SPARTAN RACE - THIS YEAR'S SPRINT.

October 07, 2019


"If it excites you and scares you at the same time, it probably means you should do it." Dnes sa aj celkom sama sebe čudujem, že tento článok píšem, nakoľko ma naozaj bolia všetky svaly, ktoré v našich rukách sú a existujú. Ale je to dobrá bolesť. Je to daň, ktorú zaplatíme za to, že sa v živote niekam posúvame a že na sebe pracujeme. Nič nie je zadarmo a práve takéto veci v živote naozaj stoja za to.


Že dáme tento pretek práve tu v Kazincbarcike sme vedeli už od leta, pretože sme sa so sestrou rozhodli darovať ockovi aj bratovi na narodeniny práve toto štartovné. Prihlásili sme samozrejme aj seba - ocka do elitnej kategórie (pretože minulý rok bol na Spartan Sprint-e prvýkrát a šlo mu to naozaj dobre, mysleli sme si teda, že má šancu sa aj umiestniť - čo sa aj stalo - vo svojej Age Group skončil na 3. mieste). Sestra sa nakoniec na štart nemohla postaviť kvôli zraneniu, bežali sme teda len ja, ocko a brat. Musím sa priznať, že som mala v sobotu aj trochu stres, ale tešila som sa. Tréningy pred týmto Sprintom boli náročné, vďaka tomu som ale vedela, že to bude v pohode. Štartovali sme už ráno - o 9:30 - a nakoniec sme odbehli niečo menej než 11 km (podľa mojich hodiniek, oficiálna dĺžka ešte nie je známa). Počasie malo byť zlé, no nakoniec bola len trochu zima a pofukovalo, čo nám ale nevadilo. 


Každá takáto akcia ma posúva vpred. Nikdy to nie je zadarmo a aj ja som mala včera chvíle, kedy som sama seba musela presvedčiť, že bude všetko v poriadku. Človek to ale všetko pochopí až keď prebehne cieľom, keď to z neho všetko opadne a uvedomí si, že to zvládol. Že ak v živote niečo naozaj chce, všetko je možné a nakoniec to potom naozaj pretaví aj do všedného života. Že keď ho čaká skúška, zápočet, prezentácia alebo len obyčajný deň v práci, spomenie si, že zvládol niečo takéto a nič už v živote nebude nemožné. Spartan Race mám rada - najmä kvôli atmosfére a prekážkam (a kvôli blatu, ktorého sme mali včera viac než dosť) - a práve toto je jedna z vecí, ktoré sú mimo moju komfortnú zónu a ktoré ja rada prekonávam. Určite mi dajte vedieť, či by ste do niečoho takéhoto šli, prípadne čo radi robíte vy a v čom sa vy radi prekonávate :)

2 comments

  1. Máš môj obdiv že si to zvládla, ja som nad tým tiež pár minút premýšľala ale našťastie ma to prešlo.. no nejak som sa naštartovala na MMM 2020 :D

    ReplyDelete
  2. Za toto máš môj veľký obdiv — ak by šlo len o beh, tak by som o tom možno popremýšľala, ale stačí mi, že len vidím tie prekážky. Ako toto niekto zvládne? :D Ale musím uznať, že ten pocit sebaprekonania musí byť úžasný ❤
    SIMPLY BERENICAFacebook PageREAD ABOUT "LIVING WITH SOCIAL ANXIETY"

    ReplyDelete