GOODBYE PRAGUE, I WILL MISS YOU!

June 29, 2018


Úprimne.. nový článok sa snažím napísať už asi dva týždne, mám aj jeden už skoro-dokončený, akurát mi na ňom stále niečo vadí a nemyslím si, že ho vôbec publikujem. Zajtra cestujem domov - po necelých 10 mesiacoch na Erasme. A už teraz viem (už to viem istú dobu), že to nikdy nebude ako predtým. Odísť sem - do Prahy - bola za posledné roky asi najväčšia zmena v mojom živote, každopádne veľká zmena bude pre mňa teraz vrátiť sa domov.

Chodila som domov, priemerne raz za mesiac na približne 4 dni. Vždy to boli dni, na ktoré som sa nesmierne tešila a tešila sa na rodinu. Posledných pár mesiacov som sa vždy domov tešila, no vždy sa mi z Prahy odchádzalo ťažko, pretože som si aj tu našla svoju "erasmus/pražácku" rodinu. Je to divné, keď si predstavím, že teraz pôjdem domov, ale spiatočný lístok na vlak do Prahy už nemám kúpený. Je mi smutno, keď sa práve teraz pozerám na takmer prázdny byt a viem, že toto je moja posledná noc v ňom. A teším sa na svoju posteľ, teším sa na svoje autíčko, (aj na trenéra vo fitku), teším sa na psíkov, na letné večery na terase a pri grilovaní, na spoločné večery s rodinou a hlavne spoločné obedy a večere, ale.... je tu ale jedno veľké ALE, Praha mi bude veľmi chýbať, pretože som sa do nej za ten čas zamilovala.

Za posledné týždne som sa snažila stihnúť tu čo najviac a žila som doslova na 100%. Nižšie vám dám pár fotiek z týchto týždňov, ktoré som mala vlastne v pláne publikovať v trochu inej forme v tom článku, no rozhodla som sa to urobiť takto. A ešte jedna posledná vec. Myslím, že s touto zmenou príde nejaká zmena aj na blogu, pretože to tak cítim, že už je to potrebné. Tak si fotky užite a vidíme sa pri ďalšom článku - už z domova.       ~Caroline
Koryu Uchinadi seminár v Drážďanoch v Nemecku

KU seminár // spoločné učenie sa s Ivkou na skúšku

jedna skúška úspešne za mnou a ďalšia ma ešte len čakala

Spartan Race Super (16,5km) a najkrajší pocit po prebehnutí cieľom


3 comments

 1. Akosi som si už zvykla na to, že si v Prahe a nejako som aj pozabudla, že ty v podstate študuješ v Košiciach - proste mi tá Praha k tebe jednoducho patrí :D
  Nezvažovala si teda, že sa do Prahy vrátiš aspoň na magisterské? ❤
  BEE A CHANGE // Facebook Page

  ReplyDelete
  Replies
  1. Do Prahy sa určite chystám, ak nie na magisterské, tak žiť. Ale mám v pláne sa tam hlásiť na históriu, takže moja pražácka cesta sa dúfam ešte neskončila :)))) Ale nie si prvá, čo mi to povedala, že ja a Praha patríme k sebe :)

   Delete
 2. Rozumím tomu, jak se cítíš.. člověk když si někde zvykne a líbí se mu tam těžko se mu pak odchází :) moc hezké fotky Praha je super :).

  TheBlondieTale

  ReplyDelete