VÝLET DO LONDÝNA - alebo aj - HĽADANIE MOTIVÁCIE

January 30, 2019

Už je to doba, odkedy tu naposledy pribudol nový článok. A aj napriek tomu, že je práve skúškové, nemôžem moju ne-aktivitu pripisovať len skúškam a učeniu. Pravdou je, že som v poslednej dobe hľadala motiváciu robiť veci, ktoré ma predtým robili šťastnou, no bolo a je to ťažké. Nie je to prvýkrát, čo mám takýto, dá sa povedať, "výpadok" alebo "epizódu" a viem, že to časom bude v poriadku, no trvá to dlhšie, než by som chcela. 


Chcem znovu chodiť na tréningy s radosťou a opäť sa tešiť na každý jeden z nich, no v poslednej dobe som skôr hľadala výhovorky, než dôvody prečo ísť - a bolo to tak pre mňa jednoduchšie. Chcem opäť písať blog častejšie a s láskou, no je ťažké nútiť sa do niečoho, čo nejde samo odseba. Ale mojou útechou v tomto období je to, že som sa aspoň prinútila učiť na skúšky, ktoré som zatiaľ dala všetky na prvýkrát (chýba mi už len jedna, no snáď aj tá bude v pohode). A chcem si zase užívať život bez toho, aby som premýšľala ako prežiť ďalší deň a čo sa musím v daný deň naučiť, pretože posledné týždne neboli o ničom inom, len o učení sa na skúšky. A to je hlavný dôvod, prečo som sa na náš plánovaný výlet do Londýna tak tešila. Dúfala som, že konečne prelomím toto obdobie a nájdem to, čo potrebujem - že nájdem tú potrebnú motiváciu.

Snáď sa to už definitívne skončí spolu s koncom skúškového, kedy sa konečne budem môcť sústrediť aj na niečo iné, než písmenká v nekonečných papieroch poznámok. Výlet do Londýna bolo spontánne rozhodnutie, kedy sme si kúpili lacné letenky a veľmi nad tým ani nepremýšľali. Do Británie som chcela ísť už naozaj dlho, skôr som ale preferovala Škótsko, no v budúcnosti sa tam určite aspoň raz pôjdem pozrieť. Londýnska atmosféra bola skvelá, pre mňa dosť odlišná od tej slovenskej alebo aj českej. Niečo nové, niečo nepoznané, niečo, z čoho možno čerpať. 


Leteli sme v utorok o 10:20 z Budapešti, takže sme vstávali niečo po 4tej ráno, aby sme to na letisko autom stihli. V lietadle smerom do Londýna sme bohužiaľ sedeli každá sama, teda nie sama-sama, ale miesta nám porozhadzovalo po lietadle, keďže sme si nechceli kupovať miestenky. Leteli sme na letisko Stansted a z letiska sme zvolili dopravu autobusom National Express, ktorý nás doviezol až na Victoria Station, odkiaľ sme to mali do hotela asi 5 minút pešo. Hotel sme hľadali na booking.com, kde sme si robili rezerváciu už viackrát. Do Londýna sme sa dostali niečo po tretej poobede, ubytovali sme sa a naša prvá zastávka - ako inak - boli nákupy na Oxford Street. Samozrejme sme cestou zablúdili v metre, pretože londýnske metro je na rozdiel od napríklad pražského naozaj bludisko. Večeru sme si dali na Oxford Street a späť do hotela sme sa zviezdli autobusom (Doubledeckrom), kde sme si obsadili sedadlá hore a úplne vpredu.


Druhý deň sme toho mali na pláne naozaj veľa. Raňajky sme mali v hoteli a po nich sme sa vydali autobusom (čo bola asi chyba - pretože sme cez jednu ulicu šli asi hodinu) na stanicu King's Cross - a asi aj viete, prečo. Pretože Harry Potter je naša srdcovka a to bola moja jediná požiadavka, čo musím v Londýne vidieť. Odfotili sme sa na nástupišti, ktoré ale nie je klasicky medzi ostatnými nástupišťami, ale mimo - len tak na stanici. Na fotku sa čaká rada, no my sme mali šťastie, keďže nebola až taká dlhá. Fotku si môžete urobiť aj sami, no urobí vám ju aj fotograf a vy sa môžte rozhodnúť, či si ju potom kúpite (stojí 9,50 libier - okrem vytlačenej fotky vám dajú aj odkaz, kde si ju môžete stiahnuť v plnej kvalite). My sme si zobrali len jednu - spoločnú a samostatne sme sa pofotili na náš foťák a do mobilov. Hneď vedľa sa nachádzal obchod s vecičkami z HP, kde sme museli taktiež zájsť.


Obed sme si dali potom tam na King's Cross - niečo čínsko-vietnamské a naozaj veľmi, veľmi pikantné. Následne sme sa prešli po niekoľkých pamiatkách - Piccadilly Circus, Trafalgar Square, Chinatown a večer sme skončili opäť na Oxford Street, kde sme si dali - síce naozaj dobrý, ale dosť drahý - drink. Londýn je naozaj krásne mesto, ktoré má svoju špecifickú atmosféru a veľmi sa mi páčilo. Posledný deň sme boli v meste už len do 13tej, stihli sme sa ísť pozrieť na Westminsterské opátstvo, dať si kávu a prejsť sa ešte k Buckinghamskému palácu. Potom sme sa prešli na Victoria Station, odkiaľ nám už išiel autobus na letisko.


Počasie nám vyšlo tak na 50 percent. V utorok večer a v štvrtok nám pršalo, no v stredu bolo celý deň relatívne pekne, na anglické pomery. Ale s tým sme rátali, keďže sme si letenky kupovali tak v predstihu, nebolo možné urobiť tak podľa počasia. Som rada, že sme nakoniec šli, no neviem či mi Londýn dal presne to, čo som potrebovala. Tak či tak, výlet to bol skvelý a hneď by som si ho zopakovala!

2 comments

 1. Hoci výlet do Londýna musí byť vždy úžasný, počas skúšok to určite skvelo padlo :D A nemyslím, že sa musíš obávať alebo si robiť starosti z nechuti robiť veci, ktoré si predtým zbožňovala – všetci máme také chvíľky a vplýva na to hneď niekoľko faktorov, a som si istá, že čoskoro sa tvoja láska k cvičeniu alebo blogovaniu vráti ❤
  A držím palce na poslednej skúške!
  BEE A CHANGE // Facebook Page // READ ABOUT "WELCOME BACK"

  ReplyDelete
 2. Nádherné fotky, Londýn mám na svojom wishliste tak dúfam, že sa mi ho raz podarí navštíviť :)
  What A Fancy World

  ReplyDelete