Slovakia

PLEŤOVÁ VODA ~ MARK DAMASK ROSE ~ recenzia

July 20, 2019

Prvá časť a zároveň prvá recenzia na produkty, ktoré som v rámci spolupráce mohla otestovať od značky Mark je na blogu už nejakú tú chvíľu, no a dnes prišiel čas na jej druhú časť! Ak by ste si chceli prečítať aj prvú recenziu - na tvárový olej vo verzii Coffee - článok nájdete tu. Dnes sa ale budeme venovať tomuto produktu - tvárovej vode z damašskej ruže. Táto pleťová voda si so sebou nesie aj prívlastok "čisto prírodná". Ako teda sadla mne?

The first review on products, which I've been testing - on facial oil - is here for a while, but today I'm gonna tell you something about the second product - Organic face water. If you would like to read the first review as well - here is the link. So, what can I tell you about this Damask Rose face water - also with the label "organic"? Let's get into it.

#spolupráca #mark_scrub

S pleťovou vodou som sa po prvýkrát stretla už pred niekoľkými rokmi - a bola to konkrétne značka od Biodermy. Často som pleťovú vodu potom používala aj počas Erasmu v Prahe, no po príchode domov som na ňu nejak, bohužiaľ, zanevrela. Až potom sa mi potom dostala do rúk táto - pleťová voda od značky Mark - vo verzii Damask Rose. A tak sa pleľová voda dostala opäť do mojej ako-tak zaužívanej rutiny v starostlivosti o pleť. Okrem toho, že má táto voda čistiace a osviežujúce účinky, je určená na všetky typy pleti. Pomáha upokojovať podráždenú pleť a zmierňuje aj jej začervenanie.

Značka Mark je so mnou už naozaj dlho a zatiaľ som na ňu nemohla povedať nič zlé. Produkty sú vždy krásne voňavé - táto pleťová voda má kvetinovú vôňu - a vždy ich rada používam. Už keď sme pri tom používaní, tak tu ešte chvíľku ostaňme. Okrem pleťovej vody, ktorú som používala ako jemné vyčistenie (s vatovým tampónikom naniesť na tvár, pokojne ako podklad pod obľúbený krém), osvieženie počas dňa (keďže balenie obsahuje rozprašovač) alebo aj ako vlasové tonikum (naniesť na vlasy od korienkov až po končeky - dodá vlasom krásny lesk).

First time I used face water, it was a few years ago. Then I'd been using face water from Bioderma. I'd been using it also during my Erasmus study, but after it - when I came home - I stopped. Then, few months ago, I receive this one from Mark and it became one of my favourite products to use in my skincare routine. In addition to having cleansing and refreshing effects, this water is designed for all skin types. It helps soothe irritated skin and also relieves redness.

Mark has been with me for a really long time and so far I couldn't say anything bad about this brand. The products are always beautifully fragrant - this face water has a floral fragrance - and I always like to use it. Something more about using of this product. I'm using this water as a gentle cleansing (with a cotton swab to apply on the face, also as a primer before applying favorite cream), refreshing during the day (since the pack contains a nebulizer) or even as a hair tonic (apply to hair from roots to ends - gives the hair a beautiful shine).


Tak a niečo málo teda k zhrnutiu, ak teda zhnáňate nejakú tvárovú vodu, alebo vás značka Mark len oslovila, osobne naozaj odporúčam, choďte do toho! Moje najobľúbenejšie produkty od tejto značky sú stále všetky ich scruby na telo (pretože proste obsahujú kávu a ja kávu milujem!), ale aj vďaka účinkom na pokožku. Táto tvárová voda je skvelá vec, nielen počas týchto horúcich letných dní, ale aj ako prvá pomoc, ak pri sebe nemáte či už micelárku, alebo sprej na vlasy, ... Na e-shope som prednedávnom videla ešte aj druhú variantu tohto produktu (Lemongrass tuším), no teraz som ho tam nevidela, tak vám sem bohužiaľ nedám odkaz, každopádne dúfam, že bude ešte dostupný, pretože by som ho určite chcela ešte vyskúšať. Majte sa zatiaľ krásne a vidíme sa pri ďalšom článku!

To sum up - if you're looking for some facial water or Mark just appealed to you, I really recommend, go ahead! My favorite products from this brand are still all their body scrubs (because they simply contain coffee and I love coffee!), but also thanks to the effects on the skin. This facial water is a great thing, not only during these hot summer days, but also as a first aid if you don't have either micellar water or hair spray, ... I recently saw a second variation of this product on their e-shop (Lemongrass I guess), but now I haven't seen it, so unfortunately I won't give you a link here, anyway, I hope it will be available again, because I would definitely want to try it out. Wish you a great day!

7 comments

 1. This comment has been removed by the author.

  ReplyDelete
 2. Na túto značku počúvam v poslednej dobe samú chválu, už sa neviem dočkať, kedy sama tiež niečo vyskúšam :) A táto pleťová voda vyzerá super :)
  What A Fancy World

  ReplyDelete
 3. O značce jsem zatím neslyšela, ale produkt vypadá zajímavě! :)

  ReplyDelete
 4. Biodermu som tiež mala rada, to je ale iný typ produktu, majú tuším skôr micelárne vody ako čisté pleťové vody. Ja mám ružové vody tiež veľmi rada, aj táto ma zaujala obalom, len mi u nich chýba nejaká fakt hydratačná zložka. Preto používam radšej pleťové vody s olejmi.

  ReplyDelete
 5. Keďže sa už nejakú tú chvíľu zaujímam iba o prírodnú kozmetiku, voda ma veľmi zaujala – najmä jej všestranné využitie. Vyzerá super! ❤
  SIMPLY BERENICA // Facebook Page // READ ABOUT "SVIEŽE RÁNO BY MUSK"

  ReplyDelete
 6. Tak tá vyzerá skvelo! Jednu pleťovú vodu z damašskej ruže som si veľmi obľúbila a mojej pleti neskutočne vyhovovala :)

  FRENCHSTYLE

  ReplyDelete
 7. som nevedela, že robia už aj pleťové vody :P

  WHEN PIGS FLY

  ReplyDelete