THE BEST THERAPIST.

October 21, 2019

Dosť často od svojho okolia počúvam, že to, čomu sa venujem, nie je šport pre dievčatá. Hovorí mi to väčšinou staršia generácia - babka, teta - no niekedy sa s týmto názorom stretnem aj od niekoho, kto mi je vekovo bližšie. No ja s týmto názorom nesúhlasím. Je pravda, že v MMA je menej dievčat, no je to len a len lepšie pre nás, pretože tak máme oveľa lepšie šance sa v ňom presadiť. Takisto je pravdou aj to, že to nie je šport pre každého. Veď ako by mohol byť - každého z nás baví niečo iné a šport nám každému dáva niečo iné. Pre mňa osobne to nie je len to, že ma to baví - ale posúva ma to pred. 


Posúva ma to vpred, pretože viem, že každý tréning je čas mimo moju komfortnú zónu; že každý tréning je príležitosť ukázať, že na to mám a že aj mimo telocvične sa prenesiem cez rany, ktoré život rozdáva. A musím povedať, že tie rany, ktoré dostávame na tréningoch - nie sú ničím v porovnaní s tým, čo nám dokáže pripraviť život. 

Tréningy sú čas, kedy nemyslím na nič iné; kedy som tam len ja a tréner, alebo aj kamaráti z klubu. Je to čas, kedy všetko negatívne ide preč, proste to zo seba vybijem. A po tréningu môžem fungovať znova a odzačiatku - šťastná a spokojná. A je to tak - už niekoľkokrát sa ma v práci šéfka spýtala, ako je možné, že som taká pokojná - a mojou odpoveďou bolo vždy, že som mala ráno tréning a tie pocity - pocity úzkosti, hnevu, smútku, ... - ostali tam. A ostanú tam každý jeden krát, kedy trénujem. Určite mi dajte vedieť, či cvičíte a čo radi cvičíte. A určite aj to, či je šport pre vás rovnakým najlepším terapeutom, ako je aj pre mňa.

both pictures are from Pinterest.com

3 comments

 1. Já ti v tom naopak přeju jen to nejlepší. Naprosto chápu ty pocity, kdy se vybiješ a vlastně si myslím, že každá holka tohle tak trochu potřebuje. Naopak se také moc neztotožňuji s tím, že by to nemohlo být pro dívku. :)

  ReplyDelete
 2. Ako som už spomínala v komentári v jednom z predošlých článkov, ja iba vyjadrujem svoj úprimný obdiv, lebo to musí byť veľmi fyzicky a niekedy určite aj psychicky náročné. Ale si úplne badass :D Takže sa nenechaj nikým odradiť a rob to, čo miluješ ❤
  SIMPLY BERENICAFacebook PageREAD ABOUT "MY FAVOURITE DAIRY SUBSTITUTES"

  ReplyDelete
 3. Nice post and absolutely outstanding and its information is also useful for us. as we provide ketamine therapy Denver at affordable prices. for more info visit our website.

  ReplyDelete