COFFEE, CONTOUR AND CONFIDENCE (ELNINO REVIEW)

January 28, 2018Tak, skúškové sa mi pomaly končí, čaká ma už len jedna skúška - doma (Slovensko, alebo skôr by som povedala, že slovenské univerzity, nie sú veľmi ústretové - čo sa týka erasmákov - a musíme robiť skúšky okrem Erasmu aj doma) zo všeobecných svetových dejín, ktorú mám ale až budúci štvrtok a dúfam, že dopadne dobre. Dnes sme sa tu (v Prahe) vybrali s Ivkou a Peťom konečne do reštaurácie Cacao Prague, kde som chcela ísť už od začiatku Erasmu a neľutujem. Je tu totiž toľko miest, že človek si nemôže jedno ani obľúbiť a chodiť tam stále, pretože stále objavuje niečo nové. Dosť už ale o živote, prejdime k podstate článku - recenzii na tieto dva produkty. Týmto článkom by som sa chcela aj dodatočne poďakovať stránke parfemy-elnino.sk - nie len za poskytnutie týchto vecí na recenziu, ale aj za krásny vianočný darček, ktorý som si doma našla po príchode z Prahy na sviatky (a že už od sviatkov prešiel viac ako mesiac, ani nehovorím ... ten čas letí naozaj neuveriteľne rýchlo).


Prvým z týchto dvoch produktov je rozjasňujúca báza pod make-up od značky Dermacol. Táto báza sľubuje okamžité rozjasnenie pleti, vyhladenie pleti a vrások. Balenie obsahuje 15 ml bázy, ktorej konzistencia je trochu hutnejšia, no veľmi sa podobá krému. Mne naviac veľmi pripomínala konzistenciu pleťového oleja. Báza sa do pleti po nanesení ale vpila a nezanechala pleť vôbec mastnú. Pred touto bázou som najradšej make-up používala v kombinácii s krémom (obyčajným krémom z Avonu) a dlhý čas mi to takto vyhovovalo. Potom, čo som začala používať túto bázu, som krém odsunula na poličke úplne dozadu. Zamilovala som sa na prvý pohľad.

Ďalším z jej plusov bolo balenie (nie veľkosť, to som bola trošku smutná, že jej nebolo viac), ale spôsob dávkovania pomocou pumpičky. Veľmi praktické a pohodné. Balenie celkovo nebolo veľké, takže sa dalo prenášať aj v úplne malej kozmetickej taštičke, čo je zase plusom pri prípadnom cestovaní. Báza nemala silnú vôňu, bola tak akurát a navyše bola veľmi príjemná. Moja pleť bola po použití naozaj sviežejšia a rozžiarenejšia - aj v prípade nie dlhého spánku. Cena balenia je 10,31€, čo je troška viac, no je to Dermacol a ja osobne by som do tohto produktu tieto peniažky určite investovala znova - takže za mňa rozhodne odporúčam!Druhým produktom, na ktorý sa dnes pozrieme trošku bližšie, je bronzujúci púder v odtieni Rock On World od značky Revolution. Všeobecne mám značku Revolution ako značku kozmetiky veľmi rada a doma od nej mám viacero produktov, ktoré používam každý deň. Tento púder bol, takisto ako aj báza pod make-up, láska na prvý pohľad. Čo sa týka konkrétne tohto bronzera, nepoužívam ho každý deň, pretože je na mňa a na moje každodenné líčenie trošku viac trblietavý, no veľmi rada si ho dávam napr. na oslavy - mala som ho aj na Vianoce, aj na Silvestra - a rozhodne ho budem používať, ak budeme chodiť niekde niečo fotiť.

Pigmentácia je veľmi dobrá, naozaj stačí málo a bronzer na pleti vynikne. Balenie obsahuje gramážovo 13 g. Okrem kontúrovania som ho skúšala použiť aj namiesto očného tieňa a ukázalo sa, že aj to je jedna z aletnatív, ako sa dá tento produkt použiť. V tomto prípade si ho viem veľmi dobre predstaviť aj ako súčasť môjho každodenného líčenia. Čo sa týka porovnania ceny a kvality - cena tohto bronzera je 4,86€, takže za mňa jednoznačne must-have kúsok dekoratívnej kozmetiky. Či už ste skôr ako ja a každodenné líčenie preferujete skôr "nude", alebo sa nebojíte riskovať a zaradíte ho medzi produkty na kontúrovanie na denné nosenie, určite preň nájdete využitie. Za mňa jednoznačne áno! Budem veľmi rada, ak mi do komentárov dáte vedieť, či ste sa s niektorým z týchto produktov už stretli a prípadne či vyhovovali aj vám :)       ~Caroline


7 comments

 1. Bázu pod makeup som už dávno nepoužívala, pretože všetky čo som mala mi prišli, že nič nerobili. Pri báze mi ide hlavne o zakrytie pórov a o predĺženie výdrže makeupu. Túto som ešte neskúšala čiže by som sa na ňu mohla pozrieť. A ten bronzer je krásny! Odtieň je nádherný a na leto bude podľa mňa ako vyšitý!!
  Pozývam teba a tvoje čitateľky na GIVEAWAY
  na mojom blogu :)

  ReplyDelete
 2. Bázi od dermacolu miluju :)

  www.lifemomlucy.blogspot.cz

  ReplyDelete
 3. Great post! Thanks for comment on my blog. I followed you, now is your turn :)

  El's Notes

  ReplyDelete
 4. Ja mám doma Satin base od Dermacolu a musím povedať, že je celkom fajn, kupovala som ju v dmke keď rušili stojan a za tých cca 5 eur som spokojná. No nepoužívam bázu každý deň, pretože sa bojím, že to nebude priaznivo vplývať na moju problematickú pleť, skôr len na nejaké špeciálne príležitosti. Bronzer od MUR vyzerá krásne, no ja mám rada matné bronzovanie / kontúrovanie, ale ako očný tieň na bežný deň by bol skvelý. ♥

  deerly lost

  ReplyDelete
 5. Nad tou bázou rozmýšľam pri každej návšteve drogérie, hah! Neviem prečo, ale vždy sa rozhodnem pre nejakú inú. Možno to bude tou cenou. Určite raz po nej siahnem, aj vďaka tvojej recenzii.

  IVANNA/IVANXNA.BLOGSPOT.SK

  ReplyDelete
 6. Bázi pod makeup od Dermacol jsem měla ve vzorečku a s ní jsem byla mega spokojená. :)

  ReplyDelete
 7. Bázi pod make-up jsem kdysi používala, ale teď už nepožívám žádnou. Přijde mi zbytečné ty póry ucpávat ještě více, jakoby samotný make-up nestačil :) Pouze jako produkt k dokonalé pleti třeba na focení, tak to mi přijde fajn.

  Nela z blogu Růžová rtěnka

  ReplyDelete