ZMENA.

August 02, 2018

Zmena. Vec, ktorú môj ocko pripisuje hlavne ženám, že musíme meniť všetko a stále. Že potrebujeme presúvať nábytok každý tretí týždeň a meniť si farbu vlasov v takmer rovnakých intervaloch. Že potrebujem meniť design blogu aspoň raz za pár mesiacov a že o zmenách outfitov a celkovo šatníka ani nemusím rozprávať. Každopádne, zmena je niečo, čo ja osobne považujem za dobrú vec, pretože nielen človek by sa mal meniť - niekam posúvať, ale s ním aj jeho okolie a prostredie, v ktorom sa nachádza.

Pred odchodom na Erasmus som bola pripravená na zmenu, nečakala som však, že bude až taká veľká. Rok vonku ma toho naučil veľa, veľa som sa dozvedela - hlavne o sebe a veľmi som sa zmenila. Erasmus sa ale skončil a nehľadiac na to, ako dobre v Prahe bolo, som sa vrátila domov. Pred mesiacom. A odvtedy som cítila, že potrebujem zmenu.

odmena po fotení - v Raňajkári Rozprávka

Samozrejme, tak ako bola pre mňa zmena odísť z domu, po roku bola zmena aj vrátiť sa späť. A už od návratu som cítila, že nie je všetko tak, akoby som chcela. Minulý rok, v septembri, som odišla do Prahy a najprv som bývala na internáte. Bolo to celkom fajn, no chýbalo mi súkromie, ktoré som mala doma. Potom som sa na nový rok presťahovala do bytu, v ktorom som bývala ešte s jednom študentkou a síce to bol len 1+KK a bývali sme tak v podstate v jednej izbe, veľmi často sa stávalo, že chodila domov, takže som tam nakoniec bola sama.

Domov som sa teda po roku vrátila späť do svojej izby - ktorá ale ostala rovnaká a za ten rok sa nezmenila. Neviem prečo, no celkovo som sa po návrate cítila, akoby som sa vrátila späť a ten rok "zahodila". A sama viem, že už nie som rovnaká ako predtým a práve pre to potrebuje zmenu aj prostredie, v ktorom teraz žijem. Bude to síce ešte nejaký ten piatok trvať, no s rodičmi som sa dohodla, že si môžem vymeniť izbu - premaľovať si ju podľa seba a podľa toho, čo sa mi páči práve teraz a v čom budem takto - tu doma - spokojná. A hlavne, v čom budem sama sebou takto, ako som teraz. A aký máte názor na zmenu vy?        ~Caroline

1 comment

  1. Poslednú dobu som to cítila podobne. Nevedela som kým som, akým smerom sa chcem uberať a podobne. A popravde to poriadne neviem ani teraz, no myslím, že sa už pomaly dostávam na tú cestu, na ktorú sa chcem.

    Zmena dizajnu je príjemná, teším sa na ďalšie články! :)

    Igelitku si neprosím / Facebooková stránka

    ReplyDelete