FALL TO-READ LIST.

October 17, 2020

Okrem tréningov a momentov s najbližšími či kamarátmi sú pre mňa práve knihy terapiou a istým útekom z každodenného života. V týchto časoch je pre mňa obzvlášť dôležité ostať na pozitívnej vlne a nenechať sa touto situáciou pohltiť. Preto som sa rozhodla - aj takto na blogu - spísať svoj jesenný zoznam kníh, ktoré by som v najbližšej dobe chcela prečítať alebo znova-prečítať. Určite budem rada, ak mi aj vy dáte vedieť, aké knihy sú tento rok na vašom to-read liste alebo akú knihu práve čítate :) 

NA DVORE Z TŔŇOV A RUŽÍ

Prvá časť fantasy série od autorky Sarah J. Maas (ktorá okrem iného napísala aj o trošku známejšiu sériu Trón zo skla). Túto knihu som prvýkrát čítala, ešte keď som robila v kníhkupectve, čo už je naozaj dávno. Pamätám si, že raz nám prišli nejaké novinky, medzi ktorými bola aj táto kniha - vtedy už v slovenskom jazyku - a hneď v ten deň som si ju kúpila. Na tento zoznam som sa rozhodla ju zaradiť najmä z toho dôvodu, že som si ju chcela znova prečítať už dlho, zbalila som si ju do kufra do Prahy medzi prvými, ale ešte som sa k nej nedostala. Plánujem to ale v najbližších dňoch zmeniť! Keď už máme byť teda čo najviac doma.


Príbeh: Keď devätnásťročná lovkyňa Feyre zabije v lese vlka, na prah jej domu dorazí nebezpečný netvor, ktorý sa dožaduje odplaty. Feyre sa razom ocitá uprostred zákernej čarovnej krajiny, ktorú pozná len z rozprávok a legiend. Až tam zistí, že jej uchvatiteľ nie je žiadny netvor, ale príslušník rasy smrteľne nebezpečných a nesmrteľných férov, ktorí kedysi vládli celému svetu. A volá sa Tamlin. Na jeho panstve si postupne uvedomuje, že ľadová nevraživosť, ktorú k nemu pociťovala, sa premieňa na spaľujúcu vášeň, čo pohlcuje všetky klamstvá a výstrahy o prekrásnom, no nebezpečnom svete férov. Férsku krajinu však zahaľuje prastarý zlovestný tieň. Feyre musí objaviť spôsob, ako ho zastaviť... inak má na svedomí Tamlina a celú férsku rasu. [zdroj]

SAPIENS: A BRIEF HISTORY OF HUMANKIND

Na túto knihu som úplne náhodou narazila pri návšteve kníhkupectva a hneď na prvý pohľad ma zaujala. Kniha sleduje vývoj a zvraty v evolúcii ľustva ako takého od vzniku Homo Sapiens až po súčasnosť. Podľa hodnotení a recenzií sa kniha väčšine ľudí páči - najmä z dôvodu, že na históriu človeka nazerá o čosi inak, než sme sa učili v škole na hodinách dejepisu. Takže som naozaj zvedavá!


THE BALLAD OF SONGBIRDS AND SNAKES

Myslím, že sériu kníh či filmov s názvom Hunger Games nie je potrebné nikomu nejak zvlášť predstavovať. Ja sama som ich fanúšik, prečítala som všetky knihy a na niektoré časti som bola aj v kine. Keď som sa teda dozvedela, že má výjsť nová časť, hneď som si ju hľadala na internete, avšak ešte bola len plánovaná. Čakala som teda, kým sa dostane aj k nám do kníhkupectiev, no nakoniec som si ju kúpila až tu v Prahe a už sa naozaj teším, ako si ju prečítam! Dej knihy začína o 64 rokov skôr, než ten z kníh Hunger Games - ráno na začiatku 10. hier o život a okrem hier opisuje aj život 18-ročného Coriolanusa Snowa.


HARRY POTTER

Alebo aj jedna z každoročných jesenných klasík. Harry Potter - či už je to kniha, alebo film - je moje obľúbené go-to na jeseň. Okrem toho, že ma knihy bavia a sú o čosi iné než filmy, oveľa viac sledujem práve filové spracovania tejto série. Harry Potter je niečo, bez čoho si jeseň už neviem predstaviť (asi tak ako Vianoce by neboli Vianoce bez filmu Sám doma) a vždy, keď musím robiť nejaké zadanie do školy, sú práve tieto filmy mojou záchranou, pretože sa všetky zadania a domáce práce pri nich robia omnoho ľahšie.


ŽIVOT V KLECI

A posledná kniha - možno trošku z iného súdka. MMA kniha, na ktorú som narazila nedávno pri návšteve kníhkupectva Luxor, ma lákala už dlhšiu dobu, ale k jej kúpe som sa dostala až teraz. Takže som ju rovno aj zaradila na môj jesenný to-read list. Zatiaľ neviem, čo od nej očakávať, no teším sa na jej čítanie, nakoľko je o niečom, čo ma momentálne veľmi baví. Dúfam, že neostanem len pri jej čítaní a čoskoro si MMA budem môcť opäť zacvičiť aj na tréningoch, ktoré vždy boli, sú a budú (popri knihách, momentoch s kamarátmi a káve) najlepším terapeutom na všetko!

Post a Comment