NA ČO V ŽIVOTE VLASTNE ČAKÁME?

July 06, 2020


Dúfam, že v tomto nie som jediná a aj vy ste niečo takéto v živote zažili. Včera, pri prechadzaní tri roky starých článkov svojej obľúbenej blogerky, ktorú sledujem už naozaj veľmi dlho, som si uvedomila - na čo vlastne v živote čakám? Chcem blogovať a viem, že ma to baví - blog je mojim útočiskom, kde môžem napísať a publikovať čo len chcem, ale nepíšem články každý týždeň, ako by som chcela. Chcem mať určitý režim - čo sa týka jedálnička a tréningov, chcem robiť to, čo ma baví, ale stále to odkladám. A prečo vlastne?

Počas skúškového a potom počas učenia sa na štátnice som si hovorila, že po štátniciach, pretože teraz nemám čas - teda budem sa konečne venovať tomu, čomu chcem potom, keď skončia povinnosti do školy. Po štátniciach som si povedala, že počkám, kým sa presťahujem a budem konečne tam kde chcem byť. A práve tento prístup je niečo, čo by som chcela zmeniť - najlepšie hneď, pretože takto budem svoje ciele a sny odkladať donekonečna. 


A preto som sa rozhodla už na nič viac nečakať. Začať žiť svoj sen a robiť pre to všetko odteraz, od tohto momentu - a nie až od zajtra, alebo od Vianoc či po skončení školy. Pretože život máme iba jeden a jediné, čo je v ňom vzácne a nenahraditelné je čas. Čas na plnenie si snov, čas na to pracovať na sebe, čas, ktorý máme a ktorý nám ostáva na prežitie šťastných aj menej šťastných chvíľ s najbližšími, čas na zdieľanie radostí (a to či už offline alebo online), čas na to motivovať druhých ľudí, aby žili svoj vysnívaný život tu a teraz, pretože to je vlastne to jediné, čo reálne máme a môžeme využiť! Tak určite čakajte update - a to čoskoro, pretože odchod do Prahy je ešte ďaleko a určite nechcem dovtedy iba “existovať”!

1 comment

  1. Veru tak! Najlepšie je sa do toho pustiť HNEĎ, ako to máš v hlave a je to možné. Pokiaľ teda nerozmýšľaš v posteli o 3. ráno, hehe :-) Ale niekedy aj vtedy! :-D Ja sama som sa prihlásila na Erazmus a ak mi to nevýjde teraz, tak nabudúce, a ak ani potom, pôjdem SAMA 8-) ❤

    Blog de la Licorne * Instagram * We♥It

    ReplyDelete