LATELY, I'VE BEEN LIVING TOO FAST...

March 05, 2018


"Lately, I get carried away, I've been living too fast and end up sleeping too late..." - lyrics pesničky, ktorá mi prednedávnom, teda.. už je to pár mesiacov, dodala neskutočnú motiváciu a nakopla ma na naozaj dlhý čas. Vtedy som si tento text - významovo - veľmi neuvedomovala a pesnička sa mi páčila sama o sebe. Ale teraz, postupom času, si začínam uvedomovať, že nechcem, aby to takto pokračovalo. Život ide strašne rýchlo a je to akoby sa človek ani nestíhol nadýchnuť a musel hneď bežať ďalej. Akoby celý týždeň boli preteky a čím skôr tu bude víkend, tým lepšie. Lenže víkend zbehne ešte rýchlejšie ako celých 5 pracovných dní a sme zase v tom istom kolotoči, z ktorého sa cesta von zdá byť nemožná.

jacket - Bershka, top - H&M, necklace - eBay, jeans - Primark


Včera som šla domov z obchodu a rozmýšľala práve nad tým, ako mi chýbajú tie chvíle, kedy som toho počas dňa mala strašne veľa, no stíhala som všetko a ešte k tomu som si tieto dni užívala. Pamätám si tie dni, všetky sa niečím líšili. Teraz toho nie je až tak veľa, nakoniec však aj tak nestíham, skončím pri pozeraní seriálu a dni ubiehajú ako voda - veď je už marec! Rozhodla som sa teda, že s tým niečo urobím a budem sa snažiť opäť si počas dňa nájsť niečo, na čo budem spomínať aj o pár mesiacov a nebudem si hovoriť, že všetky dni boli rovnaké a nakoniec mi pripadali ako jeden a ten istý. Pretože o tomto život nemá byť. Má byť o tom, robiť to čo nás baví, ale nájsť si čas aj na to, čo nás až tak nebaví, vystúpiť zo svojej komfornej zóny a užívať si život so všetkým, čo nám je ochotný poskytnúť - či už úspechy, alebo pády, z ktorých sa do budúcnosti poučíme.

A že život začína práve za komfortnou zónou, to som sa tu na Erasme presvedčila už nespočetne veľa krát - veď keď si človek nakoniec zamiluje niečo, čo dovtedy nemal rád - už len to o tom vypovedá. Nie vždy tu ale je motivácia - na to som na Pintereste videla už veľmi veľa hlášok - moja najobľúbenejšia - You will never always be motivated. You have to learn to be disciplined. A budovanie niečoho takého trvá nejaký ten čas. Mne trvalo pár týždňov, než sa cvičenie stalo súčasťou môjho dňa, teraz je to niečo, čo milujem a som neskutočne rada, že som sa aj počas zlých dní prinútila vstať a ísť cvičiť. Je to veľmi dôležité - byť na seba za niečo hrdý - posúva to pred.Tento outfit sme s Ivkou nafotili niekedy minulý týždeň, kedy bola ešte dosť zima. Nepamätám sa, kedy naposledy som sa tak tešila na jar a na to, že bude teplejšie, tak dúfam, že to príde už naozaj čoskoro!      ~Caroline

4 comments

 1. Tak držím palce, ať máš zase lepší období. Já už tak nějak postupně přijala fakt, že mám podobná období, kdy nejsem schopná nic udělat, nějak jde všechno jinak, než bych chtěla. A pak taková, kdy se mi chce plakat štěstím nad každou malou blbinou. Ale tak už to asi prostě vždycky bude. :)
  Kout světa

  ReplyDelete
 2. Kúzlo blogeriek je že na fotkách ktoré sú fotené v mínusových teplotách aj tak stále vyzerajú že vonku je veľmi príjemne.
  Ja som si poriadne ani nestihla uvedomiť že je marec. Wau vážne to beží!
  Komfortná zóna ja aj pre mna prekážka ale som rada že ju dňom čo dňom posúvam.
   xxAlexandra MS ALWAYS LATE

  ReplyDelete
 3. Na jednu stranu mám pocit, že rok 2018 máme už celú večnosť, no predsa len to všetko tak neskutočne uteká - onedlho tu bude leto a Vianoce :D
  S opúšťaním komfortnej zóny trochu bojujem, pretože niekedy sedenie s čajom a dekou pri dobrom filme znie lepšie ako ísť von a skúsiť niečo nové :D Ale treba s tým bojovať :D ❤
  A STYLISH BEE // Facebook Page

  ReplyDelete
 4. S podobnými myšlienkami sa stretávam snáď každý deň a preto sa snažím každý deň spraviť čo najviac pre seba, byť s ľuďmi, ktorých mám rada a takisto aj rozvíjať sa:)
  THE NOELA

  ReplyDelete