I NEEDED MY OWN SPACE ~ inspiration

June 25, 2019

source: pinterest.com 

Určite to už každý z nás zažil. Ten pocit, kedy sa potrebujete zatvoriť na nejakú chvíľu sami do izby (alebo iného priestoru), neriešiť okolitý svet a proste vypnúť. Mne sa niečo podobné stalo potom, čo som sa vrátila domov po roku na Erasme. Vedela som, že som sa za ten rok zmenila a vedela som aj to, že to bude mať istý dopad aj na život, ktorý ma čakal. Po príchode domov som sa vybalila vo svojej starej izbe, ktorá ostala v pôvodnom stave, odkedy som bola preč. A necítila som sa tam už viac sama sebou. Niečo mi vadilo. A tak bolo rozhodnuté, potrebovala som svoj - nový - priestor, ktorý by definoval kým som bola práve v tej dobe.

Určite mi dáte za pravdu, že ak má človek takúto miestnosť, kde môže byť sám sebou, kde sa cíti dobre a v bezpečí, má to nesmierne výhody. Jednou z nich je určite to, že sa tam vie odreagovať a oddýchnuť si. Ale na druhej strane to môže byť (a v mojom prípade naozaj aj je) aj inpirujúce a motivujúce. Svoju novú izbu (ktorú som si vymenila s hosťovskou) som si zariadila podľa seba. Vymaľovali sme - na bielo a doladili veci do takého škandinávskeho štýlu, ktorý sa mi páčil už dávno predtým. A páči sa mi doteraz. 

sponsored by FAVI.sk / BellaRose.sk

source: pinterest.com 

Hovorí sa, že v jednoduchosti je krása. A z môjho pohľadu práve toto definuje tento lifestyle a štýl, do ktorého je ladených stále viac a viac domov, bytov a domácností. Tento článok vznikol v spolupráci s vyhľadávačom favi.sk a e-shopom bellarose.sk a som nesmierne vďačná za túto príležitosť. Pretože som si zas a znova na bellarose.sk našla mnoho vecí, do ktorých som sa zamilovala. S týmto e-shopom už mám skúsenosť - mám doma hneď niekoľko kúskov, ktoré som si objednávala už dávnejšie a ktoré krásne dotvárajú práve tento môj osobný kútik - moju izbu.

source: pinterest.com

Nižšie by som vám rada priložila niekoľko inšpirácií a dúfam, že aj vám sa takýto druh článkov páči. Ja som ich kedysi hltala jeden za druhým a naozaj rada som ich aj písala. V podstate sa to nezmenilo, len ten časový rámec práve na vyhľadávanie takýchto inšpirácií už nie je taký, aký kedysi. Ale raz za čas si takúto chvíľu pre seba doprajem a nechám sa inšpirovať - či už práve v takýchto e-shopoch, na iných blogoch alebo na Pintereste.


Druhá inšpirácia je už taký skôr bohémsky štýl, no v spojitosti s tým škandinávskym sa mi naozaj páči. Budem veľmi rada, ak mi do komentárov dáte vedieť, aký štýl sa vám páči a či vôbec máte nejaké konkrétny štýl. Zatiaľ sa majte krásne a vidíme sa pri ďalšom článku!

3 comments

  1. Inspirace pěkná, čistá, uklizená. Určitě do toho běž :)

    ReplyDelete
  2. Kedysi sa mi škandinávsky štýl veľmi veľmi páčil, aj dodnes sú niektoré jeho prvky moje obľúbené – ako tá jednoduchosť, vzdušnosť a čistota – ale mieša sa u mňa s niečím rustikálnym, teda drevom a neutrálnymi farbami. Koláže sú nádherné ❤
    SIMPLY BERENICA // Facebook Page // READ ABOUT "WHAT IS MINIMALISM"

    ReplyDelete