HĽADÁME KONTRAST

November 11, 2018

A hľadáme ho celý život. Aspoň ja teda určite. Vždy som mala rada zmeny a tak som sa v podstate vždy dostala niekam, kde som sa cítila dobre. Ale vždy som bola dievča kontrastov. Dnes by som chcela napísať niečo práve o kontraste medzi týmto - blogerským - svetom a offline životom.


V poslednej dobe stále častejšie žijem medzi týmito dvoma svetmi. Hlavne počas Blogtobra, kedy som písala články oveľa častejšie, no aj teraz, pretože blog nie je len o vydaných článkoch. Je to aj o nápadoch, premýšľaní ako ich zrealizovať, o príprave článkov, fotení, atď. Je to celý proces a celkovo iný svet, než ten offline. Offline svet - v mojom prípade - je v poslednej dobe len o škole, kedy robím (alebo by som skôr mala .. ehm .. prokrastinácia je veľmi zlá vec) zadania stále, dokonca aj počas víkendov a o tréningoch, kedy sa snažím byť na tréningu min. 3 krát za týždeň. Je to ešte stále vec, ktorá ma drží nad vodou a nad stresom. Je to jeden z mojich obľúbených únikov z tej životnej reality. A to je ten kontrast, ktorý je v mojom živote práve teraz - kontrast medzi blogerkou a členkov MMA týmu.


Nie vždy to tak ale bolo. Niekedy to bol život medzi blogom-tancom a školou, inokedy medzi blogom-Erasmom a karate. Vždy niečo iné a vždy niečo, čo môj život istým spôsobom obohacovalo a ja som mohla újsť z jedného sveta do druhého, keď som už jedného mala plné zuby. Lebo ani vo svete nie je všetko čierne alebo biele - je dobré mať medzi nimi určitú hranicu - kontrast. Aby sme vedeli robiť veci, ktoré potrebujeme, no na druhú stranu aby sme si život aj užívali, nie len ho bezcielne žili. 

A blog tu je pre mňa už naozaj dlho. Tento konkrétne už tri roky, no blogy už od základnej školy. A aj tento svet je pre mňa únikom. Je naozaj krásne vedieť si prečítať staré články a zaspomínať si - niečo ako môj životný fotoalbum, ktorý môžem kedykoľvek zmeniť z verejného na súkromný a mať tak všetko - celý život - pokope. Tento článok som chcela napísať už dávnejšie, no nikdy som ho nedala dokopy tak, aby som s ním bola spokojná. Snáď sa mi to na tento - neviemktorý - pokus podarilo.

4 comments

 1. Já myslím, že se ti povedl určitě.

  ReplyDelete
 2. Fotky vypadají krásně :) Také se mi hodně sníšil čas mimo soc. sítě, ale je důležité si to umět zařídit, je super, že to zvládáš. :)

  ReplyDelete
 3. Asi celý život je založený na takých kontrastoch - a hlavne na tom, ako medzi nimi nájsť rovnováhu. Či už je to škola-kamaráti, práca-výška alebo škola-blog, všetko je v nejakom protiklade, a niekedy chvíľu trvá, pokiaľ medzi dvoma svetmi nájdeme harmóniu, ale predsa všetko sa dá :D
  Veľmi pekné a zaujímavé fotky! ❤
  BEE A CHANGE // Facebook Page // READ ABOUT "VEGANISM AND DEFICIENCIES"

  ReplyDelete