TWO WEEKS IN A ROW

May 21, 2018

Tak a je tu ďalšie skúškové. Nie, žeby ma to tešilo, ale na druhú stranu, skúškové je fajn v tom, že nemusíme chodiť do školy. Ak má človek vôľu, tak si ho vie veľmi pekne rozvrhnúť a má čas na všetko, na učenie a aj na veci, ktoré má rád. Ja teda dúfam, že sa mi to podarí a aj napriek tomu, že mám len dve skúšky, tak že toto skúškové zvládnem bez ďalších nervov a v pohode. Dnes tu pre vás mám trošku iný typ článku, ktorý som chcela vyskúšať, tak poďme na to!


Pocity týchto dvoch týždňov: Týždeň, kedy som bola doma (ktorý bol nakoniec pocitovo naozaj krátky), bol ťažký aj v zmysle rozhodnutia, ktoré som musela urobiť. Bolo to dosť dôležité rozhodnutie a síce som si to nechávala "prejsť hlavou", vôbec som nevedela, ako sa rozhodnúť. Mala som na to dva dni a keďže je v poslednej dobe pre mňa veľmi dôležité rozhdnovať sa tak, aby som s tým bola psychicky v pohode, mala som tie svoje "stavy", ale nakoniec som sa rozhodla. Bolo naozaj ťažké predstaviť si, že sa veci môžu zmeniť tak rýchlo, ak na to človek nie je pripravený a hlavne, vzdať sa niečoho čo milujete, aj keď len o niečo skôr. V rozhodovaní mi veľmi pomohol tréning z Yoseikanu, na ktorý chodím vždy, keď som doma a tak ako každý tréning, odreagovala som sa a na chvíľu na to nemyslela. Potom som si doma napísala pre a proti a nakoniec sa konečne rozhodla.

O pár dní neskôr sa celá situácia vyvinula úplne inak a pre mňa super. Bolo naozaj ťažké odmietnuť ponuku práce, ktorú mám rada za cenu jedného mesiaca naviac v Prahe. Nakoniec som túto istú "ponuku" dostala s tým, že by som začala o mesiac neskôr. Rozhodla som sa tak aj kvôli skúškam, ktoré tu v Prahe ešte počas júna mám.

The Feeling of the Weeks: I put myself in front of really big decision and I had two days to decide. Right in this moment I felt really sad, because mental health and mental preparation is lately really important to me and I had no time to do so in case of this decision. So I had, obviously, my moment of sadness, because it just felt, that everything I worked for is going to end really fast and that I'm not ready to end it. It was really hard to imagine letting great things go and in some time have only memories of them. It was really hard to let go of things you work for for one year and through this time fell in love with as well. Then I gone to training to clear my head just a little bit, to get/or beat this stress out and after this I came up with solution. I had to write down pros and cons, because it was really important decision, but I think I decided right. At least I hope I did.

It eventually turned out the best way it could. I did really hard decision to decline a job offer because of one more month in Prague. After some time trying to adapt with this decision, I got the same offer, but starting one month later, which is perfect for me. So, in the end, it came up great and I, one again, prove to myself, that every hard time is going to pass and we will survive it. Because we are survivors and if we want something and work hard for it, we will get it.Tohtotýždňové cvičenia: Opäť týždeň, kedy som bola doma, objednala som si nejaké nové veci na cvičenie, prevažne na beh a Spartana. Nové veci boli pre mňa vždy motiváciou a tak som, samozrejme, musela ísť behať hneď, ako veci dorazili. Povedala som si ale, že si dám len 3 km - na zahriatie, pretože v poslednom čase som trochu mimo (asi kvôli nejakej alergii) - nakoniec z toho boli presne 4 km. Bola to skôr prechádzka, ktorú som si ale veľmi užila a myslím, že "beh" na tento spôsob nebude určite posledný.

Po príchode späť do Prahy som mala, ako vždy, tri dni tréningov (karate, crossfit a karate) a okrem toho ešte posledný týždeň semestra, čo znamenalo cvičenie aj v škole - plávanie a tenis. Čo sa týka plávania, ak to mám zhodnotiť takto po pól roku, mala som to rada, no nie až tak. Pretože síce plávanie milujem a bola som naozaj rada, že som sa naučila plávať technicky správne, mám rada, ak plávam podľa seba. Rozhodla som sa ale, že v plávaní budem pokračovať aj po skončení semestra, ale už za seba a podľa seba. Čo sa týka tenisu, tu sme tiež museli počúvať učiteľa a robili sme veci, ktoré sme museli robiť, ale v prípade týchto hodín mi to nevadila až tak, ako pri plávaní.

Workouts of these Weeks: I'm always feeling motivated when I buy something new for working out and this week I got new pants (or short pants) and hight socks for running, so I obviously needed to go running straight away after the package arrived. But, I told to myself I'm going to do only 3K for warm up, because I felt ill (I guess it's because of all this plants growing outside). In the end, I did 4K and I felt really great.

After arriving back to Prague, I had, as always, three days of training (karate, crossfit and karate). And of course, school class - swimming and tennis. It was the last week of summer semester here and I had the last lessons of swimming and tennis. I honestly didn't like it that much - talking about swimming - because when I'm swimming I want to do it my way. And we, obviously, had to do what teacher said. So, I will go swimming, I decided to do it even after lessons, because I love it, but I will do it my way. About tennis, I liked these lessons, although there was teacher telling us what to do as well, but in this case, I didn't mind it that much.Pesnička týchto týždňov: Kvôli (alebo vďaka?) Spartan Race, som si v poslednom čase, okrem iných, obľúbila najmä pesničku, ktorá hrá práve počas štartov na tomto podujatí. Na prvom Spartan Race som bola tu, v ČR, každopádne počas návštevy doma, sme boli aj s Dadou na preteku aj na Slovensku, ako dobrovoľníci a táto pesnička hrala počas dňa hneď niekoľko krát. Je to jedna z tých, ktoré dokážem počúvať aj celý deň stále dookola. (LINK)

The theme Song of the Weeks: As some of you may noticed, I did Spartan Race three weeks ago. We did it in Czech Republic, but after I gone home, I was at the other Spartan Race - as volunteer with my sister. So, the theme song of the week is going to be connected with Spartan Race and it's, as well, theme song of it. They usually play it on the stage while racers are about to start their race and I find it really inspiring and I can listen to it whole day long. (LINK)


foto z facebookovej stránky dobrovoľníkov na Spartan Race

No a čo sa týka posledných dní minulého týždňa (18., 19. a 20. mája), pracovala som každý deň ranné zmeny na brigáde a po nej robila veci, ktoré som musela urobiť. Tieto tri dni boli naozaj vyčerpávajúce. Včera večer sme si dali ešte maratón Karate Kid-a a potom, čo som prišla domov som hneď zaspala. Dnes som síce vstala až okolo desiatej, aj napriek tomu som toho stíhla veľa. Upravila som niečo okolo 92 fotiek zo svadby, ktorú som bola fotiť a upratala som celý byt. Večer sme si ešte s Ivkou a Peťom dali pizzu a vínko a po dlhšej dobe, čo sme sa nevideli, sme si pokecali a pozreli nejaké epizódy zo seriálov. Dúfam, že ste si takýto typ článku užili, rozmýšľala som, žeby som z neho urobila nejakú sériu, ale to ešte uvidím. Teším sa na vás potom pri ďalšom článku!     ~Caroline

The last three days of this week (18., 19. and 20. of May) I was working every day morning shifts and after that I was trying to do some stuff, which I needed to do and it was really exhausting. Yesterday night we also did Karate Kid marathon with friends and after it, I just came home and went sleep. Today, however, was a really productive day (even after me waking up at 10 a.m.) and I edited something around 92 pictures from wedding I was shooting and cleaned the whole apartment. So, I hope you enjoyed this article, I was thinking about making this - like - series or so, but I will see how it will go. See you soon with another article!      ~Caroline

2 comments

 1. Teda, to je pořádný článek! :) Zkouškové je prostě taková nepříjemná součást, ale je super ten pocit pak. :)
  Krásné fotky. Sport mi už dost chybí, teď jsem pár týdnů musela mít pauzu kvůli menšímu úrazu. Ale už se těším, až se zase proběhnu! :)
  Lola-J.cz

  ReplyDelete
 2. Those are some really great photos! Btw, I just followed your blog, would you be so kind to return the favor? :) Thanks a lot!

  BLOG | INSTAGRAM | FACEBOOK

  ReplyDelete