WE MUST FALL IN ORDER TO RISE AGAIN.

April 08, 2019

Until you're broken, you don't know what you're made of. It gives you the ability to build yourself all over again, but STRONGER THAN EVER. #unstoppable

Včera som mala narodeniny. A áno, je to pre mňa ako nový rok - nový začiatok, nové príležitosti, nový pokus a nová etapa. Niekedy človek zažíva ťažké chvíle, no aj ja som sa už neraz presvedčila, že každá takáto chvíľa má aj svoju dobu expirácie. Je to ako kolobeh života, niečo príde, niečo odíde. A dnes teda.. začínam odznova.


Začalo sa to už minulý rok

Dá sa povedať, že táto epizóda tu so mnou je už nejaký ten čas - kokrétne už od minulého roka z obdobia spred Vianoc. A musím povedať, že to vôbec nebolo šťastné obdobie. Takmer každý deň som sama seba presviedčala, že je to v poriadku a raz to určite prejde. Ale žiť s tým nebolo jednoduché. Každopádne ale musím povedať, že Vianoce som si užila aj napriek tomu. Skúškové potom už také šťastné nebolo. Január prešiel neskutočne rýchlo a ja som bola na jednu stranu rada, že sa mi zároveň skončilo skúškové, no na druhú stranu som bola aj nešťastná, pretože január bol mesiacom, počas ktorého so stratila všetko (progres, zmeny a všetko okolo toho), na čom som makala 1,5 roka - najviac však v Prahe. A bolo naozaj ťažké si priznať, že už to nebude také, aké to bolo práve tam. Všetko ale má aj svoje pre a aj svoje proti.

Všetko sa raz skončí

Niekedy je to dobre, niekedy naopak nie veľmi šťastné. Sú chvíle, ktoré by si človek pri sebe držal navždy a naopak, niektoré by zahodil za hlavu v momente, kedy sa objavia. Je to presne ako kolobeh života - niečo sa končí a niečo nové sa začína. Môj 21. rok života sa skončil predvčerom a s novým rokom prichádza nová šanca zmeniť to, čo mám v hlave už dlhšiu dobu. Chcem sa riadiť tým, čo kedysi povedal Walt Disney: “All your dreams can come true if you have the courage to pursue them.” A myslím, že to tentokrát vyjde. Dlhšiu dobu som rozmýšľala, čo bolo v Prahe to, čo ma hnalo dopredu, alebo teda kto. Prišla som ale len na to, že to bola moja túžba meniť sa, prekonávať svoje hranice a skúšať vždy niečo nové. Bola to túžba rozšíriť si obzory a príchodom domov sa to síce nezmenilo, no vymizli mnohé možnosti, ktoré boli v Prahe dostupné. Človek si ale vždy vie nájsť niečo iné a nahradiť tým to, čo stratil (opustil). A preto si myslím, že ... je na čase si opäť začať plniť svoje sny.


A tak je načase plniť si svoje sny

Je na čase plniť si to, čo mám už dlhú dobu v hlave, no zatiaľ len ako predstavu. Mali ste niekedy ten pocit, že sa vám sníva niečo, čo by ste chceli alebo chceli dosiahnuť a potom, po zobudení, sa vo svojom vnútri cítite šťastný? - aj to som počas týchto posledných dní zažila. A tak viem, že je to konečne na dobrej ceste. Na dobrej ceste ísť si za tým, po čom túžim a čo chcem. Tak mi určite držte palce a nájdite aj vy cestu, ktorá vas povedie tým správnym smerom - za šťastím!

6 comments

 1. My another blog is www.gulsahworld.com. I will be happy if you subscribe to my blog .Kisses

  ReplyDelete
 2. You look so lovely and chic!

  ReplyDelete
 3. Dodatočne – všetko najlepšie! Nech sa ti tento rok naozaj podarí splniť všetky sny ❤
  BEE A CHANGE // Facebook Page // READ ABOUT "WHY VEGANS DON'T EAT HONEY"

  ReplyDelete
 4. babe you deserve the fucking world! go get it!!!!!!
  Ivana xx

  ReplyDelete
 5. Nádherné fotky a krásny článok :) Nech sa ti podarí všetko čo si želáš a chceš :)

  Discoveringglam

  ReplyDelete
 6. veľmi pekne napísané :) držíme palce

  WHEN PIGS FLY

  ReplyDelete