TIPY NA VIANOČNÉ DARČEKY

December 09, 2018


It's the most wonderful time of the year. Vianoce - myslím, že sú obľúbeným obdobím roka nie len mňa, ale aj ostatných z vás. Tento rok som s prápravou a so zháňaním darčekov začala skoro, keď to porovnám s predošlými rokmi. A neľutujem to. Dostala som sa do vianočnej nálady o čosi skôr, než to bolo minule a práve táto nálada je jedným z faktorov, ktoré mi pomáhajú prekonávať stres, ktorý teraz v škole máme. Každý týždeň niekoľko zápočtov, odovzdávanie zadaní a budúci týždeň k tomu všetkému ešte skúšky z psychológie a pedagogiky. Ale stresu je menej, pretože sa vytratil ten zo zháňania darčekov a čo komu kúpiť.

Dnes som si pre vás pripravila pár tipov na darčeky, ktoré si myslím využije každý. Prvým z nich sú sady kozmetiky. Pre príklad takejto sady tu máme sadu od značky MARK (konkrétne táta sada je v rámci spolupráce). Kozmetiku MARK už možno poznáte, a možno nie. Ja som sa s ňou stretla ešte v jej začiatkoch a odvtedy som si od nich kúpila veľa vecí - najmä scrubov, z ktorých mám doma takmer všetky varianty. Malé balenia som minulý rok napríklad dávala ako vianočný darček aj kamarátom z Prahy. Ale vráťme sa späť k sadám. Mark tento rok - na svojom e-shope - ponúka niekoľko takýchto sád, v ktorých je rôzne nakombinovaná ich ponuka. Je to skvelý spôsob, ako som písala už na Instagrame, ako ušetriť čas a zároveň urobiť radosť.


Druhým z mojich dnešných tipov bude darček, ktorý aj ja osobne dávam rodine tieto Vianoce. Už ani neviem, kedy konkrétne mi to napadlo, no rozhodla som sa každému z najbližšej rodiny (mamka, ocko, sestra a brat) napísať list, v ktorom im spomeniem nejaké zážitky z tohto roka a poviem im, za čo im som vďačná. Myslím, že takýto spôsob alebo takýto darček je jeden z najkrajších, pretože je originálny a určený len pre tú danú osobu. No a keďže som to chcela poňať z tak trošku "perfekcionistického" hľadiska, rozhodla som sa to napísať vo Worde a vo fonte, ktorý pripomína ručne písané písmo, dať to do obálky z ručne robeného papiere a zapečatiť to pečatným voskom s pečaťou (ktorú som si kúpila už ani neviem načo veeeľmi dávno a konečne som ju využila).


Darovať pod stromčekom niečo krásne a zároveň niečo, čo pomôže iným, ktorý to potrebujú je krásny pocit nie len pre mňa, ale bude určite krásnym aj pre osobu, ktorá ho potom bude nosiť. Projekt Vícnežnáramek nájdete na Instagrame a na ich e-shope. Je to vlastne náramok, z ktorého istá čiastka putuje na pomoc pre psíkov a mačičky do konkrétneho útulku. Náramky sú naozaj krásne, v zlatej, striebornej a čiernej farbe a po novom ich majú aj v koženkovom prevedení. Do Vianoc by mali mať ešte raz skladom aj vianočné prívesky, ktoté sú typicky vianočné a cute. Ja sama mám jeden z týchto náramkov doma a veľmi rada ho nosím.


No a dnešným posledným tipom bude na rovnaký spôsob ako kozmetické sady, tak Dárková krabička. Dá sa objednať na e-shope darkovakrabicka.cz, na ktorom si môžte vybrať už poskladanú krabičky, alebo si vyskladať aj svoju vlastnú. Majú na výber neskutočne veľa vecí, z ktorých určite vyberiete niečo pre každého. Budem veľmi rada, ak mi do komentárov dáte vedieť, aké darčeky chystáte vy a či niektoré z nich varábate aj sami :)

2 comments

 1. v prvom rade úplne milujem tieto fotky ale to je beside the point :D milujem darceky, ktoré maju aj nejaký vyšší význam ako len to, že sú pekné a preto uplne odcenujem ten náramok, je to fakt krásne. a plecháčik je tiež úplne úžasný!
  POĎ SA U MŇA NA BLOGU ZAPOJIŤ DO VIANOČNEJ GIVEAWAY A UROB SI RADOSŤ <3

  ReplyDelete
 2. Jéé, to balení všech produktů ve článku je krásné :)) opravdu super tipy na dárky pod stromeček.

  Přeji veselé a klidné Vánoce :)!
  Nela z blogu Růžová rtěnka

  ReplyDelete