GET YOUR SH*T TOGETHER

May 28, 2018

Každý v svojom živote potrebuje deň (niekedy aj týždeň), aby si dal dokopy svoje veci a prešiel z jednej "kapitoly" do druhej. V mojom prípade sa tieto kapitoly týkajú semestra, teda kedy sa končí výučba a začína sa skúškové. Robila som to tak aj minulý rok a vyhovovalo mi to, takže som sa do toho pustila znova aj tento rok. Možno som od tohto týždňa očakávala trocha viac, no nakoniec som celkom spokojná s tým, ako dopadol.


Tohtotýždňový cieľ: Hlavným cieľom tohto týždňa bolo dať si "život" do poriadku - hlavne po skončení semestra a naplánovať si skúškové. Chcela som dopísať seminárku (jednu jedinú, ktorú musím odovzdať) a bola som natoľko lenivá, že som zobrala jednu, ktorú som písala už minulý rok na druhej univerzite. Každopádne, mala som v pláne ju trošku prerobiť a doplniť si tam nejaké zdroje, tento krok mi ale ostal na tento týždeň, keďže som sa k tomu nejako nedostala. Na druhú stranu som ale urobila plagáty pre Miša a Klaudi, ktoré som im sľúbila, bola som na tréningoch a behať (konečne som sa dostala aj k tomu - v piatok 8,2km a v nedeľu 10km), naplánovala som si pár vecí (medzi nimi aj učenie na skúšky a tréningy) a v neposlednom rade som si konečne oddýchla (rozumej, spala som do obeda skoro každý deň).

Goal of this week: Main goal I've set for this week was to get all my "shits" together - so, just to get my life after semester's study period to stage I wanted him to be at. I wanted to finish my semestral work, which I need to send to my professor quite soon, but I was so lazy, that I chose one I've already written last year at another university and I needed just to rewrite it a little bit and add some more sources, but I didn't get to it, so I'll have to do it this week. On the other hand, I managed to finish two posters for my friends I've promised them, I was training and running (finally find some time and style I love - Friday 8,2km and Sunday 10km), I planned some other stuff (studying schedule and training schedule) and I finally had time to relax (I was sleeping till lunch almost every single day).


večera - ochutený tvaroh, kiwi, chia a ľanové semienka

fotenie s Ivkou ~ Florentinum


Miesto tohto týždňa: Do tohto lesoparku (Hvězda Praha, asi 0,5km od miesta, kde teraz bývam) som chcela ísť už naozaj dlho a stále som to nechávala na neskôr. Nevedela som totiž, čo od toho očakávať. Nakoniec som sa na toto miesto bola pozrieť v piatok a našla som si skvelý okruh na behanie, kde som okrem piatka bola behať aj v nedeľu. Les som si zamilovala už pred niekoľkými rokmi, kedy sme začali chodiť na dovolenku do kempu na Dunajec (najlepšia dovolenka ever) a potom na mojom prvom LARPe, kedy som tam trávila dosť veľa času. Je to miesto, kde sa dokážem odreagovať a najlepšie sa tam premýšľa - a samozrejme, na beh miesto ako stvorené!

Location of this week: This week I found the best place in Prague - something like forest near my flat (cca 0,5km) and I was running here in Friday and also in Sunday. I've fallen in love with forest long ago, when me and my family started to going on vacation camping right next to the river and forest and again later when I was on my first LARP. I can spend really long time here - it's great place for thinking and just having a moment for myself. And of course, best place for running as well!


Hláška tohto týždňa: A na koniec, hláška tohto týždňa. Čo sa týka hlášok, alebo skôr by som povedala citátov, milujem ich. Veľmi často totiž vyjadrujú presne to, čo cítim a ak hľadám inšpiráciu, skôro vždy ju práve prostredníctvom citátov nájdem. Citát tohto týždňa (nebudem prekladať do slovenčiny, pretože keď ich hľadám, je to vždy len v angličtine): "Just because I'm here for you all the time, doesn't mean you can take me for granted." Tento citát som si vybrala hlavne kvôli tomu, že som sa takto cítila počas minulého týždňa dosť často. No a to je pre dnešok všetko, dúfam, že sa máte skvelo a vidíme sa pri ďalšom článku!     ~Caroline

Quote of this week: And last, but not least, quote of this week. I love quotes, they are really inspiring for me and quite often they say exactly what I'm feeling. For this week I chose this one: "Just because I'm here for you all the time, doesn't mean you can take me for granted." And I chose this one mostly because I felt that way a lot last week. So, hope you're enjoying your life and I'll be there again, with another article!     ~Caroline

1 comment

  1. Poriadny spánok by sa aj mne zišiel, stále riešim len skúšky a na nič iné nemám čas. Už mi z toho hrabe, je toto normálne? :D

    Rebelliouslily

    ReplyDelete