MY HAIR ROUTINE & ELNINO REVIEW

June 08, 2019

Niekedy nie je na škodu dať si od niečoho pauzu. Možno sa aj na veci pozrieť aj s istým odstupom a pod iným uhlom. O tom, čo sa so mnou dialo posledné týždne ale napíšem niekedy inokedy, dnes som si pre vás pripravila článok o mojej starostlivosti o vlasy - ktorý vznikol v rámci spolupráce s e-shopom elnino.sk, ktorý mi na testovanie venoval dva produkty z tých, ktoré vám dnes predstavím.

#spolupráca #elnino

Akurát predvčerom som o vlasovej starostlivosti čítala aj článok od Domi, ktorej blog mám naozaj rada už veľmi dlhú dobu, a ktorá v ňom písala o tom, že do starostlivosti o vlasy je potrebné niečo investovať, pretože takáto investícia sa nám určite vráti. Moja starostlivosť začína šampónom od Manufaktury - z rady Kozmetiky z mŕtveho mora. Ďalej pokračujem balzámom, ktorý vám dnes predstavím bližšie - je to balzám na vlasy od značky Matrix (momentálne je na e-shope elnino vypredaný, no určite sa pozrite na iné produkty od tejto značky alebo napríklad konkrétne na tento kondicionér)

Od tejto značky mám doma prvý produkt, no túto značku poznám už nejaký ten rok - pretože práve kaderníčka, ku ktorej som chodila, ju používala. Cenová hladina produktov tejto značky nie je vysoká - napríklad už spomínaný kondicionér, na ktorý som vám vyššie dala odkaz, stojí 10,31€ za 1000ml.

Moje vlasy boli podstatne a porovnateľne hebkejšie už po prvom použití a krásne sa potom rozčesávali. Okrem toho má balzám aj naozaj krásnu vôňu. Jedným z hlavných plusov je pre mňa spôsob "dávkovania", pretože obsahuje pumpičku, ktorú pri kozmetike ja osobne veľmi oceňujem.

Používam ho len niekoľkokrát do mesiaca a dá sa použiť na dva spôsoby. Jeden spôsob je ako klasický kondicionér - na mokré vlasy a po chvíli zmyť. Druhý spôsob je skôr podobný maske - na mokré vlasy, zabaliť do teplého uteráku na približne 20 minút a následne zmyť. Skúšala som oba spôsoby, no úprimne mi asi viac vyhovuje ten prvý - najmä kvôli časovej náročnosti. Niekedy ale nie je na škodu vymedziť si večer trošku viac času a dopriať si takúto dlhšiu starostlivosť - nielen pre vlasy, ale aj pre celé telo. 


Po umytí vlasov pokračuje moja rutina v použití krému na vlasy od značky Douglas (ale to len v prípade, že nepoužijem balzám), elixíru na podporu rastu vlasov od @expert_na_vlasy (mám produkt "Rapuncell" a naozaj vrelo odporúčam - okrem účinkov má aj neskutočnú vôňu) a nakoniec pár kvapiek dnes druhého recenzovaného produktu - elixíru pre vyhladenie vlasov od značky Orofluido (Asia Zen).

V rámci spoluprác s e-shopom elnino som už aj v minulosti mala možnosť vyskúšať produkty od tejto značky a tak ako som sa nesklamala predtým, nesklamala som sa ani teraz. Tento elixír používam večer a niekedy aj ráno. Dá sa použiť ako na mokré, tak aj na suché vlasy, obsahuje rýžový olej, olej z kamélie a extrakt z bambusu. "Okamžitě dokáže zkrotit nepoddajné, krepaté a kudrnaté vlasy. Bohaté složení obsahuje posilující složky, které uhlazují vlasový povrch a vlasům navracejí pružnost a hebkost. Chrání vlasy před vlhkostí a zvlněním. Po použití budou vlasy pružné, lesklé a silné." [zdroj]

Okrem iného mi tento elixír pomohol a pomáha v situáciách, ktoré určite všetky poznáme - keď nám vlasy elektrizujú. Kým som ho nevyskúšala, pomáhalo mi len zopár kvapiek vody, no dá sa na to použiť aj tento elixír. Obsahuje 50ml a jeho cena je 5,94€. Týmto elixírom sa zároveň ako aj tento článok, končí aj moja vlasová rutina - teda moja starostlivosť o vlasy. V budúcnosti by som k tomu chcela pridať aj vitamíny - mám doma vitamíny od Hairburst, no zatiaľ som sa nejak nedokopala brať ich pravidelne, takže o tomto vám poviem možno v nejakom nasledujúcom článku!

2 comments

  1. good post 😊 would you like to follow each other? if the answer is yes, please follow me on my blog & i'll follow you back. https://camdandusler.blogspot.com

    ReplyDelete
  2. O značke Matrix som zatiaľ ešte nikdy nepočula, akosi šla mimo mňa :D Ale hneď idem na ňu bližšie mrknúť! ❤
    SIMPLY BERENICA // Facebook Page // READ ABOUT "CAN ONE MAKE A CHANGE?"

    ReplyDelete