PRVÝ TÝŽDEŇ ŠKOLY.

October 11, 2020

Šesť dní školy? Síce sú už na mnou, ale vôbec mi to tak nepríde. V škole som v podstate ani nebola - iba na niektorých športových hodinách, ktoré sme mali na vonkajšom ihrisku a na plávaní. Inak som ale sedela doma a počúvala prednášky online cez notebook. Ako ale celý týždeň deň po dni prebiehal? Tak sa na to poďme pozrieť!


Semester sme začínali - ako je to v Prahe zvykom - 1.10., aj keď to vychádzalo na štvrtok. V tento prvý deň som ale ešte nemala žiadnu hodinu, takže ja osobne som oficiálne začala až 2. októbra. Na piatky mi v rozvrhu vyšiel iba jeden predmet - Základy sportovních her, ktoré sme ako jeden z mála predmetov mali normálne, prezenčne, na ihrisku v areáli FTVS. Prvé hry na zozname boli baseball a softball, ktoré som vtedy hrala prvýkrát v živote, ale bavilo ma to. Po víkende v pondelok som mala taktiež iba jednu hodinu - Atletiku, ktorá bola na dráhe, tiež v areáli FTVS. Vyšlo nám ale naozaj hnusné počasie a celých 90 minút sme bežali v zime a v daždi, nakoľko máme hodiny za každých podmienok. Cítila som sa vtedy ako na vojenskej škole, haha. Inak máme mať v pondelky ešte Úpoly (bojové športy) a každý druhý týždeň ešte máme cvičenia z Anatómie.


Utorok je v mojom rozvrhu nabitý od rána až do večera - začínam hneď o 7:30 prednáškou z Anatómie a s desať-minútovými prestávkami pokračujem až do 16:00 (Anatómia, Biochémia, Manažment športu, Pedagogika športu, Diplomový seminár na histórii a potom ešte jednen predmet z histórie - Stát, společnost a kultura latinského západu). V utorok večer máme ešte tréningy z Koryu Uchinadi a musím povedať, že po tomto dni som bola tento týždeň naozaj dosť vyčerpaná.

V stredu som vstávala, na mňa, až príliš skoro - na hodinu Plávania, ktorú mám o 7:00. Po plávaní som si zašla na kávu a potom hneď na prvý tréning do PriMMAt Gymu, na ktorý som sa veľmi tešila. PriMMAt Gym bol na mojom zozname už odkedy som začala sledovať MMA scénu a vedela som, že ak sa raz vrátim do Prahy a budem stále trénovať bojové športy, tak budem určite chcieť trénovať práve v tomto klube. Tréning bol naozaj skvelý a už teraz viem, že som našla presne to, čo som dúfala, že nájdem. Ďalšia online hodina nasledovala hneď po tréningu - Hygiena, regenerace a masáže a potom ešte dva predmety z histórie (Americkí prezidenti a Lenní vztahy a středověká právní kultura). No a večer ešte tréning - kondičný sparring.

park za domom, kde som bola tento týždeň párkrát behať

Štvrtok som si, musím sa priznať, prispala, nakoľko mám poobede iba jednu hodinu - Základní metodologické otázky, koncepce a kontroverze studia světových dějin, ktorá tento týždeň trvala ale iba 6 minút, takže v podstate bol tento deň ako-tak oddychový. Krásne sme ho potom večer ešte zakončili tréningom z Koryu Uchinadi, na ktorý som ale išla dosť nahnevaná - pretože sme sa akurát vtedy dozvedeli, že od ďalšieho dňa (ale potom hlavne od pondelka) v Česku zatvárajú takmer všetko. Takže sme si nateraz ešte naplno užili tréning a som zvedavá, ako dlho táto situácia potrvá. No a v piatok sme už druhýkrát mali športové hry - tento týždeň ešte baseball a softball a už sme si ich aj zahrali. Po športových hrách ešte nasledovala asi hodinová prednáška z Úpolov (bojové športy), ktoré som si zapísala ako jediný voliteľný predmet tento semester a ktoré máme bohužiaľ (pretože som sa na nich naozaj tešila) zatiaľ online.

v rámci predmetu Biochémia máme aj základy výživy, ktoré ma (zatiaľ) naozaj bavia

Budem rada, ak mi dáte do komentárov vedieť, ako zvládate online výuku, prípadne či vám to takto vyhovuje viac. Ja osobne by som rada chodila do školy normálne, pretože je naozaj ťažké začínať 1. ročník a v podstate na škole nikoho nepoznať - ani spolužiakov, ani učiteľov. A hlavne, ak by bola daň za otvorené fitká a slobodné trénovanie vstávať každú stredu na 7:00 na plávanie, s radosťou by som to prijala.

1 comment