THE BEST THERAPIST.

21.10.19

Dosť často od svojho okolia počúvam, že to, čomu sa venujem, nie je šport pre dievčatá. Hovorí mi to väčšinou staršia generácia - babka, teta - no niekedy sa s týmto názorom stretnem aj od niekoho, kto mi je vekovo bližšie. No ja s týmto názorom nesúhlasím. Je pravda, že v MMA je menej dievčat, no je to len a len lepšie pre nás, pretože tak máme oveľa lepšie šance sa v ňom presadiť. Takisto je pravdou aj to, že to nie je šport pre každého. Veď ako by mohol byť - každého z nás baví niečo iné a šport nám každému dáva niečo iné. Pre mňa osobne to nie je len to, že ma to baví - ale posúva ma to pred. 


Posúva ma to vpred, pretože viem, že každý tréning je čas mimo moju komfortnú zónu; že každý tréning je príležitosť ukázať, že na to mám a že aj mimo telocvične sa prenesiem cez rany, ktoré život rozdáva. A musím povedať, že tie rany, ktoré dostávame na tréningoch - nie sú ničím v porovnaní s tým, čo nám dokáže pripraviť život. 

Tréningy sú čas, kedy nemyslím na nič iné; kedy som tam len ja a tréner, alebo aj kamaráti z klubu. Je to čas, kedy všetko negatívne ide preč, proste to zo seba vybijem. A po tréningu môžem fungovať znova a odzačiatku - šťastná a spokojná. A je to tak - už niekoľkokrát sa ma v práci šéfka spýtala, ako je možné, že som taká pokojná - a mojou odpoveďou bolo vždy, že som mala ráno tréning a tie pocity - pocity úzkosti, hnevu, smútku, ... - ostali tam. A ostanú tam každý jeden krát, kedy trénujem. Určite mi dajte vedieť, či cvičíte a čo radi cvičíte. A určite aj to, či je šport pre vás rovnakým najlepším terapeutom, ako je aj pre mňa.

both pictures are from Pinterest.com

2 comments

  1. Já ti v tom naopak přeju jen to nejlepší. Naprosto chápu ty pocity, kdy se vybiješ a vlastně si myslím, že každá holka tohle tak trochu potřebuje. Naopak se také moc neztotožňuji s tím, že by to nemohlo být pro dívku. :)

    ReplyDelete
  2. Ako som už spomínala v komentári v jednom z predošlých článkov, ja iba vyjadrujem svoj úprimný obdiv, lebo to musí byť veľmi fyzicky a niekedy určite aj psychicky náročné. Ale si úplne badass :D Takže sa nenechaj nikým odradiť a rob to, čo miluješ ❤
    SIMPLY BERENICAFacebook PageREAD ABOUT "MY FAVOURITE DAIRY SUBSTITUTES"

    ReplyDelete

GALKVINNE © . SINCE 2015. ALL RIGHTS RESERVED. Design by Berenica Designs. EDITED.