresie a síce som vedela, že bude všetko v poriadku, hlava neposlúchala. Bolo to počas najkrajšieho obdobia roka - počas Vianoc, ktoré milujem, no nevedela som si ich užiť naplno, pretože celý deň som myslela na školu a hlavne na projekt, ktorý sme mali robiť. Vybrali sme si (3 baby) urobiť stolovú spoločenskú hru na tému staroseverských náboženstiev - Chytenie Lokiho. Moja úloha bola vyrobiť životy, kartičky a kúpiť kamienky - nič prevratné, no aj tak som cítila obrovský tlak. Hneď 3.1. som k tomu mala ešte zápočet z novovekých dejín, čo mi na nálade teda určite nepridávalo.

Dnes je 10.1. Dnes sme prezentovali projekt, ktorý sme nakoniec dokončili, no navrhli nám ešte pár zmien, na ktoré máme ešte 14 dní - väčšinou doladenie pravidiel, ale tak to je už len banalita. Zápočet, ktorý som písala minulý týždeň som spravila (sama neviem ako...) a bol to krásny pocit - pozrieť sa do SIS-u a vidieť v kolónke vedľa predmetu "Splněný". Budúci týždeň mám skúšku z predmetu Náboženství Keltů, ktorá ma tiež desí, no už to nie je ten strach a stres, ktorý som zaživala počas Vianoc. Je to už len ten "klasický stres a strach", ktorý som mala aj po minulé skúškové obdobia.


Silvestra sme oslávili v Prahe - so sestrou a pár ďalšími skvelými ľuďmi - na BBQ párty a bol to jednoznačne skvelý začiatok do nového roka. Zajtra sa chystám vybaviť ešte nejaké veci na internáte (pretože - sen sa stal skutočnosťou - a presťahovala som sa na byt - konečne), takže tam musím zájsť - uvidím ale, či to bude zajtra, alebo až v piatok. Okrem toho obed s Ivkou a večer Koryu Uchinadi tréning a výpomoc na tréningu s deťmi, ktoré ho majú pred nami :) Majte sa zatiaľ krásne a užívajte si január, pretože ten čas neskutočne rýchlo letí a o chvíľku budeme oslavovať ďalšieho Silvestra :)     ~Caroline

1 comment

  1. absolútne chápem ten stres a depresiu zo skúškového.. mám už od vianoc pocit, že sa topím. síce mám už nejaké tie zápočty/predmety splnené no v prvý týždeň sa mi hneď jeden zápočet a jednu skúšku nepodarilo urobiť a toho času je príliš málo a v prahe toho príliš veľa na to aby som sa vedela sústrediť na všetko :D dako to ale prežijeme veď sme silné ženy!!!
    Ivana xx

    ReplyDelete