BLOGTOBER: MÔJ BOJ, TVOJ BOJ ~ KNIŽNÁ RECENZIA

October 13, 2018

A presne tak, ako si rada nechám čas na rozmýšľanie a na usporiadanie si myšlienok, je dobré nechať si prejsť hlavou aj to, čo mi koniec koncov táto knižka dala. Niektoré knižky sú také, ktoré prečítam na jedno “posedenie” a neviem od nich odtrhnúť oči - väčšinou sú to nejaké príbehy. Niektoré knižky čítam na etapy, aby som si v hlave nechala lepšie uležať jednotlivé časti alebo ju proste len nechcem tak rýchlo prečítať.


Rondu som čítala asi 4 dni. Na časti, etapy. Nečítala som ju na etapy, pretože by sa mi nepáčila, čítala som ju presne takto hlavne kvôli tomu, aby som si tie časti mohla lepšie zapamätať a nakoniec si z tejto knižky vziať čo najviac. Bola ro moja prvá autobiografia, ktorú som vo svojom živote prečítala a naozaj som si ju užila. Okrem postrehov som sa dozvedela veľa vecí aj zo sveta MMA, ktorý práve ešte len začínam “objavovať” a aj keď sa bojovým umeniam venujem už od roku 2015 (s menšími prestávkami), je to stále niečo nové.

Kniha je písaná veľmi pútavo a jednoducho. Najprv som ju chcela v angličtine a aj by som si ju v angličtine kúpila, ale bola dvakrát taká drahá ako v mojom rodnom jazyku, takže som siahla po slovenskej verzii. Ale nevadilo mi to. Určite knižku odporúčam prečítať aj ľuďom, ktorí nemajú k bojovým umeniam alebo k MMA nejaký veľký vzťah, pretože okrem toho, že naozaj motivuje, je to veľmi emocionálny a silný príbeh dievčaťa, ktoré od malička vedelo, čo by v živote chcelo a išla si za tým. Ja sama viem, aké je ťažké trénovať a Ronda to dala naozaj ako pani, pretože prežiť jej život, obdivuhodné. Je to silná žena, ktorá verila - verila v samu seba a dokázala to, čo pred ňou ešte žiadna.  


O knihe som sa dozvedela, ako som už písala v článku o mojom Reading List-e na túto jeseň, cez internet. Hľadala som nejaké motivačné videá o MMA a bojových športoch, pretože som mala to svoje obdobie prokrastincie, čo sa tohto týka a naozaj mi chýbala motivácia. Našla som profilové video o Ronde (môžte si ho pozriť aj vy na tomto odkaze), v ktorom sa spomínala aj jej kniha, jej autobiografia a tak som si o nej potom našla viac informácii a na druhý deň som sa už pustila do jej čítania. Po dočítaní som konečne našla, čo som hľadala, potrebnú motiváciu a pamätám sa, ako som sa v tom týždni na tréningy naozaj po dlhšej dobe aj tešila.

Budem rada, ak mi do komentárov dáte vedieť, či ste už niekedy čítali autobiografiu niekoho prípadne čo si myslíte o svete MMA a bojových športoch. Ak k tomu nemáte veľmi čo povedať, budem rada ak mi dáte naopak vedieť, ako vy hľadáte motiváciu, keď ste "na nule".     ~Caroline

1 comment

  1. Autobiografie vôbec nečítam, ale mrkla som na popis tejto a musím uznať, že znie skutočne zaujímavo! ❤
    BEE A CHANGE // Facebook Page

    ReplyDelete