2019 ~ THE BEST AND THE WORST YEAR.

January 01, 2020

"2019 was a weird year - because I was somehow living my best life and the 
worst life at the same time." ~unknown author

Tak ako som na začiatku tohto článku minulý rok písala, že som ho odsúvala na najposlednejšiu chvíľu, pretože som nechcela, aby sa rok 2018 skončil, tento rok to tak nebolo. V podstate mi to, že tento rok končí až tak nevadí, pretože som pripravená na novú kapitolu, ktorá - verím - prinesie do môjho života všetko to, čo chcem. Tak sa poďme pozrieť na to, aký bol teda rok 2019 - podľa názvu článku ten najlepší, ale aj ten najhorší.


Začiatok roka bol úplne v pohode. Strávili sme ho s rodinkou na horskej chate, na ktorú sme predtým museli aj vyšľapať, čiže nový rok sme začali športovo. Atmosféra bola skvelá, plno super ľudí a vonku toľko snehu, ako som už dlho na Silvestra nevidela. Potom sa začalo skúškové a spolu s ním aj moje nie príliš šťastné obdobie, ktoré trvalo až príliš dlho. 

Tým, že som robila v podstate dva ročníky vysokej školy naraz, mala som aj dvojnásobný počet skúšok, niekedy aj viac ťažkých hneď po sebe. Na moju radosť som ich ale všetky urobila na prvýkrát ... ale ako sa hovorí, že všetko niečo stojí, tak aj tento úspech ma stál veľa. Moja psychika na tom bola dosť zle, asi by som to mohla priradiť k vyčeranosti. A s tým sa viezlo aj všetko ostatné. Úplne som statila motiváciu trénovať a starať sa o to, čo svojmu telu dávam a čo sa týka fyzičky, šlo to len a len dolu vodou.

Na konci mesiaca sme boli so sestrou a kamarátkou v Londýne - na výlete, na ktorý som sa naozaj veľmi tešila a dúfala som, že po celom tom pesimistickom mesiaci nastane ten zlom (ktorý snáď pozná každý z nás) a všetko sa zase zmení k dobrému. Výlet bol skvelý, no nanešťastie mi práve tento zlom neprinesol.


Prvé mesiace tu na blogu nepribudlo veľa článkov - a to najmä v dôsledku toho, že som vôbec nemala chuť a motiváciu písať. Počas februára, marca a apríla som ďalej študovala, občas som bola na tréningu, niekedy som napísala článok - no a našla som si prácu, v ktorej pracujem doteraz a som naozaj rada, že som tak urobila.


V máji sme ešte dokončovali zadania a seminárky do školy, no a pomaly ale isto sa moje "zlé" obdobie blížilo ku koncu. Bolo to presne 10. júna, kedy nastal ten dlho očakávaný zlom a kedy som si povedala, že už naozaj stačilo a pustila som sa do úplnej premeny - nie len vonkajšej, ale aj vnútornej. A za 6 mesiacov som sa posunula tak ďaleko a do takého štádia, v ktorom som ešte nikdy v živote nebola.


Začala som trénovať, najprv pomenej, potom oveľa viac. Okrem fitka a posilky aj tréningy kick-boxu, beh, plávanie a od septembra opäť klubové tréningy MMA. A prvé výsledky som mala už po prvých týždňoch. A sú vlastne doteraz. Stanovila som si aj jeden veľký cieľ, ktorý sa pomaly v nasledujúcich mesiacoch aj stával skutočnosťou - a to prvý MMA zápas.


V októbri som bola viac v práci, než doma, no odmenou mi na konci mesiaca bolo povýšenie a naozaj veľká radosť. 6. októrba sme odbehli náš tohtoročný jediný Spartan Race - Sprint - v maďarskom meste Kazincbarcika, ktorý bol aj takým menším odrazovým mostíkom v už rozbehnutom vlaku. Dokázala som si, že všetko je možné a že keď človek maká a verí, premení aj tie najväčšie sny v skutočnosť. Niekedy v tomto čase som začala trénovať takmer každý deň v týždni, občas aj dvojfázovo.


No a december, čo povedať k decembru. Zažila som opäť po naozaj dlhej dobe môj našťastnejší mesiac (alebo by sa dalo povedať, že tých posledných pár mesiacov 2019 bolo najšťastnejších). Bol plný momentov, kedy som si povedala, že milujem svoj život a spôsob, akým ho teraz žijem. Že mám naozaj radosť z toho, kde som sa od júna posunula, že viem dátum svojho prvého zápasu v MMA, že je to niečo, čo je momentálne pre mňa naozaj veľkou výzvou, ktorá ma formuje a vo februári to vyvrcholí. Že som sa dostala do bodu, kedy mám rada to, ako vyzerám a ako sa správam, kedy mi je naozaj jedno, čo si o mne myslia ostatní a kedy viem, že ak budem naozaj chcieť, budem žiť život presne taký, aký si vysnívam.

Žiť takto naozaj nie je jednoduché. Celá táto príprava na zápas a množstvo aktivít si vyžaduje naozaj veľa obetí a najmä disciplínu. Prekonávanie svojich hraníc takmer každý deň a určite na každom tréningu. Ale keď viem, že za mnou stoja ľudia, na ktorých mi záleží a ktorým vďačím za všetko toto, ide to. Niekedy (teda takmer stále), keď vstávam skoro ráno na tréning (alebo do práce), si hovorím, že prečo si ja vlastne toto robím, no na ceste tento pocit už úplne vymizne a je tam len radosť - a chuť na sebe makať.

Vianočný čas a vianočnú stmosféru som mala aj tento rok už niekedy na začiatku novembra a vôbec to neľutujem. Na Štedrý večer sme boli spolu celá rodina (dokopy nás bolo pri stole 11) a presne na toto som sa tešila už od minulého roka. Medzi darčekmi nesmeli chýbať ani tradičné ponožky, z ktorých mám každým rokom asi väčšiu a väčšiu radosť. Ale ani iné vecičky, ktoré veľmi potešili. A síce padlo aj niekoľko koláčov, neopustila som sa a všetko, čo som posledné dni počas roka robila sa prispôsobovalo aj príprave na zápas.


Viem, že január nebude vôbec jednoduchý. V škole ma čaká síce len jedna skúška, no oveľa väčšou skúškou bude posledná fáza prípravy. Tréningov mám naplánovaných naozaj veľmi veľa. Okrem nich bude strava znova na najvyšších priečkách priorít, ale teším sa na to. Teším sa na to všetko. Ale najmä na to, aká po tomto všetkom budem - ako ma to zmení a čo si potom vymyslím, ako ďalšiu výzvu. Pretože ... "2018 WAS PRACTISE, 2019 WAS WARM UP AND 2020 IS THE GAME TIME."

3 comments

 1. Všetko dobré do nového roku! Nech sa ti splnia všetky plány a predsavzatia a nech je pre teba rok 2020 iba úspešný ❤

  SIMPLY BERENICAFacebook PageREAD "MERRY CHRISTMAS AND HAPPY NEW YEAR"

  ReplyDelete
 2. Som nesmierne rada, že si svoj život užívaš a si presne tam, kde si chcela byť ♥ Mne sa to posledné mesiac akosi vôbec nedarí, no taktiež som koncom roka začala pracovať na svojich snoch a skutočne tom, čo chcem ♥ Želám veľa šťastia do nového roka a úspešné urobenie skúšok ♥ ☃❄❅

  Blog de la Licorne * Instagram * We♥It

  ReplyDelete
 3. Ať je pro tebe rok 2020 šťastným a úspěšným! :)

  ReplyDelete