MARK FACIAL OIL ~ coffee ~ RECENZIA

February 07, 2019

#spolupráca #mark

Mark - značka, ktorú som objavila vďaka mojej spoužiačke a zároveň blogerke, s ktorou som na strednej škole sedela v lavici od prvého až do posledného dňa. Prvý produkt, ktorý som od tejto značky vyskúšala bol kávový peeling na telo a odvtedy má čestné miesto v mojej starostlivosti o telo. Vyskúšala som od nich takmer všetky varianty, no najviac mi sedí kokos a mäta (alebo teda varianta Peppermint). Ako každá značka, aj Mark časom prišiel s nejakými novinkami a ja som dostala možnosť vyskúšať nejaké z nich. Dnes si teda predstavíme pleťové sérum na tvár vo variante Coffee, okrem tejto má značka ešte Lemongrass (tá je s marhuľovým a hroznovým olejom + vitamínom E), zatiaľ čo Coffee je s argánovým a jojobovým olejom + vitamínom E.

V niektorom z dávnejších článkov (veľmi dávnych) som spomínala, že som ochotná a schopná skúsiť všetky produkty, ktoré v sebe obsahujú argánový olej, pretože som si túto zložku v kozmetike naozaj obľúbila. Už to nie je to, čo kedysi bývalo, ale aj v tomto prípade som si túto variantu zvolila aj z dôvodu prítomnosti tohto oleja. Mark Coffee Facial Oil je pleťové sérum, ktoré:

 • zlepšuje elasticitu a pružnosť pokožky,
 • pokožke vracia vitalitu a posilňuje jej ochrannú funkciu
 • pokožku hĺbkovo regeneruje, vyživuje a hydratuje
 • zabraňuje vzniku vrások a spomaľuje starnutiu pleti
 • výborne sa vstrebáva a zanechá zamatovo jemnú a hladkú pokožku [zdroj]Sérum sa odporúča nanášať a vmasírovať na vyčistenú pleť, najlepšie ešte kým je vlhká. Niekedy som si večer na ruku dala krém, ktorý používam na tvár a vmiešala som doň pár kvapiek séra. Je to skvelý spôsob, ako si oživiť zabehnutú rutinu a trošku tak pomeniť aj produkty, ktoré používate. Sérum môžte okrem pleti použiť aj na končeky vlasov. Konkrétne tento produkt je vhodný na všetky typy pleti, je 100% prírodný a nie je testovaný na zvieratách.

Spolu s ostatnými produktami od MARK-a, aj toto sérum nájdete na e-shope markscrub.com (pre ČR markscrub.cz) za 13,95€ (360 Kč). Obal je sklenený a dávkovanie je naozaj jednoduché, nakoľko balenie obsahuje "kvapátko". Je tak dosť ťažké tento produkt minúť veľmi rýchlo aj pri každodennom používaní. Na nejakom e-shope, mimo markscrub, som toto sérum videla aj vo variante roll-on, ktorý je určite lepší na cestovanie a nosenie v kabelke pre každú príležitosť, no na ich "materskom" e-shope som roll-on nevidela (avšak 15ml tam stále okolo 19€, zatiaľ čo normálne je v balení 30ml a za necelých 14€).
"Be good to your skin. You'll wear it every day for the rest of your life."
Milujem kávu a milujem najmä vôňu kávy. To je určite dôvod, prečo si ma táto kozmetika s kávovou vôňou naozaj získala. Pre mňa je používanie tohto séra istým spôsobom aj taký "rituál", ako keď si sadnem s kávou a pomaly si ju vychutnávam - lebo mne jedinej v šálke ostane ešte trochu, aj keď všetci ostatní ju doma už dopijú a nie raz sa stalo, že mi ju potom sestra ukradla a dopila :). Určite by som v budúcnosti chcela vyskúšať aj ich druhú variantu Lemongrass, no najprv budem musieť spotrebovať tento. Rozhodne je dobré, mať doma v rámci skincare rutiny aj nejaký podobný produkt a občas ho použiť. Moja pleť je zmiešaná a nemala jediný problém pri používaní séra, takže z mňa super a ak rozmýšľate nad niečím podobným, určite odporúčam vyskúšať.

3 comments

 1. Ja teraz používam sérum od Mylo a som s ním nadovšetko spokojná, no aj toto vyzerá úžasne – hlavne preto, že je prírodné a netestované! O tejto značke som zatiaľ vôbec nepočula, hneď na ňu musím mrknúť ❤
  BEE A CHANGE // Facebook Page // READ ABOUT "ZERO WASTE SKIN CARE"

  ReplyDelete
 2. Jee, to je skvělé že se to stalo pro tebe rituálem, protože taková selfcare je nejlepší. Já tedy toto serum neznám, ale to balení je krásný!

  ReplyDelete
 3. good post 😊 would you like to follow each other? if the answer is yes, please follow me on my blog & i'll follow you back. https://camdandusler.blogspot.comgood post 😊 would you like to follow each other? if the answer is yes, please follow me on my blog & i'll follow you back. https://camdandusler.blogspot.com

  ReplyDelete