LOVE MONDAYS

April 13, 2020


Pondelky. Pre niekoho nočná mora, pre niekoho každý týždeň začiatok niečoho nového a nový odrazový mostík. Ku ktorej skupine patríte vy? A ako si pondelky aspoň trochu spríjemniť, prípadne sa ich naučiť mať dokonca aj v láske?

Čo sa mňa týka, pondelky mi nevadia, doknca by sa dalo povedať, že ich mám oveľa radšej, než v minulosti. Pred celou touto situáciou s COVID-19 som väčšinou v pondelok nemala školu (teda mala som jednu prednášku, no v tom čase som bola aj tak stále v práci) a vedela som, že každý začiatok nového týždňa mi môže priniesť niečo nové a niečo skvelé - a samozrejme bol už každý v práci a aj ja som konečne v priebehu pondelkov alebo utorkov dostala odpovede na maily, ktoré som cez víkend poslala. Pred karanténou som, okrem iného, každý pondelok mala aj MMA tréning (konkrétne kick-box).

Dnes som si pre vás ale pripravila taký menší postup, ktorý môžeme aplikovať aj teraz počas karantény a docieliť tak to, aby aj takéto týždne boli pre nás produktívne a zmysluplné. V posledných týždňoch sa snažím vždy v nedeľu večer alebo v priebehu pondelka nájsť si trochu času a zamyslieť sa nad tým, ako chcem, aby môj týždeň v konečnom dôsledku vyzeral. A veľmi dobre mi k tomu slúži táto schéma:

my #1 priority is ... => I want to do less ... => I want to do more ... => this week I want to
feel ... => to feel this way, I will ... => if I get stuck, I will remember ...


Stále sa snažím si jednotlivé z týchto bodov premyslieť, niekedy napísať do poznámky a inokedy na papier, aby som ich mala aj pred sebou. Myslím, že nie je na škodu si každý týždeň dať taký jeden hlavný cieľ, ktorému chceme venovať maximum úsilia a času - a prípadne si ten cieľ rozdeliť aj na menšie čiastkové ciele (napríklad na jednotlivé dni). A ako som už spomínala v niektorom z minulých článkov, vždy mám v poznámkach v mobile vytvorený aj to-do list, kde si píšem všetko, čo musím a chcem daný deň splniť. Veľmi mi to pomáha organizovať si čas - či už počas týždňa, alebo aj konkrétne počas dňa. Vždy sa snažím začať s pre mňa najhoršou úlohou, pretože ak mám hotové niečo, do čoho sa mi naozaj nechce, cítim sa motivovane a produktívne a všetky ostatné veci idú a z to-do listu miznú potom nejak ľahšie a rýchlejšie.

A ak je to niečo, čo je pre mňa naozaj ťažké a musím tomu obetovať aj kus svojej duše, dám si za splnenie aj nejakú odmenu. Napr. objednanie nových vecí do fitka, kozmetiky, atď. - niečo, na čo sa počas celej činnosti môžem tešiť. Aj takto je pre mňa mnoho dôležitých a ťažkých vecí oveľa lepšie zvládnuteľných. Zaujíma ma aj, ako to máte vy? Používate niečo takéto, alebo si aspoň na začiatku týždňa poviete, čo od neho čakávate? Určite mi dajte vedieť!

Post a Comment