FALL TAG.

October 23, 2020

Aj napriek tomu, že tento rok je obdobie jesene o čosi iné, než v minulosti, každý deň sa snažím myslieť hlavne pozitívne. Niekedy je to ťažšie, niekedy ľahšie, ale viem, že sa z toho skôr či neskôr dostaneme a svet bude opäť "normálny". Fall Tag tu ale v rámci Blogtobra nesmie chýbať ani v týchto časoch, takže dnes nastal ten deň, kedy som si spísala niekoľko otázok a odpovedí práve na jesennú tématiku. (Schválne, odkiaľ myslíte, že otázky sú?) Rada si prečítam aj vaše odpovede, tak ak chcete, kľudne mi ich napíšte do komentárov!


Obľúbená jesenná sviečka?

Každú jeseň je práve toto moja obľúbená časť dňa, kedy prídem domov (či už zo školy, práce alebo tréningu), sadnem si, urobím si kávu alebo čaj a zapálim si sviečku. Pre mňa osobne je vôňa zo sviečky niečo, čo je s jeseňou späté a čo takto proste funguje. Tento rok je najobľúbenejšou sviečkou práve vôňa od Rituals, konkrétne z kolekcie Ritual of Tsuru, o ktorej som písala aj v niektorom z letných článkov. Okrem tejto ešte klasika - jablko a škorica alebo vanilka či cotton. Práve vôňa podľa mňa robí domov domovom a miestom, kam sa radi vraciame a cítime sa dobre - a práve preto sú a boli sviečky súčasťou môjho života!

Ak myslíš na jeseň, čo ťa prvé napadne?

Farby všade okolo nás, chladnejšie počasie vhodné na nosenie svetrov a nekonečné chvíle strávené na Pintereste prechádzaním si obrázkov s jesennou tématikou. Pitie čaju alebo kávy na balkóne či na terase kaviarne, prechádzky Prahou a užívanie si života. Blogtober a čas strávený na tréningoch s ľuďmi, ktorí sú pre mňa ako rodina a ktorý robia môj život takým skvelým. Čas strávený písaním článkov a formulovaním svojich myšlienok do riadkov, ktoré si potom o pár rokov čítam a spomínam. Nosenie pohodlných a zároveň aj pekných jesenných outfitov - a tak by som mohla pokračovať donekonečna. Jeseň je pre mňa, aj napriek počasiu, ktoré by niekto mohol označiť za "depresívne", najobľúbenejšie obdobie roka.

Aký je tvoj najobľúbenejší jesenný film/seriál?

Z filmov určite Harry Potter, ktorý je mojou každoročnou jesennou klasikou. Či už ide o filmy alebo knihy, vždy je to niečo, čo na jeseň nikdy nesklame. Knihy máme doma všetky - niektoré po slovensky, niektoré po česky a niektoré po anglicky. Najobľúbenejšia časť z kníh je 6. Z filmov mám najradšej prvú, tretiu a šiestu časť (aj keď oveľa viac sa mi v prípade Polovičného princa páči kniha). Čo sa týka seriálov, typický jesenný nemám - je to skôr o tom, aký pozerám alebo mám rozpozeraný momentálne. A momentálne je to na Netflixe teda najnovšia séria The 100, The IT Crowd, The Good Place a ďalšie.

Ak sa povie halloweensky kostým, aký ti ako prvý napadne?

Čarodejnice. Tie typické s dlhými špicatými klobúkmi, bradavicou na nose a mačkou na ramene. Pravdupovediac, čarodejnice sa so mnou tiahnu už od detstva - odkedy v televízii vysielali seriál Charmed, na ktorý sme sa spolu so sestrou pozerali každý týždeň. Potom na vysokej škole som o čarodejniciach robila aj svoju bakalársku prácu, takže v prípade tejto otázky naozaj nemôžem odpovedať inak.

Najobľúbenejší jesenný kúsok oblečenia?

Už to bude asi dva roky, čo je na jeseň môj must-have dlhý teplý žltý sveter mojím najobľúbenejším kúskom. Kúpila som si ho ešte keď som dávno dávno pracovala v obchode s oblečením a zamilovala som si ho v momente, kedy nám dorazil nový tovar. Odvtedy ho nosím každú jeseň takmer všade so sebou, pretože okrem toho, že zahreje, nie raz som ho využila ako menšiu deku či vankúš na cestách medzi Košicami a Prahou.


Máš radšej jablkový (apple pie) alebo dýňový/tekvicový koláč (pumpkin pie)?

V mojom prípade určite vyhrá jablkový koláč. Najlepší samozrejme pečie moja babka, od ktorej som si so sebou do Prahy priniesla aj jej recept, no ešte to nie je to pravé (piekla som ho zatiaľ dvakrát - raz ešte doma a raz tu v Prahe) a určite na tom ešte musím popracovať.

Máš nejaké každoročné jesenné tradície?

Samozrejme a ak čítate tento článok, tak ste práve teraz súčasťou práve jednej z nich. Najväčšou tradíciou jesene je pre mňa bezpochyby tento projekt - Blogtober, ktorý tento rok slávi už svoje štvrté narodeniny, čo je úžasné. Každý rok sa na to teším už od januára a síce som to písala už naozaj veľakrát, je to najmä z dôvodu, že spája dve veci, ktoré milujem, a to jeseň a blogovanie. Jeseň a to typické jesenné počasie - občas nejaké tie búrky a hlavne nie až tak vysoké teploty (pre ktoré mám najmenej z ročných období rada leto) - ma veľmi ukľudňujú (najmä hromy a blesky počas búrok) a cítim sa pokojne. Okrem Blogtobra milujem prechádzky a farby, ktoré sa počas jesene nachádzajú všade okolo nás!

Post a Comment